До Дня пам’яті та примирення

07.05.2020р. Перегортає пам’ять сторінки…

75 років відділяє нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої війни в історії людства. Але у нашій пам’яті назавжди­ залишиться урок честі й слави, героїзму й самопожертви переможців, які відстояли свободу і незалежність своєї Вітчизни. Кожного року у ці травневі дні ми віддаємо данину шани та поваги людям, завдяки героїзму та мужності яких ми нині живемо та працюємо.

У довічному боргу наше покоління  перед ветеранами війни, перед тими, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Щороку, напередодні травневих свят, у Тячівському професійному ліцеї відбувалися традиційні заходи, присвячені цій даті: уроки мужності, урочисті лінійки, зустрічі з ветеранами, серед яких Лідія Василівна Гайналій.   Незважаючи на свій поважний вік вона веде активний спосіб життя та є надзвичайно  цікавим співбесідником.  Події тих буремних років живуть у її старих фронтових фотографіях, дорогих серцю листах-трикутниках та цінних спогадах, якими вона охоче ділилася з ліцеїстами, адже війна зустріла її у віці 14 років.  У далекому 1941році  дівчинкою-підлітком вона добровільно пішла на фронт санітаркою і у складі 2-го Українського фронту, 311 стрілецього полку, допомагала партизанам у Одеських катакомбах під час оборони Одеси, навчилася відстрілюватися від ворога, витягати під кулями поранених з поля бою, робити перев’язки, втрачати однополчан…

На жаль, карантин вніс корективи у наше життя і у ці дні нема змоги особисто зустрітися з Лідією Василівною. Але ми маємо пам’ятати про подвиг тих ветеранів, кого вже немає серед нас, і цінувати досвід живих, що передають естафету мужності молодим, які сьогодні змушені взяти до рук зброю, захищаючи цілісність України.

Бажаємо всім ветеранам та захисникам Вітчизни, особисто Лідії Василівні Гайналій: міцного здоров’я,  довгих років життя, мирного неба щастя та злагоди. Вклоняємося доземно усім солдатам, які міряли дороги крізь війну, щоб нам сьогодні мріяти й любити. Нехай мир і злагода завжди живуть у Ваших душах і серцях, хай це світле травневе свято і наші щирі побажання додадуть усім нам нових сил і натхнення для здійснення майбутніх сподівань і трудових звершень.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA