CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

День відкритих дверей в ПТНЗ

День відкритих дверей в ПТНЗ - це щорічні заходи навчальних закладів, метою яких є залучення випускників ЗОШ до вступу в ПТНЗ; надання інформації школярам про умови вступу та напрямки навчання в ПТНЗ. З метою орієнтування в розмаїтті спеціальностей, свідомого вибору найбільш актуальних на ринку праці професій у Тячівському професійному ліцеї проведено день відкритих дверей для учнів шкіл. Перед учнями виступив директор Бокоч П.М., який розповів про історію навчального закладу, та представник центру зайнятості населення Дочинець Т.П. Школярам було продемонстровано виставку творчих робіт учнівського та педагогічного колективів, презентації про особливості професій, проведено екскурсії, надано поради та консультації. Досвідчені майстри разом з учнями показали цікаві майстер-класи, зокрема: Григоренко Г.П. показала майстер – клас «Кулінарні шедеври», «Складання композицій з овочів і фруктів методом «Карвінг» - Токар М., приготування кави-латте - Потокі В., способи складання серветок – Приймак Л., розбирання та складання генератора автомобіля - Чайка С.П.. Завершальним етапом зустрічі був виступ агітбригади: «Чорнобривці». Гості відвідали навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, гуртожиток, бібліотеку, де мали можливість поспілкуватись з педагогами та учнями ліцею. Сподіваємось, що цей захід посприяє популяризації профтехосвіти та буде налагоджена плідна співпраця з загальноосвітніми навчальними закладами нашого району.

Bесняне прибирання територій міста

Не зраджуючи багаторічним традиціям і цьогоріч у Тячеві активно здійснюється весняне прибирання територій міста. На цьому тижні до благоустрою у нашому місті залюбки долучилися і учні нашого ліцею. Як і годиться, керівництво Тячівської міської ради попередньо обумовило таку практику з директором нашого закладу, щоб уникнути порушень у навчальному процесі вихованців.

Читати далі...

Отож, ліцеїсти дружно взялися прибирати дороги та фарбувати бордюри. Як зазначили самі ж трударі: їм приємно привнести хоч незначну лепту для наведення чистоти у місті, аби на пасхальні свята центр Тячева виглядав ще красивіше і охайніше. Трудилися юні патріоти міста під наглядом своїх наставників – класного керівника О.В. Геревич та майстрів виробничого навчання М.М. Патруса, І.Г. Копотюка. Загалом молодь щороку активно долучається до робіт із благоустрою та завзято облагороджує центральну територію міста. Подібні акції з благоустрою проводяться з метою виховання серед молодого покоління відповідальності, збереження навколишнього середовища та любові до рідного міста Тячів.

Писанкові мотиви.

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок із рути й барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю і щастя. Історію свого народу можна впізнати вивчаючи його звичаї, традиції. В усіх народів світу існує повір’я, що того, хто забув звичаї батьків, карає Бог. Він блукає світом і ніде не може знайти свого притулку.

Читати далі...

На сьогоднішній день в ліцеї учні разом з класними керівниками на виховних годинах вивчають народні традиції, пов’язані з весняним святом усіх християн – святом Пасхи, або Великоднем – днем Воскресіння Ісуса Христа. З цією метою в ліцеї було проведено виставку Великодніх писанок та пасхальних кошиків.

Великдень всіх на гостину просить,

Малює сонце полотно небес,

І крашанку, як усмішку доносить:

Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Такими словами розпочалося свято. Яку тільки фантазію не проявили ліцеїсти при виготовленні писанок. Було використано різноманітні форми роботи: аплікація, розпис фарбами, квілінг, ори гамі, плетіння бісером.

Хочеться подякувати учням, які представили на виставку свої роботи: Потокі В., Марко А., Прикоп І., Руснак Н., Фанта О., Томишинець О., БедейА.

Підводячи підсумки свята, учням пояснили, що у Великодню суботу роблять крашанки. Їх фарбують у червоний, жовтий, синій, зелений і золотисті кольори. Не годиться робити чорні крашанки, бо вони нагадують кров «лукавого». Перше фарбоване яйце зберігають і, при потребі, обкатують ним хворого на пропасницю.

07 квітня 2015 року

«Бідність іде по п'ятах за лінню,

а хвороба — за нестриманістю»

(П. Буаст)

Читати далі...

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я, відзначається щорічно 7-го квітня. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації.

Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених в цей день заходів.

