CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

«Пам'ять нетлінна – слава вічна!»

З метою увічнення безсмертного подвигу народу у війні 1941-1945 років, ушанування пам'яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, посилення соціального захисту ветеранів війни та продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів війни і пам'яті про Перемогу – Указом Президента України 2015 рік проголошено Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Читати далі...

До визначної події у бібліотеці ліцею розгорнуто книжкову виставку «Пам’ять нетлінна – слава вічна!». Експозиція книжкової виставки складається з інформаційних джерел, представлених історичними нарисами, спогадами, фотоальбомами та творами художньої літератури. Розділи книжкової виставки знайомлять користувачів з епізодами переломних моментів у ході Другої світової війни, містять інформаційні матеріали, знайомлять з біографіями визначних військових та командуючих фронтами. На книжковій виставці широко представлена література, яка розповідає про партизанський рух, розвідку в період 1941 – 1945 років. Значна частина експозиції присвячена сестрам милосердя, працівникам тилу, людям, які гартували Велику Перемогу на допомогу фронту.


29 квітня 2015

Робота з батьками - невід'ємна частина системи роботи майстра виробничого навчання та класного керівника. Ця робота приносить успіх, якщо вона, будучи систематичною і науково обґрунтованою, органічно включається в загальну педагогічну діяльність. Взаємовідносини сім'ї та навчального закладу важливі на всіх етапах професійного становлення особистості учня. Адже основи вихованості особистості закладаються в сім'ї, і в ліцей підліток приходить вже так чи інакше вихованим. Педагоги зобов'язані допомогти батькам, ставши для них центром психолого-педагогічної освіти та консультування.

Читати далі...

Важливим колективним видом роботи майстра та класного керівника – є батьківські збори. 29 квітня у групі №19 ( спеціальність електромонтажник силових мереж та електроустаткування), майстром виробничого навчання Гутій В.В. та класним керівником Ташликович М.М. проведено батьківські збори з порядком денним:

1. Аналіз навчальних досягнень учнів групи.

2. Про підготовку до завершення навчального року.

Мета цієї зустрічі - обговорення навчальних досягнень та індивідуальних особливостей поведінки учнів під час уроків. Завчасно запрошено батьків та викладачів ліцею, підготовлено листи рівня знань кожного учня окремо, матеріали, що висвітлюють позакласну роботу. Окремі батьки, чиї діти брали активну участь у конкурсах, олімпіадах отримали листи-подяки.


«Зробимо Україну чистою!-2015»

Учні та колектив ліцею прийняли активну участь у всеукраїнській соціально-екологічній акції з прибирання та благоустрою засмічених зелених зон та місць громадського відпочинку - «Зробимо Україну чистою!», спрямованої на виховання бережливого ставлення до природних ресурсів та боротьби за чисте довкілля. Мета акції - прибирання зелених зон та благоустрій територій, а також виховання відповідального ставлення учнів до довкілля.

Читати далі...

Акція присвячена справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Зазначимо, що Всеукраїнська соціально-екологічна акція "Зробимо Україну чистою!-2015" - це наймасштабніше прибирання України. Це єдина акція, в якій жителі всіх регіонів України об'єднуються заради того, щоб очистити від сміття своє місто і зробити свій внесок у поліпшення екологічного стану планети. Усі учасники попрацювали на славу: прибирали сміття та опале листя, побілили та обкопали дерева, висадили квіти.

Кілька годин активної праці дали бажаний результат: територія навколо ліцею стала чистою та впорядкованою.

Спільна праця та очевидність результатів такої праці - квітуче чисте подвір’я ліцею, задоволення від спостереження за тим, як цвітуть "свої" квіти - то найкращий внесок у справі виховання шанобливого та дбайливого ставлення учнів до довкілля.


Чорна дата України

Чорнобильська трагедія… Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.. 29 років минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб?

Чорнобиль… Проходять роки, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. До цієї дати в бібліотеці навчального закладу організовано книжково-ілюстративну виставку «Чорнобиль в століттях і долях». І нехай у цей день тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.


