CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

15.06.2017р. Співпраця навчального закладу і роботодавців.

Співпраця навчального закладу і роботодавців – це перспективний шлях розв’язання багатьох проблем, що виникають у процесі підготовки і працевлаштування молодих робітників. Колектив ліцею приділяє велику увагу розвитку соціального партнерства. Серед підприємств, з якими співпрацює ліцей, такі: кафе «Магніт»,«Салвіл», «Зустріч», ПП Хомін Г., кафе-бар «Ретро», кав’ярня «Італійська кава», МПП «Гранат», Бабич М. В., кафе ресторан «Тиса», ПП Русин Я. І., ТзОВ «Шкала – Енерджі», ТзОВ -ХОЛЬЦВАРЕН-ТЕРЕСВА , Бенчак В. В., ДП «Енерго-Техсервіс», ТОВ «Галант-Тячів» та інші. Спільною діяльністю навчального закладу з роботодавцями передбачені різні форми співробітництва:

- укладання договорів соціального партнерства між ліцеєм і підприємствами-замовниками кадрів;

- забезпечення учнів ліцею робочими місцями під час проходження виробничого навчання і виробничої практики, які відповідають вимогам кваліфікаційних характеристик;

- вдосконалення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, майстерень, лабораторій;

- спільне формування замовлень на підготовку робітничих кадрів;

Така співпраця дає позитивні результати: учні мають можливість пройти повноцінну виробничу практику, відпрацювати всі теми навчальної програми, користуватися сучасним обладнанням, сировиною, матеріалами, застосовувати новітню технологію, працювати в реальних виробничих умовах. На фото: учні Тячівського професійного ліцею з професій офіціант, бармен, кухаро, фіціант, слюсар з ремонту автомобілів, секретар керівника (підприємства, організації, установи) під час проходження виробничої практики на підприємствах м.Тячева та Тячівського району.

02.06.2017р. Семінар з техніки пошуку роботи «Підготовка резюме».

Аби розширити уявлення молоді про працевлаштування в сучасних умовах, ліцею в районним центром зайнятості був проведений семінар з техніки пошуку роботи «Підготовка резюме» для учнів Тячівського професійного ліцею.

Змістове наповнення заходу було спрямоване на допомогу сучасній молоді у розробці алгоритму пошуку роботи й плану досягнення професійних цілей по закінченню ліцею.

Учасників семінару поінформували про основні джерела вакансій, акцентуючи їхню увагу на веб-ресурсах державної служби зайнятості, різновидах резюме та їхніх особливостях, структуру співбесіди тощо.У рамках практичної частини присутні за допомогою фахівців районного центру зайнятості вчились готувати макет резюме, відпрацьовували методи ділового спілкування, які стануть основою співбесіди з роботодавцем. Крім того, аналізували найпоширеніші помилки при складанні резюме.

Акцентовано увагу присутніх на тому, що служба зайнятості запроваджує нові форми роботи – допомога у складанні відео-резюме та організацію онлайн-співбесіди. Надано поради щодо створення відео -резюме, його правильного оформлення і де краще його розміщувати.

На завершення заняття, учні дійшли висновку: щоб знайти по закінченню навчального закладу роботу, треба мати ціль та бажання працювати, бути активними та наполегливими. Присутні зазначили, що саме такі заняття допомагають їм краще пізнати себе, набути навичок самоаналізу, самопрезентації, підвищують впевненість у собі та, в певній мірі, сприяють вдалому пошуку роботи.

08.06.2017р. Конкурентоспроможність випускника ПТНЗ – через ефективну організацію виробничої практики.

У деревообробці чимраз більше використовуються комп’ютерні технології. Проектування виробів з масивної деревини та деревинних матеріалів стає нині необхідністю. Про розроблені програми для проектування корпусних меблів, дерев’яних євровікон, сходів та цілих дерев’яних будинків тощо, про енергозберігаючі сучасні верстати з програмним управлінням на основі комп′ютерних технологій на меблевих підприємствах району розповів викладач інформаційних технологій В.М.Цимбалістий учням гр. № 15 (електромонтажники), під час виробничої практики на меблевій фабриці «M- mebel».

Про використання передових методів праці в процесі виробничого навчання розповів майстер виробничого навчання В.Ф.Лазур. Майстер - наставник Вакій Ростислав показав нові, сучасні методи і прийоми обслуговування цих верстатів.

26.05.2017р. Поетапна кваліфікаційна атестація.

У відповідності з Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах № 419 та графіка проведення іспитів 26 травня в групі № 10 (майстер виробничого навчання Патрус М.М., класний керівник Чайка Б.М.) пройшла поетапна кваліфікаційна атестація з професії слюсар з ремонту автомобілів. Учні показали свої знання з предметів: «Спецтехнологія», «Матеріалознавство», «Електротехніка», «Охорона праці».

Заздалегідь були розроблені та погоджені на засіданні методичної комісії комплексні контрольні завдання для проведення теоретичної частини поетапної атестації відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик. Членами атестаційної комісії був відмічений належний рівень професійної та теоретичної підготовки, за результатами якої 27учням присвоєно 2-й розряд з професії слюсар з ремонту автомобілів.