Кожного року для Всесвітнього дня здоров’я обирається тема, що відображає одну з пріоритетних галузей громадської охорони здоров’я. У цей день люди усіх спільнот мають можливість брати участь у заходах, які можуть сприяти покращенню здоров’я.

В Тячівському професійному ліцеї було проведено виховні заходи, а саме: години спілкування, бесіди за круглим столом, диспути на теми, які підготувала викладач медико-санітарної підготовки Вакій О. М.:

• Що таке переносники інфекції і трансмісивні хвороби ?

• Основні трансмісивні хвороби.

• Профілактика хвороби і боротьба з нею.

• Малярія: профілактика, рання діагностика.

В день святкування Всесвітнього дня здоров’я учні – 2 групи з професії секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору провели відкриту виховну годину на тему «Раціональне харчування» з метою ознайомити всіх присутніх, яким є складним і водночас простим процес споживання їжі, якщо знати і дотримуватись основних правил раціонального харчування. У нашому суспільстві прийнято вважати, що їжа – це атрибут здоров’я.

Актив групи: Майор Марія, Пекарюк Богдан та Костяк Мирослава підготували цікавий і змістовний матеріал для виступів та презентацій, створили приємну атмосферу спілкування.

Особливу увагу було зосереджено на питаннях про режим харчування, білкову цінність, білки, жири, вуглеводи, мікро- та макроелементи, вегетаріанство, дієти на голодування. Всі присутні активно обговорювали отриману інформацію, яка переконала багатьох переглянути своє ставлення до правил харчування, режиму праці та відпочинку, бажання боротися зі шкідливими звичками.

У виступах було відмічено, що традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я.

06 квітня 2015 року

«Повертайтесь додому живими!»

«Нехай в Україні буде мир!»

«Допоможемо бійцям!»,— ці та інші лозунги чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу. Не став винятком і наш навчальний заклад. З 06.04.2015 року учні закладу взяли участь у допомозі тячівському центру «Горгани», збирали продукти харчування та інші необхідні речі для бійців. Будь-яка допомога для них буде доречною, як для військових АТО, так і цивільного населення на сході України.

03 квітня 2015 року

97 річниця з дня народження Олеся Гончара

3 квітня 2015 року виповнюється 97 років з дня народження видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. Його життя тісно пов’язано з Дніпропетровщиною: саме у Ломівці, що зараз увійшла до складу міста Дніпропетровськ, народився Олесь Терентійович, тут він деякий час навчався, працював над відомими творами.

Читати далі...

3 квітня в читальній залі нашого навчального закладу , проведено літературну годину «Доля - як вибір життєвих доріг».

Скригоче залізом округа,

Смертю повітря хурчить.

Я знаю той ступінь напруги,

Коли вже ніщо не страшить.

О. Гончар - совість суспільства, людина, яка обрала тернистий шлях служіння народу і до кінця чесно пройшла його.

Ю. М. Фріндт, бібліотекар навчального закладу, познайомила учнів з творами, які є в читальній залі та бібліотеці ліцею.

02 квітня 2015 року

2 квітня 2015 року в Тячівському професійному ліцеї пройшов День цивільного захисту. Такий захід в навчальному закладі вже став традиційним і проводиться щорічно, щоб ще раз нагадати учням про важливість знань та вмінь з цивільного захисту.

Читати далі...

З учнями ліцею була проведена лінійка та тренувальна евакуація на випадок надзвичайної ситуації. Цікавим моментом було спілкування учнів з інженером з охорони праці Крічфалушій Л. І., яка розповіла про правила поведінки учнів у випадку надзвичайної ситуації.

Протягом дня відбулися заняття з безпеки, проведені вікторини з:

- цивільного захисту у групах № 2, 3.;

- радіаційної безпеки у групах № 12, 19, 13, 14.;

- пожежної безпеки у групах № 2, 3.

Інженером з охорони праці Крічфалушій Л. І. організовано виставку малюнків та плакатів на теми: «Людина у надзвичайних ситуаціях», «Це треба знати всім».

З метою вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок учнів в умовах екстремальних ситуацій викладачем Захисту Вітчизни Лазаренко О. П. організовано і проведено військово-спортивну естафету між юнаками груп № 2, 3, 12, 13, 14, 19. Цікаво пройшли практичні заняття викладача предмету основи медичних знань Вакій О. М. «Правила надання першої допомоги» з дівчатами навчальних груп.

«Головною умовою успішного проведення Дня цивільного захисту є злагоджена робота штабу ЦЗ ліцею та всього педагогічного і учнівського колективу. Саме завдяки цьому мету заходу було досягнуто», - відмітив начальник ЦЗ навчального закладу Бокоч П. М.

