- Память про героїв Крут
CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
Цикл заходів до Дня пам’яті героїв Крут.

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. 25 - 26 січня 2017 року прославити честь і героїзм української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році, зібралась сучасна українська молодь — учні Тячівського професійного ліцею. За їх участю проведені виховні години, уроки-пам’яті, які організували заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В., викладачі суспільних дисциплін Кадар Н.М. та Бокоч Л.М., майстер виробничого навчання Губанова Л.Л. Центральна районна бібліотека тісно співпрацює з нашим професійним ліцеєм та проводить спільні масові заходи. Разом з учнями групи №7 провідні бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Гуцул М.Ю. та Мийсарош І.М. провели насичену патріотичним духом годину скорботи — «Червона калина на білому снігу», присвячену героїчній битві під Крутами.

Під час заходів йшлося про подвиг студентів під Крутами – учні та наставники розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Учні читали патріотичні твори, присвячені героям Крут та героям АТО, вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання. Присутні переглянули відеоролики: ”Ніколи не плач”, присвячений Крутянським подіям та “Битва за Донецький аеропорт”, а також ознайомилися з тематичною виставкою літератури. Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні.

29 січня 2015 року

Нема Любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути...

В. Письменний

В українській історії є дуже багато славних сторінок. Історія подвигу Героїв Крут займає особливе місце. На ньому виховувалося не одне покоління українських патріотів, які склали основу просвітницьких товариств, націоналістичних організацій, повстанців, шестидесятників. Це великий позитив прагнення молоді української нації до творення української держави.

До Дня пам’яті героїв Крут в бібліотеці філії Тячівського професійного ліцею оформлена тематична полиця «На Аскольдовій могилі – український цвіт...», учні підготували реферати, мультимедійні презентації, а також мали змогу подивитися відеофільм про юнаків, які в січні 1918 року віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність України.

Пам’ятай про Крути, вони вмерли, щоб ми жили!

До Дня памяті про героїв Крут

     Сценарій історичної години до Дня пам’яті героїв Крут «Квіти у полі, там де Крути…»