Географія

Тема: «Особливості розвитку та просторової організації виробництва меблів, текстилю та одягу»

            Меблева промисловість України – це одне з основних виробництв деревообробної промисловості. В меблевому виробництві задіяно різноманітні ресурси і галузі: хімічна, легка промисловість та машинобудування. Меблеві виробники України пропонують широкий асортимент товарів. Легка промисловість – це одна з галузей вторинного сектору економіки України, яка спеціалізується на виробництві товарів для населення. Кризовий стан вітчизняної легкої промисловості пов’язаний з високою собівартістю товару. Проблеми реалізації продукції легкої промисловості зумовлені низькою спроможністю населення.

            Слід відмітити що більш менш прибутковим є виробництво текстилю одягу та взуття. Географія розміщення текстильної промисловості дуже нерівномірна.

            Взуттєва промисловість України розвивається нестабільно. Останніми роками спостерігається спад виробництва українського взуття. Деякі українські виробники ідуть на те, щоб шити взуття для зарубіжних відомих брендів,використовуючи давальницьку сировину. Основними центрами виробництва взуття як і раніше е міста Харків, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Луцьк.

Використавши підручник та додаткові джерела зробіть аналіз як позитивно і негативно впливає давальницька сировина у швейній індустрії України.

Питання для самоконтролю на ст.142.

Домашнє завдання: параграф 33, ст.138-142.