До Дня української писемності

9.11.2020. До Дня української писемності та мови.

9 листопада відзначається велике свято — День української писемності та мови. Традиційно у Тячівському професійному ліцеї відбулися різноманітні виховні  заходи: години спілкування, мовознавчі квести, літературні вікторини, флешмоби, виставка стіннівок «Наша мова калинова». Під час цих заходів учні  мали змогу «доторкнутися» до поетичного слова українських письменників, послухати українські народні пісні і черговий раз переконалися в тому, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину.

З нагоди цього свята зусиллями вихователя гуртожитку Федоришин Д.Д. та учнями була підготовлена  літературно-музична композиція «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема», на яку було запрошено і працівників Тячівської центральної районної бібліотеки. Присутні з цікавістю прослухали розповідь про життєвий шлях Нестора Літописця, про становлення української мови.  З жвавим інтересом були переглянуті відеоматеріали про виникнення і розвиток української мови.

В рамках заходу у читальному залі була оформлена книжкова виставка літератури “Мова моя – найдивніше диво”.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу ще раз доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури, як обов’язку кожного українця.