Профілактика правопорушень

25.05. 2020р. Профілактика правопорушень

Правопорушення, здійснені неповнолітніми – це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству; по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин, недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми.

Особливу увагу в профілактиці дитячій бездоглядності та злочинності серед неповнолітніх приділено взаємодії служби у справах дітей Тячівської РДА (Сасин В.І., Монич В.П.), Тячівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Чижова Г.М.)  з професійним ліцеєм. Проводиться профілактична робота з дітьми «групи ризику», засідання ради профілактики, правові лекторії та профілактичні бесіди, як групові та і індивідуальні.

З-поміж усіх дієвих заходів, важливого значення набувають  саме зустрічі та безпосереднє спілкування з дітьми у освітньому закладі. Чергова така профілактична бесіда була проведена 25 травня у гуртожитку ліцею, де під час карантину проживають двоє дітей-сиріт та   одна дитина,  позбавлена батьківського піклування.  

«З такими профілактичними заходами ми намагаємося охопити як найбільшу кількість дітей.  Під час зустрічей з неповнолітніми, роз’яснюємо їм негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, звертаємо увагу на поведінку у громадських місцях та освітньому закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин. Хочеться, щоб кожна дитина перед тим, як зробити крок у доросле життя добре засвоїла свої права та обов’язки і завжди змогла знайти правильний вихід у складній життєвій ситуації», – зазначила начальник служби у справах дітей Тячівської РДА Сасин В.І.