CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

18 січня 2016 р. Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт.

Запорукою найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності держави є наявність обдарованості та високого інтелектуального потенціалу нації. Саме тому в системі освіти ХХІ століття великого значення набуває робота з обдарованими, креативними, творчими дітьми. І не секрет, що лише творча особистість педагога є визначним фактором виявлення та розвитку можливостей вихованців, розвитку творчого потенціалу учнів.

 Повний текст статті

Педагогічні читання 05 січня 2016 р.

Одним із завдань методичної роботи на сучасному етапі є активізація творчих здібностей викладачів та учнів. Творчий характер закладений у самій суті професії педагога. До творчості викладача спонукає й сьогоднішній учень — розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Отже, наразі необхідно формувати тип викладача-новатора, справжнього фахівця.

 Повний текст статті

Увага! Ідуть іспити!

29 грудня 2015 р. в Тячівському професійному ліцеї проходила державна кваліфікаційна атестація в групах № 2 (професія секретар керівника (організації підприємства, установи); оператор комп’ютерного набору) та №13 (професія електромонтажник силових мереж та електроустаткування), які поповнять робітничими кадрами підприємства району та області.

Державна кваліфікаційна комісія, розглянувши підсумкові оцінки успішності, результати виконання кваліфікаційних пробних робіт, прийняла рішення про присвоєння робітничої кваліфікації та видачу диплома кваліфікованого робітника 43 випускникам ліцею.

Відрадно, що більшість випускників мають можливість працевлаштуватись відповідно до укладених трьохсторонніх договорів між навчальним закладом, підприємством та фізичною особою – учнем. Ринок праці області та району чекає на кваліфіковані робітничі кадри та готовий надати їм перше робоче місце.

Є чим гордитися і майстрам виробничого навчання Губановій Л.Л., Коцибі М.С., викладачам спецдисциплін Чайці Б.М., Кость Н.С., Павлюк К.І., Цимбалістому В.М., Цимбалістій М.В. за своїх учнів, які прийшли на державну кваліфікаційну атестацію з хорошими знаннями та вміннями зі своєї професії.

Тиждень професії «Кухар»

Професія «Кухар» необхідна та актуальна в усі часи, оскільки без їжі людина не може існувати ні на землі, ні на морі, ні в космосі. Розповісти про свою професію, розширити кругозір, показати свої знання і уміння учням допомагає традиційний тиждень робітничої професії, який щороку організовують у Тячівському професійному ліцеї разом з учнями викладачі та майстри виробничого навчання: Григоренко Г.П., Погоріляк О.І., Савула К.М. В рамках тижня було проведено різноманітні цікаві заходи.

 Повний текст статті

24 грудня 2015 р.

24 грудня 2015 року в гуртожитку Тячівського професійного ліцею все було прикрашено іграшками, паперовими сніжинками, срібним дощиком і, звичайно, головною прикрасою новорічного свята була струнка, пишна, пахуча новорічна ялинка, вся у вогниках, намистах, іграшках...

 Повний текст статті

Змагання з футзалу

«У здоровому тілі - здоровий дух».   

(римський поет Ювенал)   

З грудня учнівська команда Тячівського професійного ліцею під керівництвом викладачів фізвиховання Вакій О.М. та Іляшко Я.Я. взяла участь в обласних змаганнях з фут залу серед команд професійно-технічних навчальних закладів.

Повний текст статті


15-22 грудня 2015 р.

З 15.12 по 22.12 в ліцеї був проведений тиждень професії електромонтажник силових мереж та електроустаткування. Викладачі методичної комісії електромонтажників, широко використовуючи під час проведення уроків, практичних, лабораторних та семінарських занять різні інноваційні форми і методи проведення, спонукали учнів до активної творчої співпраці та формували грамотного спеціаліста, здатного працювати в сучасних умовах.


Повний текст статті

14-18 грудня 2015 р.

У Національній доктрині розвитку освіти одним із пріоритетних напрямів державної політики зазначено забезпечення варіативності та гнучкості освітньо-професійних програм з урахуванням змін на ринку праці. У Концепції професійної освіти України відмічається, що для сучасного суспільства потрібний новий тип робітника-фахівця, посилюється питома вага творчої складової у професійній підготовці кваліфікованих робітників. Це дозволить майбутнім кваліфікованим робітникам включатися у виробничі процеси і нововведення сучасної науки, техніки і виробництва, творчо підходити до вирішення актуальних професійних проблем. Для забезпечення якості підготовки майбутніх робітників потрібно застосовувати сучасні види контролю на всіх етапах навчально-виробничого процесу.

Державна кваліфікаційна атестація є основним із видів контролю за якістю підготовки робітників на завершальному етапі і проводиться з метою визначення рівня знань, умінь і навичок, одержаних учнями під час навчання, ступеня оволодіння професією, підготовленості їх до самостійної роботи. Сучасні дидактичні інновації передбачають зміни у змісті освіти, у технологіях та засобах навчання, а також в освітньому стандарті та стандартизації освітніх вимог до державної кваліфікаційної атестації. Однією з таких інновацій є надана випускникам професійно - технічних навчальних закладів можливість виконувати та захищати пробну кваліфікаційну роботу на виробництві.


