CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

Любіть Україну, у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її вічну живу і нову,

І мову її солов’їну…

Читати далі...

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Г. Сковороди, І. Мазепи, поглиблювалось під пером І. Котляревського, Т. Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

З метою розширення і поглиблення знань учнів про мову в ліцеї викладачами української мови Ледней Н. П. та Ташликович М. М. було проведено літературну годину на тему: «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову», присвячену Міжнародному дню рідної мови.

Учні зробили для себе висновки, що ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

27 лютого 2015 року

27 лютого на філії ліцею учні групи № 13 з професії електромонтажник силових мереж та електроустаткування, по закінченню виробничої практики здавали поетапну кваліфікаційну атестацію. Приємно відмітити, що іспит проводився у новоствореному кабінеті спецдисциплін з професії столяр. Багато зусиль для комфортності і викладачів, і учнів доклали дирекція та завідувач філії ліцею.

23 - 27 лютого 2015 року

З 23 по 27 лютого в ліцеї викладачами та майстрами спецдисциплін проводився тиждень з професії офіціант, бармен. Мета тижня: вдосконалення знань та вмінь учнів, формування професійного світогляду, виховання пізнавальних інтересів до професії, розвиток творчої активності учнів через поглиблення та розширення знань спецпредметів, підвищення мотивації до обраної професії.

Читати далі...

"Сьогодні професія офіціанта, бармена одна з самих популярних в нашій країні. Офіціант – це обличчя ресторану, він зобов’язаний досконало володіти всіма тонкощами етикету. Бармен – це покликання і стиль життя. Бармен – людина, яка організовує відпочинок відвідувачів у барі, створює затишок, готує і подає напої, закуски,коктейлі. Від володіння професійною майстерністю, манери спілкування, високої особистої культури залежить комфортність закладу.

В рамках тижня учні та педагоги провели багато цікавих та змістовних заходів. Згідно плану роботи проведено конкурс на кращу стінгазету «Ми - майбутні професіонали», де учнями були представлені стінгазети на відповідну тематику. Свої творчі здобутки проявили Мірявець Мар’яна, Ясінко Олена та Приймак Ліля.

Наступним кроком у роботі педагогів ліцею стало активне залучення учнів до участі у різноманітних конкурсах, де вони мали змогу показати свою професійну майстерність. Адже усім відомо, що результат роботи викладачів та майстрів виробничого навчання – демонстрація учнями власних умінь та розкриття творчого потенціалу під час різних змагань.

Серед учнів групи №8 проведено конкурс професійної майстерності: виконуючи умови конкурсу, учні готували коктейлі, закуски та сервірували тематичні столи. Конкурсанти з творчим натхненням підійшли до завдань, зумівши показати свою майстерність та передати красу правильно накритого столу.

Викладачем спецдисциплін Лигирдою К.П. проведено відкритий урок з предмету технологія приготування напоїв та коктейлів на тему: «Поняття про довгі змішані напої. Особливості приготування і подавання». Метою уроку було ознайомлення з видами змішаних напоїв, особливостями їх приготування та подавання, формування естетичного смаку.

На відкритому уроці з виробничого навчання на тему: «Приготування та подавання гарячих напоїв (чай чорний, кава «Глясе», кава «Латте»), який провела майстер виробничого навчання Овечкіна Н.А., учні мали змогу ознайомитися з асортиментом гарячих напоїв, засвоїли способи заварювання чаю та кави, особливості подачі гарячих напоїв.

25 лютого викладачами спецдисциплін Григоренко Г.П. та Лигирдою К.П. проведено олімпіаду з предмету організація обслуговування в ресторанах, барах. Переможцями стали Ясінко Олена, Бура Олександр, Мірявець Мар’яна.

Проведення тижня з професії офіціант, бармен сприяло підвищенню інтересу учнів до майбутньої професії, удосконаленню професійних знань, умінь, навичок.

20 лютого 2015 року

20 лютого в актовій залі нашого ліцею відбулося свято вручення дипломів. 28 випускників з професії кухар разом з дипломами кваліфікованого робітника отримали і направлення на перше робоче місце на підприємства галузі.

20 лютого 2015 року

Президент України Петро Порошенко підписав Указ “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

Читати далі...

"Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейського майбутнього України".