27 квітня 2015

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде,

Лиш пам'ять, лиш розум усе пам’ятає…

Читати далі...

27 квітня у навчальному закладі проведено виховну годину «Чорнобиль – то печаль твоєї долі, Україно!», на якій учні на мить відтворили трагічні події 26 квітня 1986 року, вшанували героїзм людей, долі яких злилися з Чорнобилем. Метою заходу було розширити знання учнів про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає, формувати почуття відповідальності до навколишнього середовища; виховувати любов до рідного краю, природи.

На виховній годині учні розповіли про історію містечка Чорнобиль, життя звичайних людей, долю яких різко змінив вибух на четвертому реакторі ЧАЕС. Вибух, який поділив життя мільйонів людей на «до» і «після», ввійшовши в історію як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття, наслідки якої будуть відчувати нащадки століттями. Скільки зламаних доль, скільки сиріт, які втратили батьків, хвороби, туга за рідною домівкою… На сьогоднішній день – Чорнобиль – радіоактивний заказник, це гірка пам’ять про людську недбалість та засторога про те, що неповинно повторитися!

Учні ознайомили присутніх з поезією, присвяченою трагедії на Чорнобильській АЕС. Звучали вірші Ліни Костенко, Івана Драча та інших. Весь захід був спрямований на те, щоб український народ не тільки зберіг пам’ять про чорнобильське лихо, а й виніс важкі уроки використання мирного атому.


Ми пам’ятаємо тебе, Кобзарю!

В похилій хаті, край села,

Над ставом чистим і прозорим

Життя Тарасику дала

Кріпачка – мати, вбита горем.

Читати далі...

«Мудра й світла книга — то «Кобзар» Тараса» - під такою назвою проведено годину спілкування, присвячену 175 річниці із часу виходу у світ(1840) першої поетичної збірки Т.Шевченка «Кобзар», яке виповнюється 26 квітня. Провели її викладачі української мови та літератури Ташликович М.М. та Ледней Н.П. Учні дізналися про те, що уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами».

Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко після своїх деяких повістей починав підписуватись «Кобзар Дармограй». Ліцеїсти, з натхненням декламуючи вголос твори Т. Г. Шевченка, ще раз впевнилися в тому, що у біографії Шевченка, - здавалося б, такій знайомій! – так багато вражаючого… Вражає навіть те, що день народження і день пам’яті цієї великої людини стоять у календарі поряд: народився 9 березня 1814 р., помер 10 березня 1861р. Може доля навмисне звела ці дати в календарі докупи, щоб ми ще краще побачили велич цієї людини.

Вражає незламність цього чоловіка. Вражає масштабність його мислення. Вражає, нарешті, його велика любов до України, здатна запалювати серця мільйонів.

Свою Україну любіть,

Любіть її… во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

26 квітня у читальній залі бібліотеки був проведений День інформації «Ювілейні дати «Кобзаря» Т.Г.Шевченка» та організована книжкова виставка «Кобзаревий світ». Саме 26 квітня 2015 року виповнюється 175 років з дня виходу першого прижиттєвого видання «Кобзаря».


Свого часу «Кобзаря» найбільш вдало охарактеризував класик української літератури І. Франко : « Поява Шевченкового «Кобзаря 1840 року в Петербурзі мусить уважатись епохальною датою в розвою українського письменства... Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла немов джерело чистої, холодної води, засіяла невідомою досі в українському письменництві ясністю, простою і поетичною грацією вислову».

Завідуюча бібліотекою Фріндт Ю.М. ознайомила присутніх з історією виходу першого видання «Кобзаря», про людей, причетних до цієї визнаної події в житті українського народу. Вийшло воно накладом 1000 примірників по 150 сторінок. Воно містило лише 8 поезій. Зворот першого аркуша книжки був прикрашений малюнком Василя Штернберга «Кобзар з поводирем». Одразу після виходу збірки Т.Г.Шевченка почали називати Кобзарем.