Цей іспит - перевірка знань, здобутих на уроках теоретичної підготовки та підкріплених роботою на підприємствах району.

11.05.2017р. Триває профорієнтаційна робота.

Викладачі філії Тячівського професійного ліцею М.В.Цимбаліста та В.М.Цимбалістий разом з класними керівниками М.І Фединець (кл.керівник 9-А класу) та Г.В. Мацола (класний керівник 9-Б класу), завучем К.Й Шимон, директором В.Ю. Драч в Грушівській ЗОШ провели профорієнтаційну роботу з учнями 9 класів. Після цікавої бесіди, в учнів виникло багато запитань. Виявили бажання прийти на навчання до нашого ліцею в 2017-2018н.р. такі учні з 9-Б класу: Менджул Василь, Тиводар Іван, Пермінов Микола, Куцин Василь, Ломачинський Володимир, Олійник Властислав, Федотов Андрій. З 9-А класу: Джуган Іван, Сідей Роман, Країло Олександр, Куцин Роман, Куцин Василь.

Друга така зустріч відбулася в Біловарській ЗОШ з учнями 9 класу. Директор школи С.В.Дочинець розказала про учнів школи, показала шкільний музей. Викладачі М.В.Цимбаліста та В.М.Цимбалістий провели профорієнтаційну бесіду. Випускники ліцею Іван Білогорець і Михайло Бичок продемонстрували презентацію «Моя професія - електрик», для Михайла було особливо приємно, бо три роки тому, був учнем Біловарської школи. Виявили бажання вчитися в Тячівському ліцеї такі учні: Берегині Марія, Синьо Іван, Землянський Олексанр, Бадзюра Іван, Мельник Іван. Класний керівник М.А.Дочинець подякувала викладачам ліцею за проведену профорієнтаційну роботу.

25 - 28.04.2017р. Атестаційна експертиза.

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації у період з 25 по 28 квітня 2017 року проведено атестаційну експертизу освітньої діяльності з професії кухар, офіціант (кваліфікація: 3 розряд).

Для об’єктивного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів із професійної підготовки була створена експертна комісія, до якої ввійшли: Ладижець І.М. – заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області, Елек Н.В. – викладач спецдисциплін Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”, П’ятак М.Ф. – майстер виробничого навчання Державного професійно-технічного навчального закладу „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича”, Дзюбак М.В. – головний спеціаліст Тячівської райспоживспілки, Бугаєнко Т.П. – спеціаліст відділу торгівлі Тячівської райдержадміністрації. Експертами вивчалися основні напрямки діяльності навчального закладу, зокрема: формування контингенту учнів, зміст підготовки кваліфікованих робітників, стан організації навчально-виховного процесу, визначалася оцінка якості педагогічного складу, стан матеріально-технічної бази ліцею. У ході проведення перевірки учні ліцею виконували комплексно-кваліфікаційні завдання з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, де підтвердили результати самоаналізу.

03.05.2017р. Відзначення кращих учнів.

3 травня, під час ранкової лінійки, відбулося нагородження грамотами та дипломами учнів груп №№ 2 та 7, які наполегливо працювали та показали значні результати у своїх знаннях та вміннях під час проведення тижня професії секретар керівника (підприємства, організації, установи), оператор комп’ютерного набору. Це - Тошнаді Е., ГригаІ., Гиндич Р., Рошка В., Пилипець П. «Напевно кожного з нас Господь наділив своєю іскоркою, талантом, але висот досягає лише той, хто до цієї Божої іскорки має ще й терпіння, наполегливість та працездатність і нічого не боїться, високо піднімає руку і йде вперед. Я закликаю всіх, хто ще сумнівається, чи піднімати йому руку - не боятися, адже за вами майбутнє нашої держави, справжньої України. Перемога у конкурсах та змаганнях для більшості з вас стане стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту », - наголосила у своєму зверненні до кращих учнів заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В.

Вона побажала всім присутнім не зупинятися на досягнутому, подальших творчих успіхів, нових злетів та перемог. Вітаємо цих учнів та зичимо нових перемог! Сподіваємося, що наступного року таких переможців буде ще більше, а грамоти та грошові заохочення спонукатимуть їх і далі вчитись та працювати над собою.

28.04.2017р. Всесвітній день охорони праці.

28 квітня в актовій залі ліцею відбулася ранкова лінійка, присвячена до Всесвітнього дня охорони праці. З доповіддю про особливості виникнення свята, про культуру охорони праці та про проблему збереження здоров’я та життя працездатних громадян виступив інженер з охорони праці Негря Ф.П.

Він проінформував присутніх про заходи, спрямовані на підвищення рівня техніки безпеки, на захист навколишнього середовища, розповів про особливості захисту від нагрітих поверхонь виробничого обладнання, від ураження електричним струмом, від шуму та вібрації.