З приводу цього в навчальному закладі проведено лінійку – реквієм: «Мамо, не плач, я повернусь весною», яку підготували члени учнівського самоврядування разом із заступником директора з НВР Дерен Л.Г. Метою заходу було вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України.

Учні ліцею взяли участь у панахиді пам’яті за загиблими борцями та покладанні квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

… Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла...

Невгамовний біль розриває груди, а сльози застилають обличчя кожного свідомого українця, хоча вже минув рік з того часу, як на очах всього світу у центрі Києва – європейській столиці – цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, діячів культури, журналістів, робітників, пересічних громадян. В історію України вони увійшли як Небесна сотня. Трагічним подіям січня-лютого 2014 року, як втілення глибокої ідеї переродження суспільства, присвячена книжкова виставка-вшанування “Назавжди воїни і патріоти”, що розгорнуто для відвідувачів бібліотеки в читальному залі. Ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а душі загиблих завжди будуть над нами армією ангелів.

20 лютого 2015 року

Конкурс професійної майстерності серед учнів груп № 10 і № 3

Кульмінацією тижня став конкурс професійної майстерності серед учнів, який проходив у два етапи. На першому етапі учасники конкурсу виконували теоретичні завдання, на другому – практичні. Метою конкурсу є перевірка якості засвоєння теоретичного матеріалу учнями та залучення їх до активної навчально-виробничої праці, перевірка практичних навичок, а також виховання поваги до обраної професії та сприяння адаптації учнів до умов реального робочого місця.

Читати далі...

Перше місце, зайняте Пеньорою Михайлом - результат поєднання бажання, творчості та наполегливого навчання. Маджара Андрій, виборовши друге місце, довів, що успіх приходить до тих, хто цілеспрямовано до нього крокує. Вдосконалюватись та розвиватись - девіз Стойки Вадима, який зайняв третє місце.

Учні з великим задоволенням брали участь у проведенні всіх запланованих заходів, підтверджуючи цим, що вони цілком обдумано та цілеспрямовано обрали дану професію.

19 лютого 2015 року

Напруженими виявилися два дні для учнів групи № 17 з професії кухар. Свої досягнення в практичних уміннях, теоретичних знаннях вони демонстрували під час проведення державної кваліфікаційної атестації. Пробні роботи були цікавими і креативними, свідчили про високий рівень знань учнів ліцею. Багато зусиль вкладено педагогами, щоб підготувати сучасного працівника, який вирізняється компетентністю, самостійністю, відповідальністю, системним і аналітичним мисленням, інформаційною, правовою і екологічною культурою..

Читати далі...

Випускники своїми знаннями підтвердили те, що вони дійсно заслуговують отримати відповідний кваліфікаційний розряд і стати конкурентоспроможними на ринку праці.

18 лютого 2015 року

Технічна олімпіада серед учнів груп № 10 і № 3

Майстри виробничого навчання професії слюсар з ремонту автомобілів Чайка С. П. і Патрус М. М. провели технічну олімпіаду серед учнів груп № 10 і № 3, яка дала можливість об’єктивно оцінити якість знань учнів. Проведення олімпіади – один із засобів посилення уваги педпрацівників до розвитку творчої активності учнів. В напруженій боротьбі перемогу одержали учні групи № 3 з рахунком 23 : 22.

17 лютого 2015 року

Тиждень професії: Слюсар з ремонту автомобілів

В навчальному закладі з 16 по 20 лютого проходив тиждень з професії слюсар з ремонту автомобілів. Відповідно до плану проведено різні цікаві заходи. Схвальну оцінку усіх присутніх одержав відкритий урок з предмета основи технічної експлуатації вантажних автомобілів, проведений викладачем спецдисциплін Чайка Б.М. на тему «Функціональні властивості автомобілів. Система технічного обслуговування і ремонту автомобілів». На уроці продемонстровано уміння викладача здійснювати компетентнісний підхід до навчання учнів, застосовувати сучасні методи навчання.

Читати далі...