Колектив ліцею не залишився осторонь весняної толоки, яка пройшла по місту. В післяурочний час працівники ліцею взяли участь в благоустрої прилеглих територій. Їм допомогли учні групи № 3, що були організовані до роботи майстром виробничого навчання Патрусом М. М. та класним керівником Геревич О. В. В гарному настрої пройшли весняні роботи. Завдяки спільній праці територія навчального закладу стала чистішою.

20 березня 2015 року

Раз на пять років усі педагоги проходять чергову атестацію з метою показати свої досягнення у міжатестаційний період, підвищити рівень професійної майстерності. У 2014-2015 навчальному році проатестовано 3 педпрацівників. Метою атестації було підвищення професійного росту, розвиток творчої ініціативи, престижу і авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. За наслідками атестації Коцибі М.С., майстру виробничого навчання підтверджено раніше присвоєний дев’ятий тарифний розряд, викладачу професійної етики та психології Бокоч К.М. та викладачу біології і хімії Мацолі М.І. присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії".

16 березня 2015 року

Закінчення ліцею, випускні іспити і вибір професії у дорослому житті – все це низка важливих і хвилюючих подій, які чекають третьокурсників.

З 16 березня в навчальному закладі розпочалася державна підсумкова атестація в групах № 7 з професії секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору та у групі № 8 з професії офіціант, бармен.

У слові рідному велика сила є,

Що розбива граніт і золото кує.

(М.Рильський)

Читати далі...

Так поетично почала свою розповідь бібліотекар Фріндт Ю. М. присв’ячену 130-річчю з дня народження видатного поета М. Рильського. Вона наголосила, що українська поезія дала людству таких велетнів світового рівня як І. Франко, Л. Українка, ранній Тичина, Маланюк, Стус. Та з-поміж них постать М.Рильського вирізняється яскравими неповторними гранями. Його творчий доробок вражає вагою зробленого, довершеністю художньої форми, вишуканістю образу та глибиною думки.

Шедеврами української поезії стали вірші Рильського раннього періоду, серед яких «Яблука доспіли, яблука червоні!» сприймається з особливою глибиною і хвилюванням. У цьому вірші ми бачимо Рильського, сповненого пластики почуттів, які навіть у розлуці розсипаються цілою палітрою напівтонів. Ми ніби бачимо, душею відчуваємо кожний рух рядків твору. Так відкривається перед нами Рильський – художник, митець слова.

09 - 13 березня 2015 року

Оператор комп'ютерного набору – це професія просто клас!

Вона важлива для дорослих повсякчас.

До нас, дорогий друже, поспішай!

Даремно часу ти не витрачай.

Якщо ти вирішив комп'ютер знати,

Потрібно разом з нами працювати.

Знання комп'ютера – це вищий клас

Навчать тебе - то щастя є для нас!!!

Читати далі...

З 09 по 13 березня 2015 року в Тячівському професійному ліцеї був проведений тиждень з професії «Секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору». Протягом тижня, згідно плану, були організовані такі заходи, як: виставка творчих робіт з профорієнтації; конкурс стінгазет з професії «Оператор комп’ютерного набору»; олімпіада зі спецпредметів; конкурс професійної майстерності з професії «Секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору – 2015 року».

Конкурс проходив у два тури: теоретичний та практичний, в яких прийняли участь учні групи № 2 – майстер в/н Губанова Людмила Леонтіївна, групи №7 - майстри в/н Приставська-Ерней Єва Йосифівна та Копотюк Іван Григорович.

Під час теоретичного туру учні виконували багаторівневі тестові завдання для олімпіади, яку підготувала викладач зі спецдисциплін Кость Наталія Станіславівна. Теоретичні завдання виконувалися в обсязі предметів:

• технологія комп’ютерної обробки інформації;

• основи роботи на ПК.

Найкращі результати із 18 учнів показали:

- Пекарюк Богдан (група №2) — 22,8 балів;

- Руснак Вероніка (група №7) – 22,4 балів;

- Кубинець Іван (група №7) – 19,4 балів.

Практична частина (виконання завдань на комп’ютері) складалась з таких тем:

• текстовий редактор WORD (введення даних, редагування та оформлення документу, робота з таблицями та графічними об'єктами, друкування, набір і оформлення за зразком);

• електронні таблиці Excel (введення даних, редагування та оформлення книги, введення розрахункових формул, опрацювання даних таблиці, створення діаграми);

• база даних – Access-2010 (створення таблиць, форми запиту, звіту, оформлення та підготовка до друку даних);

• презентація Power Poіnt (використання можливостей програми оформлення, анімації, зміна кадрів, авто перегляд).