На тему охорони праці була підготовлена виставка книг та журналів, з якою ознайомила присутніх бібліотекар Фріндт Ю.М. Інформація була корисною і для учнів, і для педагогів. Вони отримали багато важливих порад, які допоможуть вберегти себе від надзвичайних ситуацій під час роботи.

27.04.2017р.Засідання методкомісії.

27 квітня відбулося засідання методкомісії електромонтажно – слюсарних професій у виробничому приміщенні ТОВ «Майр-Хольцварен-Тересва», з метою вивчення і впровадження досягнень науки; техніки, технології, передового досвіду новаторів виробництва.

 Повний текст статті

25-26 квітня учні Тячівського професійного ліцею Закарпатської області були учасниками XVII Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Внесок молоді у формування духовного потенціалу особистості третього тисячоліття» в Карпатському інституті підприємництва. На пленарному засіданні конференції виступили: Пилипець П.П., навчал ьна група № 7, професія – секретар керівника, оператор комп’ютерного набору з доповіддю «Презентація фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!»; Федурцьо М.В. навчальна група № 7, професія – секретар керівника, оператор комп’ютерного набору з доповіддю «Роль українських народних традицій у формуванні духовності молоді». Науковий керівник: Балашова Ю.В. – заступник директора з навчальної та виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент.

Голова організаційного комітету Кобаль М.В. (в.о. директора Карпатського інституту підприємництва, кандидат психологічних наук) високо оцінила доповіді учнів Тячівського професійного ліцею за актуальність обраних тем та перспективність подальших наукових досліджень. За результатами студентської науково-практичної конференції учні групи № 7 Пилипець П.П. та Федурцьо М.В. були нагороджені грамотами Карпатського інституту підприємництва.

До Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля.

Більше трьох десятиліть тому слово «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота, печаль, біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики XX століття.

26 квітня вихователь гуртожитку Лазаренко О.П. провів інформаційну годину «Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…», під час якої учні дізналися про страшні факти аварії, про тих, хто ризикуючи здоров’ям і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.Для більш детального ознайомлення з трагічними подіями у Чорнобилі учням було презентовано фільм «Чорнобиль. Загублений світ» та книжкову виставку «Чорнобиль… біль і пам’ять вічні».

Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті, а майбутні покоління про все це нехай дізнаються тільки зі спогадів, літератури та інших джерел інформації. І нехай атом буде тільки мирним — на благо людства!

Профорієнтаційна робота.

Протягом квітня 2017 року педагогічними працівниками ліцею продовжується забезпечення оперативного та об’єктивного поширення інформації про діяльність навчального закладу шляхом:

• розповсюдження інформаційних матеріалів поштою та електронною поштою у загальноосвітніх закладах регіону, установах, на підприємствах, у організаціях;

• публікацій інформації про ліцей на сайті та сторінках місцевих газет «Дружба», «Тячів».

Профорієнтаційна робота продовжується у закріплених загальноосвітніх закладах, Тячівського та Хустського районах має планомірний характер відповідно до власних планів профорієнтаційної роботи.

При проведенні профорієнтаційних заходів використовуються різноманітні друковані оголошення, плакати, буклети, інформаційні матеріали.

Поетапна кваліфікаційна атестація.

06 квітня традиційно, після проходження виробничої практики, яка передбачена навчальним планом, проводилась поетапна кваліфікаційна атестація учнів у групі №16 з професії столяр, тесляр (майстер виробничого навчання Томишинець І.В., класний керівник Павлюк К.І.). Під час проходження виробничої практики учні виконали кваліфікаційні пробні роботи, що дало змогу визначити рівень володіння ними професійних знань та практичних навичок.

За результатами поетапної атестації учням була присвоєна кваліфікація столяр 3 розряду. На засіданні методичної комісії професій деревообробки (голова Павлюк К.І.) було розроблено та погоджено завдання для проведення теоретичної частини поетапної атестації відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик. Учні показали достатній рівень знань, вмінь, навичок з обраної професії.

Засідання педагогічної ради.

30 березня згідно плану роботи ліцею відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому обговорювалися такі питання:

1. Про розв’язання проблем ліквідації прогалин у знаннях учнів на уроках хімії та біології (доповідач заступник директора з НВР Балашова Ю.В.).

2. Про роботу творчих груп з підготовки методичних збірників з проблем:

- «Конструювання уроків з використанням комп’ютерних технологій» (доповідач викладач спецдисциплін Кость Н.С.);

- «Розробка дидактичного матеріалу для груп з підготовки майбутніх офіціантів» (доповідач майстер виробничого навчання Лигирда К.П.);

- «Активізація пізнавальної діяльності учнів як засіб саморозвитку творчої особистості» (доповідач голова методичної комісії природничо-математичної підготовки Геревич О.В.).

3. Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2016-2017н.р.(доповідач методист Копчалюк М.А.).

4. Про додаткові заходи з профорієнтаційної роботи (заступник директора з НВР Балашова Ю.В).

30.03.2017р. Ще один крок до професіоналізму.

