Українська література

Тема уроку: Конфлікт між буденним життям і високими пориваннями особистості, дійсністю і мрією. Художні особливості драми-феєрії

                                     Хід уроку                                                                                                           «Лісова пісня» – прекрасна казка про любов і зраду, про силу лісову та водяну. Людей з життєвим досвідом драма приваблює глибоким філософським змістом, кличе до гармонії буття, до згоди з власною душею. Хочеться, щоб цей твір не тільки  збагатив кожного духовно, а й спонукав замислитися над людськими цінностями й своїм життям.

Теорія літератури

Конфлікт – основна суперечність між дійовими особами, яка призводить до боротьби між ними й до розвитку сюжету.

У драмі «Лісова пісня» порушено гострий конфлікт філософського характеру: невідповідність високих почуттів людини принизливим умовам повсякденного життя. Філософський конфлікт полягає в роздвоєності людської душі, де діють протилежні сили: добро і зло, правда і неправда, любов і ненависть.

В алегоричному образі Лукаша Леся Українка  показала, як важко бажане зробити дійсним, як реальне життя вбиває мрію, спиняє романтичний порив у блакитній високості, як засмоктує людину буденщина.

Поетеса мріяла створити прекрасний ідеал гармонійної, одухотвореної людини. Тому у фіналі голосом сопілки стверджує: убити мрію  – неможливо! І ми розуміємо, що образ Мавки – це надія змінитися на краще.

Домашнє завдання

Вивчити конспект,       написати міні-судження на тему: «Якби я опинився на місці головних героїв драми-феєрії «Лісова пісня»».

Викладач         Ташликович М.М.