17 грудня 2015 р.

Виробнича практика - крок у майбутнє 

Виробнича практика учнів професійно-технічних навчальних закладів — це частина навчального процесу, а її головна мета — вдосконалювати набуті знання та формувати практичні навички для досягнення встановленого рівня кваліфікації з відповідних професій. Звідси постає логічне запитання: яких практичних навичок зможуть набути учні – практиканти з обраної професії, якщо вони не мали змоги попрактикуватися в реальних виробничих умовах? У кожному професійно-технічному навчальному закладі України передбачено проходження учнями виробничої практики, яка є обовязковим складовим елементом підготовки будь-якого спеціаліста.

Щоб закріпити набуті під час навчального процесу знання учні ліцею проходять виробничу практику на підприємствах міста та району. На сьогодні виробничу практику проходять учні груп №2 (професія секретар керівника(підприємства, установи, організації), оператор комп’ютерного набору, №3 (професія слюсар з ремонту автомобілів), №19 (професія електромонтажник силових мереж та електроустаткування).

Під час проходження виробничої практики на автотранспортних підприємствах, приватних підприємствах автосервісу учні групи № 3 вдосконалюють свою професійну майстерність, навички з технічного обслуговування та ремонту автомобілів. Практика наближає учнів до реалій виробництва, готує до майбутньої професійної діяльності, надає можливість вивчати кращий досвід працівників і в подальшому відчувати себе впевненішими на вимогливому ринку праці. На підприємствах міста та району створюються найбільш сприятливі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців. Це забезпечується укладанням Договорів про співробітництво та практику учнів з базовими підприємствами.

Виробнича практика дає можливість реалізувати знання набуті за період навчання в ліцеї і дозволяє сформувати грамотного професіонала. Від ступеня успішності на цьому етапі залежить професійне становлення майбутнього робітника. Крім того, під час практики роботодавці мають нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм по закінченні навчання робочі місця.


7-11 грудня 2015 р.

«Математику вже тому вчити треба, що вона розум у порядок приводить».   

(М.В.Ломоносов)   

З 7 по 11 грудня в ліцеї проходив тиждень фізики та математики, який організували викладачі Зеленчук М.М., Сасин В.А. та Цимбалістий В.М. Усі заходи відбувалися згідно плану проведення тижня, який був узгоджений методичною комісією природничо-математичного циклу. Мета тижня: залучення учнів до позакласної роботи, зацікавлення та підтримання їх інтересу до вивчення даних навчальних предметів. Учні брали участь в різних конкурсах, писали творчі роботи про роль точних наук в житті людини, розгадували кросворди , готували та випускали газети.

Протягом тижня проводилися такі заходи: брейн-ринг серед учнів І курсу на звання «найрозумнішого» учня, відкритий урок з фізики у групі №10 на тему «Енергозберігаючі лампи», конференція «Дозиметрія. Дози випромінювання. Вплив радіоактивного випромінювання на організм людини», урок-вікторина «Ерудит», захист рефератів та презентацій.

А 8 та 9 грудня проходила виставка стінгазет, які із захопленням створювали учні різних груп.

Проведений тиждень показав, що діти не байдужі до вивчення математики, фізики, вміють логічно мислити, люблять позаурочні заходи. Тиждень швидко добіг кінця, але цікава подорож у Країну точних наук продовжується.


Виховна година-спогад: Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...

Наша доля, наше горе,
Біль пекучий — чорний біль.
Сліз велике чорне море!
Чорнобиль.

З нагоди відзначення Дня ліквідатора в актовій залі навчального закладу викладачем хімії та біології Геревич О.В. проведено виховну годину - спогад Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...

Повний текст статті

Учні ліцею в шкільних олімпіадах

З 4 листопада у Тячівському районі проходили предметні шкільні олімпіади (ІІ етап), де учні нашого ліцею досягли значних результатів.

Результати відображені в таблиці.

Вітаємо учасників олімпіад.10 грудня 2015 р.

Однією з актуальних проблем на сучасному етапі розвитку навчального процесу є активізація пізнавальної діяльності учнів. Саме від її вирішення залежить ефективність навчальної діяльності, яка проявляється в міцному засвоєнні знань, стимулюванні та розвитку інтересу до навчання, формуванні самостійної думки та підготовці до самостійного життя.

Про форми та методи навчання, які спонукають до активізації пізнавальної діяльності учнів, сприяють формуванню елементів правової культури учнів говорила у своєму виступі викладач правознавства Тячівського професійного ліцею Бокоч Л.М., яка взяла участь у обласному засіданні викладачів суспільних дисциплін, що проходив у режимі онлайн. Виступ супроводжувався презентацією. Вона наголосила на тому, що в основі будь-якої навчальної діяльності учнів лежить, в першу чергу, їх активність. Від правильного вибору методів навчання залежить розвиток пізнавальної активності та пізнавальної самостійності учнів, а також інтерес учнів до предмету, вміння та навички використовувати набуті знання на практиці, самостійна діяльність учнів, формування світогляду.