Сьогодні, коли система гарантованого розподілу випускників вже не працює, саме на виробничій практиці учням надається можливість проявити і зарекомендувати себе, а керівникам підприємств – познайомитися з новими кадрами і, якщо вони того варті, запросити їх до себе на роботу після закінчення навчання. Практикант під час роботи на виробництві має можливість вивчити реальні ситуації і перевірити отримані під час навчання знання. Майбутній спеціаліст навчається роботі в колективі, отримує навички професійного спілкування.

Виробнича практика дає учню можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Під час її проходження він може перевірити свій професіоналізм. Звичайно, особливо важливих і відповідальних завдань він може і не отримати, але цілком здатний працювати рядовим виконавцем і взяти участь у вирішенні загальних виробничих завдань.

29 березня 25учнів групи №8 професії офіціант, бармен (майстер виробничого навчання Овечкіна Н.А.), згідно укладених договорів з підприємствами громадського харчування успішно завершили виробничу практику, яку проходили у таких закладах, як ресторан – готель «Оксана», кафе «Золота троянда», кафе «Італійська кава», кав’ярня «Рів’єра». Учні мали широкі можливості закріпити набуті теоретичні знання та отримати професійні навички й уміння, які 30 березня підтвердили під час здачі поетапної кваліфікаційної атестації. До складу комісії входили справжні професіонали своєї справи: заступник директора з навчально-виробничої роботи Зизень Я.М., старший майстер Мізерак О.М., викладачі спецдисциплін Лигирда К.П., Чайка Б.М., які вміють не тільки оцінити роботу учнів, але й надати поради на майбутнє кожному з них.

Кваліфікаційна комісія розглянула результати перевірки знань учнів, виробничі характеристики, щоденники виробничої практики та прийняли рішення про присвоєння учням кваліфікації офіціант 4-го розряду.

За чисте довкілля.

Вже вкотре учні нашого ліцею долучилися до безстрокової акції «Закарпаттю – чисте довкілля». 24 березня відбулося планове прибирання прилеглих територій навчального закладу. "Озброївшись" сміттєвими пакетами, граблями, мітлами й лопатами, був проведений благоустрій території ліцею в Тячеві та на філії смт. Тересва, а саме:

- очищено від сміття прилеглі території;

- проведено благоустрій внутрішньої території;

- зроблена обрізка дерев;

- прибрано опале листя.

Результатом праці викладачів та учнів став по-весняному яскравий настрій самих учнів та перехожих. Сподіваємось, що мешканці міста, особливо вулиці Вайди, помітили ці метаморфози і дбайливіше ставитимуться до довкілля. Акція " Закарпаттю - чисте довкілля" безстрокова. В її межах викладачами хімії і біології Геревич О.В. та Мацола М.І. організовано та проведено виховні заходи, присвячені екологічній тематиці, а саме: конференцію «Глобальні екологічні проблеми», тренінгове заняття « За життя без сміття».

Отже, поки ми не тримаємо в чистоті свої вулиці, то і не тримаємо в чистоті і свої домівки. А коли не тримаємо в чистоті домівки, то і рідний край оминає чистота. А він – наша спільна домівка!

21 березня – Всесвітній день поезії

Ну що б, здавалося слова?

Слова та й голос -

Більш нічого.

А серце б’ється - ожива,

Як їх почує. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть між люди!

Т.Шевченко

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Напередодні Всесвітнього дня поезії працівники Центральної районної бібліотеки для дорослих запросили учнів Тячівського професійного ліцею у творчий політ поетичного слова. Під час години поезії «Струм серця – українська поезія» свої вірші декламували бібліотекар смт.Тересва А. Новаленко, зав. бібліотекою смт.Буштино Орос Н.В., поет М.Град, учасник АТО Кузів М. Мета цього заходу донести до учнів чарівний світ поезій про кохання, про життя, сповнених особливої аури доброти й любові, захопити їх віршами; залучити учнів до активного читання поетичних творів. Авторськими ліричними оповідями про кохання, про любов до матері, зачарувала присутніх учениця групи №7 нашого ліцею Федурцьо Марина. І нехай, це її перші спроби, проте – написані від душі.

Змістовним доповненням цієї зворушливої зустрічі стала книжкова виставка «Музика слів – водоспад почуттів». Сподіваємось, що почута поезія піднесла присутніх духовно та збагатила новими відчуттями. Можливо, ця зустріч з талановитою молоддю стане гарним початком майбутньої більш тісної творчої співпраці бібліотеки з обдарованими учнями нашого навчального закладу. Захід був цікавим і змістовним, а головне, що всім сподобалось, адже світ поезії прекрасний і незвіданий і кожен, хто потрапляє в нього отримує безодню естетичної насолоди і влаштовує свято своїй душі.

Підсумкове засідання атестаційної комісії.

Кіномитці високо шанують нагороду „Оскар”, бо вона – результат оцінки професіоналів професіоналами. Напевне, саме тому педагоги так відповідально готуються до кожної атестації. Адже атестація - це своєрідний педагогічний «Оскар», під час якого кожного професіонала оцінюють колеги – теж професіонали. Атестація відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу.

