Зупинимо булінг разом

22.09.2020 р. Зупинимо булінг разом

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.

Профілактика насильства, зокрема булінгу – завдання, яке стоїть перед керівниками, педагогами,  психологами та соціальними педагогами. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, а відтак  – попередити його  через організацію якісного навчання та  змістового дозвілля.

Дитина в ситуації насилля. Запобігання булінгу в учнівському середовищі. Кібербулінг. Протидія булінгу. Усі ці твердження стали реальністю сучасного соціуму. Досвід показує, що у напрямку подолання агресивних проявів у міжособистісних стосунках між учнями потрібно інтенсивно працювати педагогам, і в першу чергу класним керівникам.

Тому, не втрачаючи нагоди, у вільний, від уроків, час, наші педагоги провели з учнями бесіди та тренінг на дану тему. Ліцеїстів ознайомлено з поняттям „булінг”, його видами. Через різноманітні активні форми роботи, які передбачали групову діяльність та розігрування ситуативних ролей, діти виробили знання та вміння визначати ознаки фізичного, психологічного, економічного та кібербулінгу над підлітками та шукали способи допомоги, шляхи запобігання цьому явищу, осмислили чому це відбувається.

Учні були відкритими, активними та ініціативними. На завершення учасники поділилися враження від тренінгу та були одностайні у тому, що подолання булінгу можливе лише за умови співпраці.