Напруженою була боротьба за звання «Кращий за професією». У професійному конкурсі взяли участь 13 учнів. В процесі виконання конкурсних завдань учні показали навички правильної організації робочих місць, раціонального використання відведеного на завдання часу, уміння працювати з тестами та добрий рівень професійних знань. Переможцями конкурсу стали:

І місце – Кубинець Іван (група №7) – 38,20 балів;

ІІ місце – Руснак Вероніка (група №7) – 37,00 балів;

ІІІ місце – Поп Іван (група№7) – 36,90 балів.

Сподіваємось, що після цього конкурсу в учнів виникло бажання самовдосконалюватися, більше працювати над собою, щоб підвищити свою професійну майстерність. Адже професійне знання - запорука успіху у пошуку роботи сьогодення та у розвитку кар’єри, бо обрана професія є першою сходинкою в їх професійному майбутньому!

Також протягом тижня у навчальній групі №7 викладачем Кость Наталією Станіславівною було проведено лабораторно-практичну роботу зі спецдисциплін на тему:

Майстром виробничого навчання Копотюком Іваном Григоровичем у навчальній групі №7 було проведено відкритий урок з виробничого навчання на тему: Удосконалення техніки професійної роботи з клавіатурою.

13 березня 2015 року

13 березня проведено педагогічну раду, на якій розглядалися слідуючі питання:

1. Про стан викладання та застосування інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін.

2. Про роботу методичної комісії столярно-електромонтажних професій і заходи щодо підвищення її результативності.

3. Методика використання проблемних виробничих ситуацій у навчальному процесі.

13 березня 2015 року

13 березня учні ліцею взяли участь у проведенні години-реквієм, присвяченої 76-річниці Карпатської України «Шлях істини і справедливості», яка була організована на базі районної бібліотеки.

Читати далі...

Ведучі, учні групи № 2 за професією секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору, Бібен Т., Майор М., Костяк М., Юраш Д. розповіли історію тих незабутніх 1939-1941 років і наголосили на тому, «…що, кожен народ, якщо він народ, має свою власну історію. Багатовікова історія українського народу – бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страждань. І тепер, коли ми вже побудували свою власну державу, нам належить вичерпати із цієї криниці багато солоної від сліз та горя води. Подія, яка зібрала нас тут, не просто свято, це вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу. І хоч Карпатська Україна проіснувала недовго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради досягнення цієї світлої мети».

Масовий захід був доповнений короткометражним фільмом «39-й: Карпатська Україна». Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто і тепер, у цей неспокійний час, віддав своє життя за Україну, за нашу свободу. Доповнювала дійство книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України».

12 березня 2015 року

«Хто дорожить життям думки,

той знає добре,

що справжня освіта – це тільки самоосвіта»

Д. Писарєв

Читати далі...

Від рівня професійної компетентності педагогічних працівників у значній мірі залежить якість професійної освіти. Зростання педагогічної, фахової майстерності педагога досягається через систему самоосвіти та підвищення кваліфікації.

12 березня психологом К. М. Бокоч, в стінах ліцею був проведений психолого-педагогічний семінар на тему: «Професійна компетентність педагога», під час якого педагоги ділились власними творчими доробками, професійним досвідом з молодими колегами. В ході роботи в малих групах були використані такі методики як: вправа «Атестація», мозковий штурм «Педагогічний вінегрет», вправа «Педагогічна майстерність», тест «Ваш творчий потенціал».

По закінченню заняття усі учасники отримали пам’ятки для педагогічних працівників з питань атестації та поради педагогам для покращення настрою.

Бібліотекарем Фріндт Ю.М. проведено конкурс читців – декламаторів до Шевченківських днів, під назвою «Тарасове слово зігріває українців», в якому взяли участь учні груп № 2,7, а також підготовлена тематична полиця «Низький уклін тобі, Кобзарю».

10 березня 2015 року

3 10 березня 2015 року розпочався тиждень, присвячений шевченківським дням. Учні представили свої роботи: стіннівки, реферати, твори, презентації, публікації, які присвячені 201 річниці Т. Г. Шевченка.

Також у групі № 7 пройшов урок-пам`ять «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», який провела викладач української мови та літератури Ледней Н. П.