17 березня проведено підсумкове засідання атестаційної комісії Тячівського професійного ліцею, на якому були представлені презентаційні портфоліо, напрацювання педагогічних працівників, що атестуються: директора ліцею, викладача суспільних дисциплін Бокоча П.М., майстрів виробничого навчання Губанової Л.Л., Лигирди К.П., Григоренко Г.П., викладача спецдисциплін Кость Н.С.

Протягом атестаційного періоду членами комісії вивчалась професійна діяльність кожного педагогічного працівника, який виявив бажання пройти атестацію в 2016-2017 навчальному році за останні п’ять років. Об’єктивність рішень атестаційної комісії багато у чому залежала від даних, отриманих під час відвідування уроків та позакласних заходів, результатів зрізів знань, результатів підсумкового оцінювання знань учнів, вивчення класних журналів, зошитів учнів тощо. Крім того, для оцінювання роботи педагогічного працівника у міжатестаційний період враховувалась його участь у професійних і творчих конкурсах, олімпіадах та оглядах, у роботі творчих професійних майстерень, у методичних комісіях та педагогічних радах.

Відповідно до рішення атестаційної комісії педпрацівникам були встановлені відповідні кваліфікаційні категорії та розряди і порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня про встановлення та підтвердження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.

Відкритий урок виробничого навчання.

14 березня майстер виробничого навчання Лигирда К. П., яка атестуєься цього року, провела відкритий урок у групі №1 (професія офіціант, бармен). Тема уроку: Сервірування столу. Мета уроку: закріпити практично теоретичні знання, сформувати в учнів почуття відповідальності за якість праці, розвивати пізнавальні здібності, увагу, мислення, узагальнювати знання на практиці.

Методично грамотно був побудований вступний інструктаж із використанням сучасних технологій. Перед учнями було чітко сформульоване завдання, вмотивована трудова діяльність. Майбутні офіціанти працювали побригадно, кожна з яких користувалася інформацією технічної та нормативно-технологічної документацій.

Катерина Пантелеймонівна використала різні методи роботи: словесний, візуально-слуховий, пошуковий, метод вправ, метод показу, демонстрації. У самостійній роботі кожен з учнів виклався на всі сто! На етапі актуалізації опорних знань майстер запропонувала учням кросворд з двох варіантів, розгадавши який вони пригадали та закріпили свої знання з попередніх тем.

Інтерактивний прийом стеження за реалізацією плану уроку допоміг учням систематизувати отриману інформацію та надав можливість якісно опрацювати матеріал за темою під час поточного інструктажу. Всі прийоми та методи застосовані на уроці, дозволили сконцентрувати увагу учнів на важливості даної теми у майбутній професійній діяльності.

Уроки, які проводяться майстрами та викладачами нашого ліцею, з кожним днем наближають учнів до майбутньої професійної діяльності. Урок виробничого навчання – це сходинка майстерності, яка дає впевненість майбутнім професіоналам у високому рівні готовності до сучасної діяльності у виробничій сфері.

Готуємось до атестації.

13 березня викладачем спецдисциплін Кость Н.С., яка атестується цього року, проведено відкритий урок з предмету «Основи роботи в Іnternet» (група №7, професія секретар керівника (підприємства, організації, установи),оператор комп’ютерного набору). Тема програми: Робота з web-браузерами.Тема уроку: Відкриття і перегляд web-сторінок, користування гіперпосиланнями. Використання панелі інструментів та адресного рядка. Робота з пошуковими системами. Мета уроку: Ознайомити учнів з послідовністю відкриття і перегляду web-сторінок, правилами користування гіперпосиланнями, використання панелі інструментів і адресного рядка web-браузера; навчити учнів користуватися пошуковими системами для знаходження потрібної інформації.

Урок розпочався з ліричних слів, які дали натхнення учням на роботу та з епіграфу «Не золотом людина цінується, а знанням і хистом» (перське прислів’я). Під час уроку викладач вдало використала різноманітні прийоми, які сприяли кращому засвоєнню учнями знань, зокрема, роботу в малих групах. Кожна група отримала різнорівневі завдання. Велика увага приділялась диференційованому підходу до учнів. Превалювали такі завдання як «Оберіть правильну відповідь», «Знайдіть відмінність», «Знайдіть помилку», «Дайте відповіді на запитання».

Урок пройшов на належному рівні. Були використані сучасні засоби навчання (мультимедійний проектор, комп’ютер, мультимедійна презентація). Урок був насичений дидактичним та роздатковим матеріалом, ситуаційними задачами. А головне досягнення уроку – це належні знання учнів, які дуже добре підготувалися до відкритого уроку, були активні, вміло демонстрували свої знання. Викладачі та адміністрація ліцею про це відмітили під час аналізу уроку.

Вручення дипломів кваліфікованого робітника.

Позаду все: перерви і дзвінки,

Й дипломів щедра сівозміна.

І прийдуть інші нам усім на зміну,

Бо ми тепер уже випускники.

