- Робота бібліотекаря
CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
   1 2

07.03.2018 р. Літературними стежками Шевченкового слова

9 березня українська громадськість відзначає 204-у річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців в читальній залі бібліотеки ліцею бібліотекарем Ю.М. Фріндт розгорнуто книжкову виставку «Слово про віщого Тараса», де були представлені матеріали про життєвий і творчий шлях геніального поета. Викладачі української мови та літератури М.М.Ташликович та Н.П.Ледней організували цікаву мандрівку літературними стежками творів Кобзаря.

Книжкова виставка призначена допомогти учням глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

22.01.2018р. Гортаємо сторінки історії

22 січня бібліотеці ліцею оформлено книжкові виставки до Дня соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут. Учні матимуть можливість ознайомитися з матеріалами, які присвячені історії знаменних подій Української революції 1917-1921 рр.

Організовуючи цю виставку, бібліотекар Фріндт Ю.М. мала на меті привернути увагу нинішнього молодого покоління до сторінок історії 20-х років.

15.01.2018р. Літературний календар

«Літературний календар», відкритий бібліотекарем Фріндт Ю.М., знайомить учнів ліцею з творчістю Василя Стуса, українського поета, перекладача, правозахисника ( 6 січня - 80 років років від дня народження), Володимира Сосюри, українського поета, лірика (6 січня - 120 років від дня народження) та Василя Симоненка, українського поета і журналіста, шістдесятника.

Відвідувачі бібліотеки мають змогу перегорнути сторінки життя цих видатних особистостей, доторкнутися до їх творчої мистецької спадщини, проникнутої гарячою любов’ю до Батьківщини.

21.11.2017 р. Книжкова виставка до Дня Гідності та Свободи

Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання: патріотичне виховання підростаючого покоління. Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

09.11.2017р. До Дня української писемності та мови.

Дев’ятого листопада відзначають День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця –основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого.

З цієї нагоди бібліотекарем ліцею Фріндт Ю.М. було представлено цікаву інформацію про визначних вчених мовознавців та істориків України. У своєму виступі вона наголошувала, що українська мова – це основа збереження національного суверенітету і демократії.

Також організовано книжково-ілюстраційну виставку «Криниця рідного слова», з якою мають можливість ознайомитися учні та викладачі ліцею.

23.10.2017р. До річниці визволення України та Закарпаття.

З нагоди відзначення 28 жовтня Дня визволення України від фашистських загарбників в бібліотеці ліцею презентовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Дорогами визволення України».

Повний текст статті

09.10.2017р. До дня українського козацтва.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці, і, водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХУ-ХУІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

Повний текст статті

28.09.2017. До Всеукраїнського дня бібліотек.

За всіх часів люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт. Книга завжди ототожнювалась із світлом, яке, незважаючи ні на що, намагались загасити варвари, знищуючи книжкові скарби. Книга і сьогодні – важливе джерело знань.

28 вересня в бібліотеці ліцею бібліотекарем Фріндт Ю.М. була проведена інформаційно-просвітницька година на тему: «Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості», на якій були присутні учні групи №6 (майстер виробничого навчання Сойма М.В.)

Бібліотекар ознайомила учнів з історією виникнення книг, про те, як їх правильно зберігати, розповіла про цінність книги в наш час та наголосила на тому, що книги потрібно шанувати і привела в приклад жителів Стародавнього Єгипту, які називали їх “аптеками для душі”, тому що книги роблять людську душу благородною, а розум сильним. Також бібліотекар дала учням рекомендації щодо правильного вибору книг та пошуку їх в бібліотеці, а також про те, як користуватися картотеками, систематичними каталогами та бібліографічними покажчиками.

29.05.2017р. До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням».

Тематична виставка "«31 травня – Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням», яка організована у читальній залі бібліотеки розповідає про найпоширенішу звичку, яка руйнує здоров`я людини.

На ній представлено книги, газетні та журнальні статті про негативний вплив тютюнового диму на організм людини, захворюваність і смертність населення, також даються рекомендації, як позбутись цієї згубної звички, статистичні дані тютюнопаління в Україні, адміністративну відповідальність за куріння у заборонених місцях та багато іншої пізнавальної інформації по даній тематиці.

Повний текст статті

11.05. 2017р. До дня пам’яті та примирення.

11 травня в районній бібліотеці для дорослих пройшла історична година «День пам'яті та примирення». На захід були запрошені учні нашого ліцею (майстер виробничого навчання Губанова Л.Л.). Перед присутніми виступила викладач історії Ленгер Б.В., яка розповіла присутнім про події тих років та наголосила, що це не просто свято - це вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу.