На завершення Юлія Миколаївна наголосила: сподіваюся, що палке слово Великого Сина України не залишило нікого байдужим і маю надію, що звернувшись до нашої книжкової виставки, ви відкриєте щось особисте в поезії Кобзаря.24 квітня - Міжнародний день солідарності молоді

Сьогодні, 24 квітня відзначаємо 55-ий Міжнародний день солідарності молоді, заснований з ініціативи Всесвітньої федерації демократичної молоді. Це свято з'явилося у міжнародному календарі в 1957 році для підняття та вирішення проблем соціального захисту молоді, державної молодіжної політики, освіти, культури та дозвілля. Чи легко бути молодим, завжди залежало не тільки від держави, але й від ступеня згуртованості молоді у вирішенні своїх проблем.

Читати далі...

У молоді питань більше, аніж відповідей... Який шлях обрати? Яке майбутнє мені пропонує суспільство? Чого прагну я? - про ці та інші проблеми йшла мова на годині спілкування, яку провела класний керівник групи № 13 Ледней Н.П. Вона наголосила на тому, що проблем молоді в нашій країні не вирішити без розв'язання проблем суспільства. Але й проблем суспільства не вирішити без активної участі молоді.

Міжнародний день солідарності молоді націлений на створення сприятливих умов для самореалізації молодого покоління. Це стосується як матеріальної, так і духовної сторони життя молоді, адже саме на молоде покоління завжди покладаються найбільші надії щодо розвитку технічного та інтелектуального потенціалу. Молоді люди сьогодні складають 18% населення світу. Близько 85% молоді планети припадає на країни, що розвиваються. Можна сказати, що молодь являє собою особливу вікову та соціальну групу, яка завжди по-своєму сприймала культурні цінності. Це в різні часи призводило до появи молодіжного сленгу і великої кількості різних субкультур. Особливо це актуально в наші дні.


«Носив осколок біля серця, де повно ніжності й тепла…»

23 квітня виповнюється 95 років від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника, українського прозаїка та поета.

Читати далі...

23 квітня виповнюється 95 років від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника, українського прозаїка та поета. Доторкнутися до творчого надбання письменника-ювіляра, неповторної й обдарованоїлюдини з великими руками трудівника, але нерозтраченою ніжністю душі та сумовито замисленим поглядом, можна з літератури, представленої на виставці «І голос твій нам душу окриляє», яку організовано зав. бібліотекою Фріндт Ю.М.. Творчість митця складають роман "Вир", повість "Хмарка сонця не заступить", збірка оповідань "Зоряні межі" та збірка поезій воєнного часу "Журавлині ключі". Ліцеїсти дізналися про нелегкий шлях Григорія Михайловича у велику літературу. За своє коротке життя він залишив нам лише кілька книжок, але віддав їм усі свої сили, весь свій талант, свою любов до людей. Він плекав і беріг скарбницю українського народу – мову, дбайливо ставився до слова. У наполегливій праці, палкому горінні був створений роман «Вир» - лебедина пісня письменника, твір, який гідно представив український народ у війні проти фашистської навали.


«Все на землі, все треба берегти – і птаха й звіра, і оту рослину»

(Б.Лепкий)

Читати далі...

Під таким девізом на філії ліцею пройшла виховна година, присвячена Міжнародному Дню Землі, який щорічно відзначається 22 квітня. Мета цього заходу - розширити знання учнів про природу і навколишній світ, розвивати пізнавальну активність і естетичні смаки, виховувати працелюбність, почуття краси, любові до рідної землі, бажання робити довкілля кращим, оберігати природу. Викладач хімії та біології Мацола М.І. наголосила на тому, що Міжнародний День Землі - свято чистої води, чистої землі, чистого повітря, це день нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що ЗЕМЛЯ потребує турботи й захисту. Цей день покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі і захисті. Цікавими та змістовними були виступи учнів групи №13 Мананкова О., Пітуха В., Філіпа В., які підготували реферати, повідомлення на екологічну тематику: «Земля – наш спільний дім», «Біологічне забруднення», «Вплив людини на природу». Присутні дізналися про те, що у Всесвітній день Землі - 22 квітня - нам пропонують замислитися над долею планети.