10 березня після успішного захисту державної кваліфікаційної атестації 27 учнів групи №12 філії Тячівського професійного ліцею отримали дипломи кваліфікованого робітника з професії столяр. Зі словами вітання та настановами до випускників звернувся директор ліцею П.М.Бокоч: «Дорогі випускники! Сьогодні ви перегортаєте сторінку в нове життя. І скільки не пройшло б років, де б ви не жили, у вас сильніше заб'ється серце, коли ви згадуватимете наш ліцей, своїх дорогих викладачів та майстрів виробничого навчання, які доклали всіх зусиль для того, щоб ви змогли отримати диплом кваліфікованого робітника. Нехай учнівське життя в нашому ліцеї залишається для вас лише в хороших спогадах, а знання, отримані у стінах навчального закладу, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть досягти омріяних вершин у вашому житті!».

Директор вручив дипломи та висловив сподівання, що всі випускники якнайшвидше поповнять ряди робітників на підприємствах, закладах, установах району та області.

Наставники групи, майстер виробничого навчання Чонка Ю.В. класний керівник Ледней Н.П., теж висловили свої побажання: «Для вас розпочинається довге і цікаве людське життя. Із безлічі доріг виберіть свою та ідіть сміливо, але ніколи не забувайте домівки, з якої ви вийшли, ліцею, в якому здобули свою найпершу трудову професію».

Свято пройшло урочисто, в теплій та дружній обстановці.

Святковий концерт до 8 Березня.

Ось і настав довгоочікуваний для всіх жінок березень. Він несе з собою тепло, радість, гарний настрій, а ще улюблене свято – 8 Березня. В цей день жінки почувають себе справжніми королевами – чоловіки й діти їм дарують квіти, подарунки, говорять ніжні, ласкаві слова, готують святковий обід. Мабуть, кожна жінка мріє, щоб це свято було не раз на рік, а хоча б щомісяця… Традиційно, напередодні 8 березня учні сердечно вітали зі святом весни усіх жінок ліцею. На дверях кабінетів були розвішені привітальні листівки, у кожному класі лунали теплі слова та побажання для викладачів. А скільки квітів принесено у дарунок в цей прекрасний день! І нарешті головний сюрприз - святковий концерт, де учні груп №2 та №7 Борка Р., Василинець Д., Гиндич Р., Грига І., Бедей М., Ковач І., Кубарич О., Михалчич І., Оразбаєв Р., Половко Т., Пилипець П., Федурцьо М. під керівництвом майстра виробничого навчання Губанової Л.Л. щирими та теплими словами привітали жіночий колектив ліцею з наступаючим Міжнародним жіночим днем. В актовому залі було гаряче від посмішок чарівних жінок, від їхніх сердець, що випромінюють любов і ніжність.

Святкова програма, насичена музичними вітаннями, поетичними рядками, подарувала всім присутнім радість, гарний настрій. І хотілося б побажати усім дівчаткам, жінкам, щоб святковий настрій ніколи їх не залишав, щоб весна завжди цвіла в їхньому серці, а чоловіки робили їх щасливими не тільки 8 березня, а кожен день.

Поетапна (кваліфікаційна) атестація з професії столяр, тесляр.

1 березня традиційно, після проходження виробничої практики, яка передбачена навчальним планом, проводилась поетапна кваліфікаційна атестація учнів у групі №16 з професії столяр, тесляр (майстер виробничого навчання Томишинець І.В., класний керівник Павлюк К.І.). Під час проходження виробничої практики учні виконали кваліфікаційні пробні роботи, що дало змогу визначити рівень володіння ними професійних знань та практичних навичок.

За результатами поетапної атестації учням була присвоєна кваліфікація столяр 2 розряду. На засіданні методичної комісії професій деревообробки (голова Павлюк К.І.) було розроблено та погоджено завдання для проведення теоретичної частини поетапної атестації відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик.

Учні показали достатній рівень знань, вмінь, навичок з обраної професії.

28.02.2017р. День відкритих дверей на філії ліцею.

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» , - кажуть люди здавна. У правильність цього вислову випускники Тересвянської ЗОСШ та Кривської середньої школи могли переконатись, побувавши на Дні відкритих дверей на філії Тячівського професійного ліцею. Гості змогли оцінити гостинність колективу педагогів та учнів, перед якими виступили завідувач філії Декет В.В., викладач спецдисциплін Павлюк К.І. З інтересом пройшла екскурсія в столярній майстерні, де учням розповіли про нову інтегровану професію столяр, тесляр.

Неабиякий інтерес викликала товариська зустріч з футболу між нашими гостями та учнями першого курсу, яку організувала керівник фізичного виховання Вакій О.М. У спортивному протистоянні перемогла дружба: футбольний матч закінчився нічиєю 2:2.

Задоволення від зустрічі отримали всі. В першу чергу, випускники шкіл — вони мали змогу поспілкуватися з нашими учнями і отримати інформацію, яка їх цікавила. А ліцей – надію, що їхні майбутні вихованці будуть найкращі.

Засідання методичної комісії деревообробних професій.