Присутні вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання та переглянули короткометражний фільм «20 кроків до мрії. Україна у Другій світовій війні". На завершення пролунала пісня " Ой у лузі червона калина». Доповненням заходу слугувала розгорнута книжково-ілюстративна виставка "Роки війни-століття пам'яті".

21.04.2017р. Літературний експрес до Всесвітнього дня книги і авторського права.

Те, що книга – джерело знань, сьогодні ні в кого не викликає сумніву. Але, крім цього, як зазначає Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуурі у своєму посланні з приводу Всесвітнього дня книги і авторського права, яке відзначається 23 квітня, книга є «Унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації». Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі та всі, хто причетний до книжкової справи.

Не лишилися осторонь від відзначення цього свята і учні та педагоги нашого ліцею. 21 квітня у актовому залі проведено літературний експрес «Книг незмірна глибина», яку організували бібліотекар Фріндт Ю.М., майстер виробничого навчання Губанова Л.Л. та учні групи №2 Борка Р., Гиндич Р., Дудла І., Бедей М., Ковач І., Михалчич І.

Учасники заходу донесли до присутніх важливе значення книги у житті людини, розповіли про історію виникнення книги, про те, скільки див ховає в собі книжка, як вона відповідає на безліч запитань і сама вміє запитувати.Цікавим моментом свята стало проведення конкурсу та вікторини на краще знання прислів’їв чи приказок про книгу. Найактивніші учасники заходу були нагороджені книгами.

Всі присутні отримали задоволення від проведеного заходу. Адже книга і читання роблять життя набагато повнішим і цікавішим. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ. Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

21 березня – Всесвітній день поезії

Ну що б, здавалося слова?

Слова та й голос -

Більш нічого.

А серце б’ється - ожива,

Як їх почує. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть між люди!

Т.Шевченко

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Напередодні Всесвітнього дня поезії працівники Центральної районної бібліотеки для дорослих запросили учнів Тячівського професійного ліцею у творчий політ поетичного слова. Під час години поезії «Струм серця – українська поезія» свої вірші декламували бібліотекар смт.Тересва А. Новаленко, зав. бібліотекою смт.Буштино Орос Н.В., поет М.Град, учасник АТО Кузів М. Мета цього заходу донести до учнів чарівний світ поезій про кохання, про життя, сповнених особливої аури доброти й любові, захопити їх віршами; залучити учнів до активного читання поетичних творів. Авторськими ліричними оповідями про кохання, про любов до матері, зачарувала присутніх учениця групи №7 нашого ліцею Федурцьо Марина. І нехай, це її перші спроби, проте – написані від душі.

Змістовним доповненням цієї зворушливої зустрічі стала книжкова виставка «Музика слів – водоспад почуттів». Сподіваємось, що почута поезія піднесла присутніх духовно та збагатила новими відчуттями. Можливо, ця зустріч з талановитою молоддю стане гарним початком майбутньої більш тісної творчої співпраці бібліотеки з обдарованими учнями нашого навчального закладу. Захід був цікавим і змістовним, а головне, що всім сподобалось, адже світ поезії прекрасний і незвіданий і кожен, хто потрапляє в нього отримує безодню естетичної насолоди і влаштовує свято своїй душі.

10.03.2017р. Єднаємо душі словом Кобзаря

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря — Тараса Григоровича Шевченка. З метою вивчення та популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря в бібліотеці ліцею відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Слово віщого Тараса» із циклу масових заходів до річниці з дня народження Тараса Шевченка. Матеріали виставки розповідають про життя і творчість великого поета. Представлені «Кобзарі» різних видавництв та років видань. Слід звернути увагу на Шевченківську енциклопедію, автори якої якнайповніше висвітлили унікальну постать художника, показали органічність його національних коренів, його роль у суспільному житті українського народу. Також у бібліотеці відбулась літературна вікторина з учнями першого курсу «Чи все ми знаємо про Шевченка».

14.02.2017р. Книжкова виставка

До Дня вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав, який відзначається 15 лютого, бібліотекарем Фріндт Ю.М. і розгорнуто тематичну книжкову виставку «Їх долі відпалені війною». Мета виставки — вшанування пам’яті українських військових, які виконували відповідальні та небезпечні завдання у складі миротворчих сил ООН. На виставці представлено публікації , що висвітлюють різні погляди на війну в Афганістані, спогади воїнів-афганців, статистику загиблих, матеріали про сучасне соціальне становище ветеранів війни у Афганістані.

25.01.2017р.Книжкова виставка до Дня вшанування героїв Крут.

