Участь в акції «Закарпаттю – чисте довкілля».

Автор | 04.06.2019

Вже вкотре учні та колектив нашого ліцею долучилися до безстрокової акції «Закарпаттю – чисте довкілля». 6 квітня відбулося планове прибирання прилеглих територій навчального закладу. “Озброївшись” сміттєвими пакетами, граблями, мітлами й лопатами, був проведений благоустрій території, а саме:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • очищено від сміття прилеглі території;
 • проведено благоустрій внутрішньої території;
 • конкурс «Кращий з професії»;
 • зроблена обрізка дерев;
 • прибрано опале листя.

Результатом праці викладачів та учнів став по – весняному яскравий настрій самих учнів та перехожих.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тиждень професії.

Автор | 22.03.2019

Тиждень професії – це один з найважливіших чинників, який стимулює творчу діяльність учнів та педагогічних працівників, сприяє вихованню загальнокультурних цінностей, розвиває пізнавальні здібності учнів, розширює їх світогляд.

«Моя професія – моє майбутнє» – під таким девізом з 18 по 22 березня проходив тиждень професії електромонтажників, який організували і провели викладачі-методисти, відмінники освіти України М.В. Цимбаліста та В.М.Цимбалістий. Під час тижня проводилися різні за формою і змістом заходи:

 • конференція на тему «Історія розвитку енергетики Закарпаття»;
 • конкурс-вікторина «Що? Де? Коли?»;
 • конкурс «Кращий з професії»;
 • олімпіада з ТЕР;
 • відкритий урок виробничого навчання на тему : «Монтаж відкритої електропроводки в трубах і коробах» (майстер в/н В.Ф. Лазур);
 • конкурс – гра «Охорона праці електромонтажника;
 • екскурсія на підприємство «Майр-Хольцварен-Тересва».

Активну участь у проведенні тижня професії взяли учні: Буга Михайло, Молдавчук Василь (гр. №13), Марина Даніель, Дочинець Андрій, Тяско Михайло (гр.№11).

Предметний тиждень збагатив учнів новими знаннями , навичками та вміннями, а також підвищив інтерес до обраної професії. Підбиваючи підсумки викладач Цимбаліста М.В. відмітила, що тиждень професії – це один з найважливіших чинників, який стимулює творчу діяльність учнів та педагогічних працівників, розвиває пізнавальні здібності учнів, розширює їх світогляд, підвищує рівень теоретичних знань і практичної майстерності учнів, виховує відчуття відповідальності за доручену справу.

20.03. 2019р. До дня поeзії.

Автор | 20.03.2019

20 березня напередодні святкування Всесвітнього дня поезії в Тячівській районній бібліотеці пройшла літературно-музична вітальня “Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі”.

На заході були присутні переможці VI районного конкурсу читців-декламаторів “До висот Шевченкового слова” присвяченому 205-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, а також учні Тячівського професійного ліцею.

У виконанні учнів ліцею Чендей Наталії, Маркуш Дарини, Опріш Марії, Попович Анастасії було продекламовано вірші Т.Г. Шевченка “Доля”, Л. Українки “Стояла я і слухала весну”, “Ні долі. Ні волі у мене нема”, Ліни Костенко “Доля”, Б. Олійника “Сива ластівко”.

Учнівська молодь подарувала неповторний світ поетичної сповіді, що вчить тонко сприймати красу, осмислювати навколишню дійсність, співпереживати, щоб ніколи не зачерствіли почуття. Сподіваємось, що почута поезія піднесла присутніх духовно та збагатила новими відчуттями. Можливо, ця зустріч з талановитою молоддю стане гарним початком майбутньої більш тісної творчої співпраці бібліотеки з обдарованими учнями нашого ліцею.