28 листопада 2015 р.

З 23 по 28 листопада в ліцеї пройшов тиждень іноземної мови, організований викладачами іноземної мови Фірцак Я. В. та Зизень Я. М. Метою заходу було залучення учнів до позакласної роботи, удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів.

Повний текст статті

26 листопада 2015 р.

„Використання сучасних навчальних середовищ як один із засобів розвитку творчої компетентності учнів” – саме така тема засідання методичної секції педагогічних працівників із професій загальних для всіх галузей економіки (оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, секретар керівника (підприємства, установи, організації), діловод, яка відбулася 26 листопада у режимі онлайн. В ньому взяла участь майстер виробничого навчання Губанова Л.Л., яка інформувала присутніх про використання сучасних програмних технологій, які вона використовує на різних етапах навчання, а саме: MasterTool, онлайн сервіс „Твій тест”, Blogger, Second Life - найбільший 3D всесвіт та послуг Google…

Учасники вебінару ще раз впевнилися, що використання сучасних навчальних середовищ підвищує інтерес учнів до навчання, сприяє формуванню етичної й комунікативно-інформаційної компетентності вихованців.

23 листопада 2015 р.

План заходів відзначення Дня пам'яті жертв голодоморів

Повний план заходів

Тиждень історії та правознавства

Згідно річного плану роботи ліцею на 2015-2016 н.р. та з метою підвищення інтересу учнів до вивчення історії, виховання свідомих громадян України, удосконалення форм і методів організації навчально-виховного процесу, в період з 16.11.2015 по 20.11.2015 року в Тячівському професійному ліцеї проходив тиждень історії та правознавства.

Проведення предметного тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, правознавства, стимулювання творчої активності учнів.

20 листопада 2015 р.

У актовому залі ліцею відбулася година скорботи «Україна – це територія гідності та свободи», яку провела заступник директора з НВР Дерен Л.Г. Захід розпочався хвилиною мовчання за загиблими та запалюванням свічки.

Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх героїв Небесної Сотні. Також учасники заходу повернулися до подій Революції Гідності, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Євромайдан, або революція гідності», коли об’єднані поривом душі, люди встали за свободу та прагнення жити у незалежній країні.

Під час заходу учні пригадали історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної Сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.

Засідання педагогічної ради

Повний текст статті

19 листопада 2015 р.

Відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників електротехнічних професій на тему: «Сучасний урок – спільна творчість педагога і учнів».

У рамках роботи комісії учасники відвідали фрагмент уроку виробничого навчання на тему: „Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових і адміністративних будинках”, проведений майстром виробничого навчання Тячівського професійного ліцею В.В. Гутієм у групі № 19 (професія електромонтажник силових мереж та електроустаткування).

На урок були запрошені члени методичної комісії, викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання електротехнічних професій, завідувач філії ліцею, методист.

Урок отримав схвальну оцінку присутніх колег.

На фото зліва: учень групи № 15 Микола Руснак проводить контроль комплектування матеріалів для електромонтажних робіт, яке виконав Олексадр Цюбик.

18 листопада 2015 р.

18 листопада викладачем суспільних дисциплін Копчалюк М.А. проведено відео урок «Духовні заповіти Шептицького». Були використані презентації та документальний фільм, з яких учні дізналися, що головною метою життя Шептицького було створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розквіт нації. Перебуваючи на митрополичому престолі, Шептицький рятував не тільки душі, а й життя багатьох людей, які зазнавали переслідувань з боку двох тоталітарних режимів.

Повний текст статті

План заходів
Тячівського професійного ліцею до Дня гідності та свободи


з/п
Назва заходу Дата проведення
1 Історична година «Такий народ загинути не може» 17.11.2015
2 Година запитань і відповідей «Людська гідність. Що це?» 18.11.2015
3 Урок патріотизму «День гідності та свободи» 19.11.2015
4 Година скорботи «Україна – це територія гідності та свободи» 19.11.2015
5 Бесіда «Бійці невидимого фронту» 20.11.2015
6 Тематична полиця «Пам’яті героїв майдану» Протягом тижня

Повний план заходів

12 листопада 2015 р.

12 листопада в ДНЗ Ужгородський центр ПТО відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників електротехнічних професій на тему: «Забезпечення якості професійної підготовки через оновлення», в якому взяв участь викладач спецдисциплін В.М.Цимбалістий. Він поділився досвідом роботи щодо поповнення та оновлення системи навчально-методичної документації і засобів навчання з предметів електротехнічних професій. Учасники секції також обговорили важливі питання забезпечення якості професійної підготовки.

10 листопада 2015 р.

План заходів до Дня української писемності та мови.

1. Тематичне інформування до Дня української писемності та мови.

2. Виставка стінних газет.

3. Конкурс на кращий авторський вірш „Рідна мова калинова”.

4. Участь у міському заході до Дня української писемності та мови в районній бібліотеці.

5. Літературна вікторина „Вічне слово”.

6. Круглий стіл: Возвеличення рідної мови у творах українських письменників.

7. День бібліографії «Українська мова! Не загинула вона у течії віків!»


      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26