Хімія

Тема: Обчислення за хімічними рівняннями кількості речовини, маси або об’єму за кількістю речовини, масою або об’ємом реагенту, що містить певну частку домішок.

Алгоритм розв’язання задач на домішки 1. Записати (дано) скорочену умову задачі. 2. Скласти рівняння реакції, дібрати коефіцієнти. 3. Розрахувати массу домішок або массу чистої речовини. 4. Знайти кількість речовини чистої речовини і підставити в рівняння. Adsby optAd360 5. Розрахувати за рівнянням реакції кількість речовини тієї речовини, яку потрібно знайти. 6. Розрахувати массу чи об’єм тієї речовини, яку потрібно знайти. Приклад 1 Який об’єм водню утвориться (н. у.) під час взаємодії 23,5 г технічного фенолу, який містить 20 % домішок, з достатньою кількістю натрію? Приклад 2 У результаті реакції 13,5 г алюмінію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанової кіслоти утворилося 13,44 л водню. Обчисліть масову частку домішок у металі. Приклад 3 Яку массу натрію з массовою часткою домішок 20 % потрібно взяти, щоб під час його взаємодії з етанолом виділилося 4,48 л водню? Задачі для самостійного розв’язання 1. Який об’єм вуглекислого газу утвориться (н. у.) під час взаємодії 500 г крейди, яка містить 40 % домішок, з достатньою кількістю етанової кислоти? 2. У результаті реакції 487,5 г калію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанолу утворилося 112 л водню. Обчисліть масову частку чистого металу.
 

Задачі для самостійного розв’язання

1. Який об’єм вуглекислого газу утвориться (н.у. ) під час взаємодії 500 г крейди, яка містить 40%  домішок, з достатньою кількістю етанової кислоти?

2. У результаті реакції 487,5 г калію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанолу утворилося 112 л водню. Обчисліть масову частку чистого металу.