Про події тих далеких років розповідає книжкова виставка, організована бібліотекарем Фріндт Ю.М. «Героям Крут», на якій представлена література, яка поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних подій знайомить з героїкою подвигу юнаків України в ім'я своєї Вітчизни. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Зараз повторюється історія майже столітньої давнини. Знову незалежність, знову ейфорія перемоги і знову загроза зі Сходу. Але ми віримо, що сучасний українець, сформована ним влада та світова громадськість стали мудрішими, досвідченішими, далекогляднішими, і спільними зусиллями ми відвернемо те лихо, що може розгорітися через чиїсь імперські амбіції та чиюсь слабкість духу. І маємо надію, що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.

«Головною метою книжкової виставки, - зауважила бібліотекар Фріндт Ю.М., - є відновлення історичної пам'яті, підняття національного духу нашого покоління".

07.11. 2016р. До Дня української писемності та мови.

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття» (Панас Мирний).

7 листопада бібліотека нашого ліцею традиційно не залишилася осторонь святкування Дня української писемності та мови. У читальній залі бібліотекарем Фріндт Ю.М. організовано книжкову виставку «Слово наше – слово українське», за допомогою якої учні здійснили літературну подорож стежками української писемності: познайомилися з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками та розширили свій кругозір про нашу рідну мову, про шлях її становлення та розвиток.

Супроводжуючи читача у чарівний світ літератури, бібліотекар допомагає йому відчути силу, багатство української мови, навчає любити, цінувати і плекати рідну мову...

До 150 - річчя з дня народження М.Грушевського.

Цього року Україна відзначає 150-річчя з дня народження М. Грушевського (1866-1934), видатного українського вченого, державного і політичного діяча. Кожен подібний ювілей - це, безумовно, знаменна подія. Але, як зазначав сам М.Грушевський, "є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, сотворюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других".

Повний текст статті

14.09.2016р. Знайомство першокурсників з бібліотекою.

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж, в цей вселюдський храм науки.

За всіх часів люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт. Книга завжди ототожнювалась із світлом, яке, незважаючи ні на що, намагались загасити варвари, знищуючи книжкові скарби. Книга і сьогодні – важливе джерело знань. 14 вересня в бібліотеці Тячівського професійного ліцею зав.бібліотекою Фріндт Ю.М. була проведена виховна година на тему: «Книга –храм науки, будинок життя та мудрості», на якій були присутні учні І курсу. Бібліотекар ознайомила ліцеїстів з історією виникнення книг, про те, як їх правильно зберігати, розповіла про цінність книги в наш час.

Юлія Миколаївна наголосила на тому, що книги потрібно шанувати і привела в приклад жителів Стародавнього Єгипту, які називали їх “аптеками для душі”, тому що книги роблять людську душу благородною, а розум сильним. Вона довела, що читання книг – це не тільки насолода і відпочинок, але і величезна користь для самого читача, адже у світовій практиці читання вважається основною формою засвоєння найрізноманітнішої змістової та емоційної інформації, особливим засобом розумового і духовного розвитку особистості. Також бібліотекар дала учням рекомендації щодо правильного вибору книг та пошуку їх в бібліотеці, пояснила, як користуватися картотеками, систематичними каталогами та бібліографічними покажчиками.

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Виконуючи план заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, затверджений Кабінетом Міністрів України, бібліотекою Тячівського професійного ліцею було підготовлено та проведено інформаційну годину «Злочин, якому немає прощення» та оформлено книжкову виставку «Пам’яттю реабілітовані». Молодь почула про одну з найтрагічніших сторінок історії – примусове виселення кримськотатарського аселення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року.

Повний текст статті

Книжкова виставка до Дня Перемоги.

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться з пам'яті людськї , не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитись до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

І в ці дні урочистої пам'яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: “Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи його від покоління до покоління. І в наших серцях ніколи не згасне світло Перемоги!”

З нагоди Дня Перемоги в бібліотеці Тячівського професійного ліцею експонується книжкова виставка: "Роки війни – століття пам’яті", на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Книжкова виставка до 30 - річниці Чорнобильської трагедії

Чорнобиль... Це слово відоме всій планеті. Його й досі вимовляють із тривогою в очах, бо це була най¬страшніша катастрофа світового рівня. Аварія призвела до небезпечного забруднення природного середовища, радіоактивного опромінення мільйонів людей

Повний текст статті

23 КВІТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

21 квітня в читальній залі бібліотеки Тячівського професійного ліцею організовано книжкову виставку, присвячену Всесвітньому дню книги та авторського права, яке було запроваджено відповідним рішенням ЮНЕСКО ще у 1995 році.

Повний текст статті

   1 2