23 лютого відбулося чергове засідання методичної комісії деревообробних професій, у рамках якого викладачем спецдисциплін Павлюк К.І. проведено відкритий урок з предмету «Технологія столярних робіт» на тему: Технологічний процес склеювання деревини (група №4, професія столяр, тесляр). Мета уроку: сформувати знання учнів про послідовність операцій технологічного процесу склеювання деревини. Під час уроку учні з’ясували від чого залежить міцність клейового шва та причини його розколювання. Актуалізація опорних знань проводилась фронтально за допомогою дидактичної гри «Вірю – не вірю», що спонукало учнів до активної діяльності. Для активізації учнів викладачем вдало використано традиційні і нетрадиційні форми навчання: мозковий штурм, фронтальне опитування, вправи із зразками деревини “Впізнай та охарактеризуй”, міні-вікторина, самостійна робота з підручником, виконання тестових завдань. Розгадування ребусів допомогло закріпити нові терміни. Учні показали хороший рівень знань, вміння працювати з різними джерелами інформації. Про це свідчило виконання випереджувального завдання. На уроці було використано сучасне мультимедійне забезпечення з цікавою презентацією, з якої учні дізналися про те, що якісне склеювання залежить від якості основи, на яку наноситься клей, від рівномірності нанесення клею на основу, від дотримання режимів склеювання. Особливо активними були учні Шелевер А., Шобей В., Цубера А., Дебич В.

Тиждень професії.

З 20.02 по 24.02 в ліцеї проведено тиждень професії секретар керівника (організації, підприємства, установи),оператор комп’ютерного набору. Метою проведення тижня було: розвивати в учнів пізнавальні інтереси, потребу глибокого і творчого оволодіння знаннями, прагнення постійно знайомитись з найсучаснішими досягненнями науки і техніки, поглибити знання про Інтернет, а також його переваги і недоліки, перевірити знання, вміння і навички, отримані учнями на уроках теоретичного та виробничого навчання, розвивати активність, виховувати любов до обраної професії.

В рамках тижня було проведено:

• виставку учнівських газет;

• конкурс фахової майстерності (теоретичний та практичний тури);

• олімпіаду по спецпредметам;

• виставку технічної творчості;

• відкритий урок на тему : Лабораторно- практична робота.Обробка текстової інформації. Робота з графічними об’єктами;

• перегляд відеофільмів «Ми із Тячівського професійного ліцею!»;

• конкурсну програму «Ділові ігри».

Протягом тижня учні активно приймали участь в заходах, які допомогли їм зрозуміти та збагнути всю сутність професії та поглибити знання про економічну та інформаційну організацію суспільства. Проведені заходи продемонстрували престижність професії, підтвердили професійну компетентність майстрів виробничого навчання, викладачів спецпредметів та учнів.

Після проведення тижня професії в учнів виникло бажання ще більше самовдосконалюватися, більше працювати над собою, підвищувати професійну майстерність, адже професійні знання – запорука успіху у пошуку роботи сьогодення та у розвитку кар’єри, бо обрана професія є першою сходинкою в їх професійному майбутньому.

23. 02.2017р. День відкритих дверей.

В житті кожної молодої людини наступає мить, коли потрібно визначитися з вибором професії, щоб в подальшому житті зайняти гідне місце в суспільстві і використати свій потенціал у розбудові країни та зростанні своєї професійної гідності. Зробити правильний вибір робітничої професії допомагає учням Тячівський професійний ліцей, на базі якого 23 лютого було проведено День відкритих дверей.

Перед гостями виступили директор ліцею Бокоч П.М., заступник директора з навчально - виробничої діяльності Зизень Я.М., заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В., які розповіли про перспективи та плани навчальної діяльності ліцею. Їхні виступи супроводжувалися мультимедійною презентацію про навчальний заклад. Неабиякий інтерес у випускників викликали майстер-класи «Оформлення фуршетів та десертних столів. Оздоблення страв та складна нарізка», який провели учні групи №3(професія кухар, офіціант) Бацай А. та Лазур Д. під керівництвом майстрів виробничого навчання Григоренко Г.П. та Погоріляк О.І., майстер-клас «Складання серветок складним способом», який показали учні майбутні офіціанти, бармени Ковач М., Корнута Є. під керівництвом майстрів виробничого навчання Лигирди К.П. та Овечкіної Н.А. Присутнім було запропоновано відвідати навчальні класи, майстерні та лабораторії, а в майстерні операторів комп’ютерного набору Пилипець П., учень групи №7 запропонував гостям майстер- клас по створенню презентації в програмі Power Point (керівник майстер виробничого навчання Губанова Л.Л.).

День відкритих дверей став першим кроком для випускників шкіл, які обов’язково зроблять правильний вибір професії. Заклад гостинно чекає на поповнення в ряду майбутніх першокурсників, щоб стати частиною великої дружньої родини. Товариський, злагоджений педагогічний колектив ліцею зробить все можливе, щоб молодь, яка тут навчається і навчатиметься, була завжди у максимальній зоні комфорту.

Державна кваліфікаційна атестація з професії столяр.