В рамках тижня професії викладач Чайка Б. М. провела олімпіаду з спецдисциплін в групі №10. Мета олімпіади – виявлення обдарованих учнів, спонукання їх до творчої, пошукової діяльності. Учні розв’язували тестові завдання, відповідали на запитання, пов’язані з технічним обслуговуванням і ремонтом автомобілів. Призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Маджара Андрій (28 балів);

ІІ місце – Бабинець М., Костич І. (27 балів);

ІІІ місце – Кушнір Р., Шетиля І. (26 балів).

16 лютого 2015 року

16 лютого до дня комп’ютерника в групі №7 за професією секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору, класним керівником Кость Н. С. проведено виховну годину. Учні ознайомилися з розвитком нових технічних розробок в галузі засобів зв’язку та ЕОМ і переглянули відеофільм «Історія розвитку комп’ютерної техніки».

13 лютого 2015 року

13 лютого у групі № 2 професія секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору, проведено кваліфікаційну атестацію. Учні виконували завдання згідно навчальної програми. Показали добрі та відмінні результати з професійної підготовки.

13 лютого 2015 року

Винахід радіо є одним з найбільших досягнень людської культури кінця 19 століття. Поява цієї нової галузі техніки не було випадковістю. Вона готувалася згідно з попереднім розвитком науки і відповідала вимогам епохи. Як правило, перші кроки у області техніки неминуче бувають пов’язані з попередніми науковими і технічними досягненнями, що відносяться до різних розділів людських знань і практики. Проте в кожній новій технічній області завжди можна знайти певну фізичну основу. Такою фізичною основою для можливості появи радіотехніки стало електромагнітне поле.

Читати далі...

13 лютого до всесвітнього дня радіо викладачем фізики Зеленчук М. М. проведено виховну годину. Учні дізналися про таких видатних вчених, фізиків як А.С. Попов, І.Г. Єгоров, Ф.Ф. Петрушевський, які приклали багато зусиль для винайдення радіо.

12 лютого 2015 року

…Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану навіки

В душах людських не замовкає…

Читати далі...

15 лютого щорічно відзначають день пам’яті воїнів-афганців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок. 26 років вже минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі…26 років, ніби один день, пролетіли і зникли за обрієм… Але, цитуючи генерала-полковника Громова, «ніхто і ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. Знати і пам’ятати!»

Викладач суспільних дисциплін Бокоч Л.М. ознайомила учнів із книгою "Закарпатці у вирі Афганської війни", присвяченою учасникам бойових дій в Афганістані. В ній зібрані і систематизовані біографічні дані учасників війни, спогади та інтерв'ю очевидців.

Під час заходу учні переглянули відеофайли, фотоматеріали.

Людські жертви, страхіття війни, переживання, які довелось там пережити нашим співвітчизникам, хай нагадують нам слова - заповіт живим видатного борця проти фашизму Юліуса Фучика "Люди! Будьте пильні, бережіть мир!"

Ці слова і сьогодні не втратили свого значення й актуальності.

Закінчився захід під звуки Афганського гімну, який виконує О.Розенбаум "Чорний тюльпан". Учні вшанували пам'ять героїв Афганістану хвилиною мовчання.

11 лютого 2015 року

Акція «Плануймо майбутнє разом!» та День СВ. Валентина

Тячівською районною бібліотекою 11 лютого було організовано акцію «Плануймо майбутнє разом!», на яку були запрошені і учні нашого ліцею.

Читати далі...

Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращення здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, а головне – практикувати здорову, по відношенню до себе та майбутнього покоління, поведінку. Про ці та деякі інші аспекти розповіла завідуюча відділом планування сім’ї – Козар Вікторія Яківна, яка провела невеликий тренінг для присутніх. Також про психологічні властивості підліткового віку поділилася психолог ЗОШ № 1 Бертич Яна Іванівна.

Після акції відбувся масовий захід до дня Св. Валентина. Присутні пари приймали участь у різноманітних конкурсах та отримали за це подарунки. Учні нашого ліцею Руснак Вероніка та Томишинець Олександр вибороли перше місце серед пар місцевих шкіл.

Крім конкурсів присутніх зацікавили тематичні виставки: «Любов – це дуже дивна річ…» та «Майбутнє варто планувати».

04 лютого 2015 року

Повертайтесь живими, солдати…

Наче Ангели Правди і Миру,

Щоб по Духу в віках прославляти

Україну свободну й щасливу!

Читати далі...