18.02.- 22.02.2019р. Тиждень професії

Автор | 22.02.2019

З 18.02 по 22.02 в ліцеї проведено тиждень професії секретар керівника (організації, підприємства, установи),оператор комп’ютерного набору. Метою проведення тижня було: розвивати в учнів пізнавальні інтереси, потребу глибокого і творчого оволодіння знаннями, прагнення постійно знайомитись з найсучаснішими досягненнями науки і техніки, поглибити знання про Інтернет, а також його переваги і недоліки, перевірити знання, вміння і навички, отримані на уроках теоретичного та виробничого навчання, розвивати активність, виховувати любов до обраної професії. В рамках тижня було проведено:

• виставку учнівських газет;

• конкурс фахової майстерності (теоретичний та практичний тури);

• олімпіаду по спецпредметам;

• вікторину «Подорож у країну комп’ютерів»;

• відкриті уроки на тему : «Побудова формуляра-зразка організаційно- розпорядчих документів» (група №7, майстер виробничого навчання Копотюк І.Г.), «Обмін інформацією в локальній мережі»(група №2, майстер виробничого навчання Губанова Л.Л.)

Упродовж тижня учні активно приймали участь в заходах, які допомогли їм зрозуміти та збагнути всю сутність професії та поглибити знання про інформаційну організацію суспільства. Проведені заходи продемонстрували престижність професії, підтвердили професійну компетентність майстрів виробничого навчання, викладачів спецпредметів та учнів.

Після проведення тижня професії в учнів виникло бажання ще більше самовдосконалюватися, більше працювати над собою, підвищувати професійну майстерність, адже професійні знання – запорука успіху у пошуку роботи сьогодення та у розвитку кар’єри, бо обрана професія є першою сходинкою в їх професійному майбутньому.

Конкурс фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».

Автор | 20.02.2019

20 лютого відбувся конкурс фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», який проходив в монтажно-демонтажній майстерні. Конкурс проводився з метою підвищення рівня професійної майстерності та розвитку творчої активності учнів, поглиблення знань у сфері обслуговування автомобільного транспорту. Конкурс складався з двох етапів: теоретичного та практичного завдання. Учні групи №9 (майстер виробничого навчання Патрус М.М.) відповідально віднеслись до проведення конкурсу, підготували робочі місця згідно з вимогами техніки безпеки. Під час практичного туру учні виконували роботи із розбирання – складання карбюратора, розбирання складання та регулювання механізму зчеплення.

Всі учні змогли виконати завдання, але особливо відзначились і зайняли призові місця:

І місце – Даруда Євген.

ІІ місце – Думнич.

ІІІ місце – Марко Юрій.

11.02. – 15.02. 2019р. Тиждень професії «Кухар»

Автор | 15.02.2019

З 11 по 15 лютого в навчальному закладі проходив тиждень професії «Кухар», який організували та провели майстри виробничого навчання Григоренко Г.П. та Погоріляк О.І. Цикл заходів, проведених у межах професійного тижня, спрямований на поглиблення взаємозв’язків між теоретичними знаннями й виробничим навчан¬ням та є можливим шляхом їхнього вдосконалення. Календар тижня передбачав проведення різноманітних заходів, серед яких: кулінарна вікторина «Кухар – найкраща професія», майстер-клас «Технологія приготування шніцелів із свинини», конкурс фахової майстерності по приготуванню битків з різними начинками, олімпіада з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», проведення, відкритих уроків, виставка стінгазет. Учні даної професії проявили свої найкращі таланти, професійні та творчі здібності. Тиждень професії «Кухар» пройшов в атмосфері творчої активності і учнів, і педагогів та взаємозбагачення новими ідеями.

15.02.2019р. Вручення дипломів кваліфікованого робітника.

Автор | 15.02.2019

15 лютого після успішного захисту державної кваліфікаційної атестації 28 учнів групи №1 отримали дипломи кваліфікованого робітника з професії «Офіціант, бармен». Учні упродовж усіх років навчання приймали активну участь у проведенні конкурсів, концертів, спортивних змагань, відкритих уроків та позакласних заходів, суспільно – корисній праці. Теплі слова та щирі побажання випускникам висловили адміністрація ліцею, майстри виробничого навчання Лигирда К.П. та Погоріляк О.І.

Шановні випускники! Нехай знання, отримані в ліцеї, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашому житті!

30.01. по 05.02.2019р. Тиждень професії столяр, тесляр.

