12.12.2019р. Усвідомлений вибір професії

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу і любові до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібно кваліфіковано інформування, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками.  

З метою сприяння професійному самовизначенню молоді, формуванню позитивного ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці, 12 грудня 2019 року, на базі Буштинської ЗОШ І-ІІІ ступенів майстром виробничого навчання Тячівського професійного ліцею Губановою Л.Л.  було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Усвідомлений вибір професії».Метазаходу: сприяння  побудові адекватного, усвідомленого вибору професії, показати учасникам наслідки випадкового вибору професії, дати зрозуміти учням необхідність активних дій щодо вибору професії, навчити самостійно визначати цілі й складати план їх досягнення; навчити усвідомлювати свої внутрішні обмеження,  формувати вміння та навички покрокового зняття внутрішніх обмежень.

Учні були активними учасниками, які висловлювали свою точку зору щодо вибору професії, своїх професійних вподобань, навчального закладу та ймовірності працевлаштування за обраною професійною діяльністю. Присутні отримали рекомендації про шляхи правильного вибору професії.