Кожного ранку ми прокидаємося з надією, що сьогодні все буде добре. Нарешті ми почуємо таке бажане, довгоочікуване, стане спокійно і тихо на Сході нашої держави, де виборюється право на наше мирне і спокійне життя. Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, знову втрачаємо молоді життя. Та все ж живемо із вірою в те, що відстоїмо незалежність і цілісність нашої держави.

Учасником подій, які відбуваються у зоні АТО, став наш колега, майстер виробничого навчання Рошка Г.В. Саме ці дні принесли зустріч із ним учням ліцею під час уроку мужності «З Україною в серці», який проведено 4 лютого в групі № 3 класним керівником Геревич О.В. З хвилюванням слухали учні розповідь солдата про особливості своєї служби, мужність наших земляків, про взаємовиручку між бойовими товаришами. Хоч сам він з Молдови, але по духу українець і нікому не дозволить завоювати і знищити нашу землю. Відповідаючи на численні запитання учнів, гість розповів про своє ставлення до подій, до настроїв місцевих жителів, ділився спогадами і переживаннями. Багато говорили про патріотизм. Тільки тепер, напевно, учні усвідомили, що означають такі звичайні слова, як незалежний, вільний. Усвідомили, як це бути справжніми патріотами, яке велике значення мають слова нашого гімну, який рідний і дорогий нам наш синьо-жовтий прапор. Це пробудження свідомості, і воно сколихнуло всю Україну від наймолодшого до найстаршого.

Ніхто не хотів виходити з класу. Розмова щира, тепла за чашкою чаю, фото на згадку про зустріч із тим, хто, не шкодуючи свого життя і здоров’я, відстоює єдність України… А через кілька днів йому повертатися в зону бойових дій.

Повертайся живим, солдате!

03 лютого 2015 року

Не бійся заглядати у словник:

Це пишний сад, а не сумне провалля,

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля.

М. Рильський

Читати далі...

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь. Бібліотека – саме та крапка на карті села, міста де зароджуються і горять найбільш яскраві думки та почуття, вона – центр культури. Тому основне завдання бібліотекаря – у прищепленні дитині любові до книги, навчання учнів – читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково – бібліографічним апаратом.

Сучасні програми вимагають формування в учнів уміння самостійно підготувати виступ, доповідь, реферат, конспект і в навчальному процесі вони займають значне місце. Оволодіння вказаними вміннями та навичками базуються на використанні можливостей бібліотеки, які включають знаходження потрібної літератури, знання джерел інформації, вміння працювати з ними.

Дати учням загальні відомості про довідкову літературу та навчити користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями, допомогти проникнути у світ нового і цікавого, прищепити любов, навички та інтерес до читання довідкової літератури – такою була мета бібліотечного уроку на тему: «Книга – джерело інформації», який провела 3 лютого бібліотекар Фріндт Юлія Миколаївна.

02 лютого 2015 року

«Гроші загубив – нічого не загубив,

здоров’я загубив – усе загубив».

Читати далі...

Особлива увага нашого суспільства сьогодні направлена на зміцнення здоров’я підростаючого покоління, на виховання його в дусі негативного ставлення до шкідливих звичок, виховання навичок здорового способу життя та відповідальності за нього, адже здоровий спосіб життя юного покоління є гарантом здоров’я всієї нації. Бути здоровим – це актуально, модно, престижно.

Сучасне життя неможливе без спорту. Для одних – це гарне видовище, для інших - засіб фізичного вдосконалення і покращення здоров’я. Так, для людини дуже важливо мати міцне здоров’я. Тільки здорова людина може повноцінно працювати і відпочивати. Лише здорова людина може здобути освіту, опанувати цікаву професію, принести користь державі, із задоволенням та на повну силу працювати в обраній галузі. Яким буде здоров’я, а потім і усе життя, залежить від тебе самого. Кожна людина сама обирає, яким спортом їй займатися, які страви вживати, які звички мати. Від самої людини залежить, наскільки уважно буде вона ставитися до самопочуття, чи буде приділяти увагу сигналам, які подає організм – про це йшла мова на спортхвилинці, яку провела 2 лютого керівник фізичного виховання Вакій Оксана Михайлівна на тему: «Здоров’я людини - щастя кожної родини».

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26