Ми щодня по ній топчемося, засмічуємо, ображаємо, не звертаємо уваги, зневажаємо, а вона, ще - жива. Вона дійсно жива: дихає, страждає, хворіє. Людство вже зрозуміло, що за всі вчинки мусить бути покараним, наприклад, за глобальне потепління - землетрусами на Гаїті і в Китаї, бурями і тайфунами в Америці, потопами в Європі, вулканами. Але, можливо, це тільки початок, і більше дістанеться вже не самим винуватцям, а їхнім дітям. У День Землі в різніх країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і тим самим, докласти зусіль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого Спільного дому. Дзвін Миру –підкреслив у своєму рефераті Мананков О. - символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства и солідарності народів. І, водночас, - це заклик до дії в ім`я збереження миру й життя на Землі, збереження людини і культури.

Насамкінець викладач підвела учнів до висновку, що екологічно грамотна молодь зможе зупинити знищення природи і змінити екологічну ситуацію на краще, адже природа не любить байдужих, бездушних користувачів. Усе в руках людини. Як відомо, не було б допомоги мишки - і ріпку б юрбою не витягнули. Не варто егоїстично розслаблятися, чекаючи, коли День Землі перетвориться на День того, що від неї залишилося...


Виставка до Дня пам'яток історії та культури

«Там, де живуть душа і пам'ять» - таку назву має книжково-ілюстративна виставка, яку презентувала зав. бібліотекою Фріндт Ю.М. Матеріали виставки присвячені Дню пам'ято́к істо́рії та культу́ри — святу України, яке відзначається щорічно в квітні.

Читати далі...

В цей день згадують про те, що кожна країна - це своя історія та культура. Завдання цього свята - ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам пам'ятки архітектури історії, що зберігають в собі згадку про значну подію. Багато пам'яток, які нагадують нам про минуле нашої країни, збереглося на українських землях. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу.

Український народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, залучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження. Саме тому збереження і відновлення національного культурного надбання — обов’ язок і справа честі кожного громадянина нашого суспільства. Становлення України як незалежної держави покладає на неї особливу відповідальність за долю історичних та культурних реліквій, що знаходяться на її території і є невід’ємною частиною світової історико-культурної спадщини.

Пізнати свій рідний край, його історію та культуру нам допоможуть книги, фотоальбоми, заочні мандрівки.


До Всесвітнього дня Довкілля

Земля — не рабиня наша, а мати.

Сонце — не вітчим, а рідний батько,

Ліси — наші брати, річки — сестри.

Дощі, вітри, сніги — добрі гості.

Не тимчасові мешканці, а мудрі господарі!

В.Симоненко

Читати далі...

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня довкілля вчитель хімії та біології М.І.Мацола організувала та провела виховний захід «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!», на який було запрошено учнів груп №№ 13 та 19. Мета заходу: формувати відповідальне ставлення до довкілля і бажання брати участь у природоохоронній діяльності; узагальнити знання учнів з екології; закріпити правила поведінки на природі; виховувати екологічну культуру учнів, дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Учасники заходу не тільки обговорили та окреслили коло екологічних проблем сьогодення, а й визначили шляхи їх вирішення.Зокрема, важливим моментом було перенесення проблем екології в площину території селища Тересва. На заході відбувся жвавий інтерактивний діалог.

На завершення учні переглянули відеоролик, у якому яскраво і чітко було висвітлено тему і мету проведеного заходу.Для України розв’язання екологічних проблем має дуже важливе значення, оскільки забезпечення сталого розвитку держави має супроводжуватися збереженням і відновленням безпечного стану довкілля. Необхідно, щоб сучасні учні це усвідомлювали.

Підводячи підсумки, Мирослава Іванівна наголосила на тому, що громадський обов’язок кожного – пам’ятати і всіляко сприяти оздоровленню природи, що нас оточує. Людина повинна розумно використовувати природні багатства, давати природі можливість відновлювати свої сили. Людська діяльність не має призводити до критичного порушення біологічного світу, бо зрештою в цьому середовищі доведеться жити.

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26