Автор | 05.02.2019

З 30.01. по 05.02. в ліцеї проходив тиждень професії «Столяр, тесляр». Мета тижня: підвищення престижу професії, формування та поглиблення знань учнів з професійної та теоретичної підготовки; подальший професійний розвиток учнів, як майбутніх майстрів своєї справи; розвиток творчих здібностей. Ліцеїсти не сумували, а брали участь у цікавих заходах, уроках, що спонукали їх до творчої активності, глибшого пізнання професії.

В рамках тижня проведено ряд цікавих заходів, під час яких учні мали змогу продемонструвати свої уміння та здібності. Це такі, як: конкурс професійної майстерності, урок –конференція «Моя улюблена професія», конкурс стіннівок, вікторина на тему: «Відгадай слово», майстер-клас «Технологія виконання різьблення», виставка столярних виробів, відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання. Під час підведення підсумків визначено активних учнів та переможців конкурсів.

Предметний тиждень дав змогу міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, вдосконалити свої здібності, проявити ерудицію, інтелект, кмітливість та отримати безліч позитивних емоцій.

Тиждень англійської мови.

Автор | 02.02.2019

З 18.02 по 22.02 викладачами англійської мови Мовнар А.М., Сасин О.В. було проведено тиждень англійської мови.

Мета проведення тижня: удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування до рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови.

У понеділок учні всіх груп взяли участь у конкурсі стінгазет «We study English». Учні захищали свої роботи, використовуючи вивчений лексичний матеріал в усному мовленні, виконували творчі завдання.

У вівторок проведено інтелектуально-пошукову гру «Quest». Метою цього заходу було формування в учнів позитивного ставлення до англійської та виховання в учнів почуття відповідальності.

Дуже жваво та креативно пройшла вікторина «Найкращий знавець англійської мови». За допомогою різних конкурсів учні удосконалювали навички говоріння англійською мовою, а також відтворили деякі традиції британської культури.

У четвер ліцеїсти переглянули відеофільми «Window to Great Britain», після перегляду якого учні виконували різнорівневі завдання.

У п’ятницю відбувся конкурс читців віршів англійською мовою. Головною метою проведення такого позакласного заходу було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови, розвиток в учнів навичок слухання та говоріння, зокрема декламування віршів іноземною мовою, розвиток в учнів інтересу до творчості, логічного мислення та пам’яті.

Проведення предметних тижнів, зокрема з англійської мови, дає учням можливість розкрити власні інтелектуальні, мовленнєві та творчі здібності, проявити себе у різних ситуаціях та ролях, дізнатися багато нового, зацікавитися, а можливо й визначити свою подальшу долю, дізнавшись про власні вподобання та усвідомлено вивчати предмет.

05.02.2019р. У віртуальний світ – без загроз.

Автор | 02.02.2019

В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. В той же час, далеко не всі дорослі усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з електронною машиною. Діти легко «підсаджуються на голку» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману за допомогою Глобальної мережі інформацію. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства. З проблем безпеки дітей в Інтернеті проводяться міжнародні конференції, у багатьох країнах діють «гарячі телефонні лінії», що приймають інформацію про небезпечні сайти, проводиться психолого-педагогічна оцінка змісту мережевих ресурсів.

У 2004 році за ініціативи європейських некомерційних організацій: Євро¬пейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network – Євро¬пейська мережа безпечного інтернету) був запроваджений День Безпечного Інтер¬нету. У 2019 році цей день відзначається під гаслом «Разом за найкращий Інтернет». З цієї нагоди та з метою підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій, відбувся онлайн-урок, який транслювався на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco. Учні мали можливість прослухати доповіді експертів за темами «Кібер-атаки та Інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей». Після уроку проведено круглий стіл на тему «У віртуальний світ – без загроз», під час якого ліцеїсти обговорювали актуальні питання «пасток» Інтернету, безпечного веб-серфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів, з’ясовували проблему поширення особистої інформації та захисту персональних даних. Наприкінці заходу майстер виробничого навчання Губанова Л.Л. акцентувала: «Ми повинні відповідально ставитись до того, яку інформацію поширюємо та з ким спілкуємось, адже наші дії можуть мати негативні наслідки в майбутньому. Наша безпека в Інтернеті залежить від нас самих».