Захіст Вітчизни

Тема: Застосування індивідуальних засобів захисту

ІЗЗ призначені для захисту людей відрадіоактивних, ОР і СДЯР, а такожбактеріальнихзасобів. За призначенням є засоби захисту органів дихання і шкіри, а за принципом захисту(дії)  – фільтруючі та ізолюючі. Фільтрація  полягає в тому, що повітря, яке проходить у цих засобах через фільтруючі елементи, шар активованого вугілля, звільняється від шкідливих домішок і надходить в організм людини чистим. Ізолюючі засоби ізолюють організм людини від навколишнього середовища. За способом виготовлення – виготовлені промисловістю і підручні, які виготовлені з підручних матеріалів. ІЗЗ є табельні (забезпечення за табелями (нормами)) і не табельні (як доповнення до табельних або для заміни їх.

Для захисту органів дихання людей у системі ЦЗ є протигази, які захищають органи дихання, обличчя й очі людини віл радіоактивних речовин, небезпечних хімічних сполук і бактеріальних речовин, що знаходяться в повітрі.

Фільтруючі протигази (для дорослих) – ЦП-5,5М,7,7В; для дітей ДП-6,6М,ПДФ-7.

Протигази ЦП-5,5М,7,7В мають фільтрувально-поглинальну коробку малого габариту і шолом-маску. У комплекті ЦП-5М маска з мембраною коробкою, у якій розміщений переговорний пристрій. ЦП-7 має коробку з поліпшеними характеристиками. Коробка – у трикотажних чохлах. 

Ізолюючі протигази є спеціальними засобами захисту органів дихання, очей, обличчя від усіх небезпечних речовин, що містяться у повітрі. Застосовують їх, коли фільтруючі не забезпечують захисту людини або у повітрі недостатньо кисню. В ізолюючих протигазах ІП-4, ІП-5 та ізолюючих приладах КІП-5 (7,8) необхідне лля дихання повітря збагачується киснем у регенеративному патроні, де знаходяться перекис і надперекис натрію. Такі протигази складаються з лицевої частини, дихального мішка і регенеративного патрона.

      Особливості використання додаткових патронів до цивільних протигазів

З метою розширення можливостей цивільних протигазів (захист від СДЯР0 розроблені комплекти додаткових патронів ДПГ-1 і ДПГ-3. У комплекті зпротигазом патрон ДПГ-3 захищає від аміаку, хлору, сірководню, хлорціану, нітробензолу, хлористого водню, сірковуглецю, синильної кислоти, хлористого водню. ДПГ-1, крім того, від двоокису азоту, метилу хлористого, окису вуглецю і окису етилену. Зовнішнє повітря очищається у фільтрувально-поглинальній коробці від аерозолів і парів СДЯР, надходить у патрон, де очищається від шкідливих домішок і через з’єднувальну трубку потрапляє у півмаску. Усередині патрона ДПГ-1 є два шари шихти – спеціальний поглинач і гопкаліт, а в ДПГ-3 тільки один шар поглинача. Час захисної дії від СДЯР, наприклад від аміака – 30 хв для ДПГ-1 і 60 хв для ДПГ-3.

Є протигази, що комплектуються лицевими частинами від цивільних протигазів і коробками, які спеціалізовані за призначенням. В таких коробках розміщені один або кілька поглиначів і аерозольний фільтр і самі коробки відрізняються крльором і літерними позначеннями. Такі протигази використовують для захисту від парів і аерозолів таких СДЯР, як хлор (В), фосген, синильна кислота (В8), хлорпікрин.

Правила виготовлення найпростіших засобів

Найпростішими засобами єможуть бути  протипилевітканеві маски, ватно-марлеві пов’язки, пристосований одяг і взуття, плащі, накидки, куртки, прогумована тканина, шкіра, поліетилен, вологий одяг. Кожна людина може їх виготовити або пристосувати за короткий час, щоб вийти із зараженої території.

       Запитання.

-перелічитизасобизахистуорганівдихання;

-призначення додаткового патрону.