Фізика та астрономія

Фізика та астрономія

 1. Тема: Ізопроцеси

Конспект уроку https://drive.google.com/open?id=17wtyCsDV2Sa9gSnSi1afbqQfMUeFmGuj

Д\З. §22, ст. 141-145. (Підручник: Т.М. Засєкіна, 10 клас)

Електронний примірник підручника:

https://pidruchnyk.com.ua/1176-fizyka-10-klas-zasekina-2018-standart.html

17.03.

група № 2. Предмет “Інформатика (інформаційні технології)

Тема програми «Мультимедійні та гіпертекстові документи»

Тема уроку: Поняття про мову розмічання гіпертекстового документа.

Пояснення нового матеріалу

 1. Під час створення веб-сайтів можуть бути використані різні засоби та технології. Що таке HTML? Це мова призначена для визначення структури та  оформлення веб-сторінок.
 2. Розробка веб-сторінок здійснюється шляхом написання їх HTML-коду. HTML (Hyper Text Markup Language) – мова розмічання гіпертексту.

Гіпертекст – це електронний документ, який містить гіперпосилання на інші документи.

 • Гіпертекстову технологію застосовують для подання інформації у WWW-просторі (для роботи з веб-документами). Веб-документ зберігається і пересилається як файл з розширенням htm чи html. Це звичайні текстові файли-програми, написані мовою HTML. 

HTML-код веб-сторінок сайту можна написати в текстовому редакторі та зберегти у файлах з розширенням імені   htm чи html.

 • Для написання коду можна використовувати будь-який текстовий редактор, наприклад Блокнот, Notepad++, Sublime Text та інші. HTML –код веб-сторінки може складатися із сотень або навіть тисяч рядків.
 • Для спрощення розробки веб-сторінок можуть використовуватися візуальні редактори HTML-коду, наприклад: Microsoft Front Page, Adobe Dreamweaver. Створення на основі готових шаблонів. HTML-код сторінки в цих середовищах генерується автоматично та зберігається у файлах.
 • Типовий простий Web-документ складається з текстових блоків, двох-трьох рисунків, горизонтальних ліній та гіперпосилань. Більш складні Web-документи містять фрейми(вкладені Web-сторінки), елементи керування (кнопки, перемикачі, поля діалогу) динамічні ефекти та графічні об’єкти ActiveX. Технологія ActiveX – це засіб за допомогою якого Internet Explorer використовує інші програми всередині себе. За допомогою ActiveX Internet Explorer завантажує Windows Media Player, Quicktime та інші додатки. Елементи управління ActiveX активізуються при натисканні по такому об’єкту на веб-сторінці.
 • Мова розмічання гіпертекстового документа HTML. Команди мови HTML називаються тегами. Тег (дескриптор) – керуюча  конструкція мови HTML. Тег додається безпосередньо в текст документа. Теги бувають одинарними і парними. Більшість тегів є парними, наприклад: тег означення HTML-файлу              < HTML > …</ HTML > парні теги позначають початок і кінець області дії відповідної команди. Теги записуються у кутових дужках. Тег, що закриває область дії. Має косу риску, не забувайте її писати, інакше тег працюватиме не правильно.   
 • Між тегами <Title>…</Title> пишуть заголовок Windows-вікна,

А між тегами <Body параметри>…</Body>, основний текст, до якого застосовують теги форматування.

 • Основним типом абзацу є заголовок. Є шість видів заголовків, які відрізняються розмірами символів.

Теги від більшого до меншого:

<H1> Заголовок 1 </H1> результат   Заголовок 1

<H2> Заголовок 2 </H2> результат   Заголовок 2

<H3> Заголовок 3 </H3> результат    Заголовок 3

<H4> Заголовок 4 </H4> результат   Заголовок 4

<H5> Заголовок 5 </H5> результат   Заголовок 5

<H6> Заголовок 6 </H6> результат   Заголовок 6

Заголовок за замовчуванням вирівнюється до лівого краю вікна. Якщо потрібно задати розміщення заголовка, то використовують теги вирівнювання:  <center>….</center>, <left>….</left>, <right> …</right>.

 1. Інформацію можна подати у вигляді таблиці без рамок за допомогою парного тегу: <PRE>…</PRE>        Текст в середині цього тегу оформляється засобами табуляції.

Табуляція – це символ, який використовується для вирівнювання тексту по горизонталі, зазвичай табуляцією створюють відступ абзацу. Символ табуляції переміщує курсор вправо на розмір табуляції (зазвичай це 8 пробілів).

 1. Теги для форматування тексту.

Тег задання параметрів шрифту – Font

Щоб задати назву конкретного шрифту, його розмір і колір використовують парний тег:

Font з параметрами Fase, size, color, наприклад:

<Font Face=”Arbat”Size= +2 Color=”Red”> текст </Font>.

Якщо на комп’ютері клієнта встановлено шрифт “Arbat” то він буде застосований до даного тексту, інакше браузер застосує деякий свій шрифт наприклад: Times New Roman.

Розмір символів шрифту можуть бути від 1 до 7.

Розмір 3 вважається стандартним, він орієнтовано відповідає 10 пікселям.

Число 2 як значення параметра Size означає 2 розмір шрифту.

Число +2 означає, що розмір шрифту має бути на дві одиниці більшим ніж стандартний, тобто 5. Число -2 означає, що розмір шрифту має бути на дві одиниці меншим, за стандартний, тобто 1. Кольори, що використовують у мові HTML  ми уже переглядали на попередніх слайдах.

Завдання.

Створіть свою особисту веб-сторінку. Відкрийте програму  Notepad. Введіть текст про себе за наведеним нижче зразком і збережіть його у файлі file1.htm:

<Html>

<Head>

<Title> My Web-page </Title>

</Head>

<Bodi BGColor = “aqua” TEXT = “red”>

<H2> Це веб-сторінка Світлани Марущак</H2> <HR>

<CENTER> <B> Привіт! </B> Мене звати <B> Світлана</B> </CENTER><P>

Я навчаюся у групі № 2 “Тячівського професійного ліцею”. Мені 16 років. Мої улюблені предмети: (вказати потрібне). Я люблю слухати чудову музику, грати в різні ігри і т.д. (вказати вподобання). <BR>

<CENTER> Колись тут буде моя фотографія.</CENTER> <P>

<ADDRESS> Моя адреса ….. </ADDRESS> <HR>

</Bodi> </Html>

Збережіть файл на диску і перегляньте його за допомогою браузера, клацнувши на його піктограмі.