Урок географії

21.09. 2020р. Урок на свіжому повітрі

Уроки на свіжому повітрі більш безпечні, адже надворі значно простіше дотримуватися фізичної дистанції між дітьми. Та й взагалі, навчання не обов’язково означає сидіння за партою кілька годин поспіль. Саме тому Міністерство освіти і науки України радить педагогам використовувати подвір’я, стадіони та парки неподалік як альтернативу класній кімнаті.

Свого часу Василь Сухомлинський заохочував педагогів проводити уроки на природі, адже це, на його думку, не лише сприяє всебічному розвитку дитини, але й розвиває спостережливість, формує науковий світогляд, виховує любов до всього живого і, власне, до самого життя.

Наші  діти все менше перебувають на свіжому повітрі. Вони віддають перевагу телебаченню, комп’ютерним розвагам або слуханню музики. Можливо, причина стресів та депресій ховається саме в цьому? 

Тому у нашому ліцеї теж проводять уроки під відкритим небом. Урок географії, проведений викладачем Савулою К.М.  на свіжому повітрі значно більше сподобався учням, ніж проведений у звичайному класі Практичні навички орієнтування на місцевості, відновлення в пам`яті та засвоєння нового навчального матеріалу були підкріплені згуртованою роботою учнів. Головне – прагнення до знань та бажання навчатися. До того ж, в час пандемії COVID-19 уміння проводити заняття у такому форматі стає дуже корисним.