06 березня 2015 року

3 давніх – давен на нашій українській землі образ довгожданої весни уособлювала гарна молода дівчина з вінком квітів на голові. Народний образ весни – це образ краси, сили і надії. Першим і по – жіночому особливим місяцем є Березень. Він, як мовиться в народі, й усміхнеться і заплаче, і ошкіриться крутим норовом.

Читати далі...

Тому в цьому місяці ми зібрались своєю родиною, щоб вшанувати жінку – матір, бабусю, сестричку – всіх жінок на землі. З першим словом пошани сьогодні звертаємось до жінок – матерів, бо шануємо маму за її ласку і любов, за недоспані ночі і колискові пісні, за її тиху мову і лагідну вдачу, за науку.

До цього свята учні навчального закладу підготували святковий концерт, під час якого звучали ліричні вірші та пісні.

02 - 06 березня 2015 року

2 - 6 березня на філії ліцею проведено тиждень професії столяр.

Читати далі...

Відповідно до плану проведено такі заходи:

* конкурс стінгазет «Майстерності вчиться – завжди пригодиться», кросвордів, в яких взяли участь учні Терновська Т., Кус М., Павлюк О., Влашин Т., оформлено стенд «Кращі практичні роботи учнів з креслення»;

* круглий стіл: «Цікаве у моїй професії», (розгляд рефератів учнів на теми: «Сучасні види меблів», «Виготовлення тумби для телерадіоапаратури», «Сушіння деревини ультразвуком – революція в деревообробці», які зачитали: Сушанин І., Власов С., Павлюк О.

* відкритий урок виробничого навчання, проведений майстром виробничого навчання Ю.В. Габором, на тему: «Формування шипів та їх підгонка»;

* конкурс професійної майстерності: учні виконували завдання двох варіантів, що містили теоретичні та практичні питання. Переможці: Терновська Т. – І місце, Антоній П. – ІІ місце, Токар А. – ІІІ місце;

* презентація на тему: «Моя професія – столяр», (підготували учні другого курсу Крупська Н. та Дудла І.);

* олімпіада зі спецпредметів за професією столяр.

З нагоди 200-річчя від дня народження автора музики Державного гімну України Михайла Вербицького та у зв'язку з 150-ю річницею першого публічного виконання національного гімну «Ще не вмерла України і слава, і воля...», яке відбулося 10 березня 1865 року, у навчальному закладі відбулися такі заходи:

Читати далі...

* тематична виставка: «Національний Гімн України: духовність та незламна віра народу»;

* виховна година: «Творчий портрет видатного українського композитора М.Вербицького»;

* година історії: «В цьому імені – слава України. М. Вербицькому – 200 років»;

* тематична лекція «Історія створення національного гімну «Ще не вмерла України …

Викладачі української мови та літератури Ташликович М. М. та Ледней Н. П. звернули увагу учнів на те, що хоч автори Гімну України давно відійшли від нас, але залишили свої почуття і думки у національному оберезі – шматочку великого серця. А великі серця не вмирають, вони світять людям, як зорі – вічно.

Метою цих заходів було виховання у молоді патріотизму, національної самосвідомості та поваги до державної символіки. Гімн «Ще не вмерла України…», створений П.Чубинським та М. Вербицьким, звучить сьогодні могутньо і гордо – як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

Ця мелодія й слова «душу й тіло ми положим, за нашу свободу», вже нікого не залишають байдужими. З нею щодня вмирають українці, й це вже не просто мелодія, слова, це – наша гордість, біль і сльози.

02 березня 2015 року

2 березня проведено навчання з цивільного захисту та техногенної безпеки. Належний інструктаж з правильної поведінки під час надзвичайних ситуацій вихованцям навчального закладу розповів інспектор Тячівського РВ УДСНС України в Закарпатській області, старший лейтенант служби цивільного захисту М. Фіцай. Він роз’яснив ліцеїстам як правильно поводитися на воді, під час пожежі або, при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Читати далі...

В ході спілкування вихованці ліцею мали нагоду задати запитання і отримати вичерпні відповіді, дізнатись корисну інформацію про те, як поводитись при надзвичайних ситуаціях.

Також повчальну доповідь для ліцеїстів підготувала інженер з охорони праці ліцею Л. І. Крічфалушій, щоб у непростих умовах сьогодення учнівська молодь добре знала основні правила поводження в умовах надзвичайної ситуації.

Метою проведення навчань цивільного захисту в освітніх закладах є завчасна підготовка об’єкта до захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, зниження втрат, створення умов для підвищення стійкості роботи закладу, своєчасного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26