22 лютого учні групи №12 з професії столяр (майстер виробничого навчання Чонка Ю.В., класний керівник Ледней Н.П.), склали державну кваліфікаційну атестацію. Протягом навчання в ліцеї учні пізнавали ази з технологій ручної та механічної обробки деревини, вивчали конструкції та способи виготовлення столярно-будівельних виробів, проходили виробничу практику на підприємствах району, де використовували та закріплювали набуті знання і уміння.

Кваліфікаційна комісія під головуванням Костюченко С.І., начальника деревообробного виробництва зовнішньо-економічного товариства з обмеженою відповідальністю «Т.О.Р.», розглянувши підсумкові оцінки успішності за курс навчання, результати виконання пробних кваліфікаційних робіт, виробничі характеристики, постановила видати диплом кваліфікованого робітника 4 розряду 27 учням.

Здобуті випускниками знання, навики та уміння знадобляться їм в подальшій професійній діяльності.

До Міжнародного Дня рідної мови.

21 лютого викладачами української мови та літератури Ледней Н.П. та Ташликович М.М. проведено мово¬знавчу подорож «Допоки живе рідне слово, доти й живе Україна», під час якої учні дізналися, що кожного року 21 лютого народи нашої планети відзначають Міжнародний день рідної мови та про те, який тернистий шлях протягом століть подолала наша мова до відродження та утвердження серед світової спільноти. Цей день нагадує людям про те, як важливо любити і берегти рідну мову, адже саме вона є найбільшим скарбом кожного народу.

Ведучі подорожі Пилипець П., Бедевельська Р., Мацола О. доносили до юних сердець усю красу та велич рідної мови. Присутні переглянули фільм про походження української мови «Цивілізація Incognita», декламували українською улюблені вірші, слухали українські пісні та взяли активну участь у мовному конкурсі «Наша мова калинова». Раунд за раундом учні переконувалися у неповторності та багатогранності рідної мови, багатої на крилаті вислови, думи, пісні, легенди, приповідки, казки, балади та вірші. Бібліотекар Фріндт Ю.М. представила книжкову виставку – вікторину «Пишаюсь мовою твоєю, рідна Україно!», провела огляд літератури «Джерела українського слова» та закликала спільно плекати наше рідне слово, навчатися говорити так, щоб воно перетворювалося у справжню перлину.

Ми пишаємось з того, що маємо таку солов’їну мову, яка, попри усі намагання знищення, приниження і заборони звучала, звучить і буде звучати із уст патріотів України.

16.02.2017р.Конкурс фахової майстерності.

Щоб стати успішною людиною, необхідно обрати справу до душі. Сучасний столяр — це людина творча. На перший погляд, у столярній справі немає нічого складного. Однак, між масовим виробництвом столярних виробів повсякденного вжитку і створенням вишуканих речей з деревини величезна різниця. Безумовно, кожен замовник бажає мати якісну, вишукану, а іноді і ексклюзивну річ. Тому у нашому ліцеї готують фахівців столярної справи, які вміють не лише врізати дверні петлі, вставити замок, виготовити табуретку, але спрямовують учнів, які обрали цю спеціальність, ставитися до своєї праці творчо, винахідливо, з фантазією і любов'ю, навчать творити «чудеса» з деревини.

 Повний текст статті

Іспит з предметів професійно-теоретичної підготовки.

Після проходження виробничої практики, яка передбачена навчальним планом з 12 січня по 15 лютого 2017року учні навчальної групи №3, професія кухар, офіціант склали кваліфікаційний іспит з предметів професійно -теоретичної підготовки та виконали кваліфікаційні пробні роботи на робочих місцях. Це дало змогу визначити рівень оволодіння учнями професійними знаннями і практичними вміннями та навичками з кваліфікації ІІІ розряд кухаря.

Майстри виробничого навчання Григоренко Г.П., Погоріляк О.І. та викладач спецдисциплін Савула К М. провели підготовчу роботу, забезпечили учнів необхідною документацією, надали ряд консультацій. Усі учні результативно та успішно виконали комплексні кваліфікаційні завдання. Кваліфікаційна комісія розглянула результати перевірки знань учнів, виконання кваліфікаційних пробних робіт, виробничі характеристики, щоденники виробничої практики та прийняли рішення про присвоєння учням кваліфікації кухар ІІІ розряду.

Тиждень професії.

Згідно плану роботи ліцею з 06.02 по 10.02 проведено тиждень професії офіціант, бармен. Головна мета тижня - забезпечити найсприятливіші умови для виявлення та розвитку обдарованих учнів, стимулювання активної творчої праці, створення умов для розвитку професійних практичних навичок, розвиток інтересу до спецпредметів та до майбутньої спеціальності, вдосконалення знань, умінь, навиків учнів, формування професійного світогляду, виховання пізнавальних інтересів.

 Повний текст статті

06. – 07.02. 2017р. Батьківські збори.

З метою тісної співпраці педагогічного колективу ліцею з батьками, інформування їх про стан навчання та виховання учнів, залучення батьків до вирішення проблем навчально-виховного процесу ліцею, протягом тижня у групі №1 (майстер виробничого навчання Лигирда К.П., класний керівник Куцин М.М.) та у групі №2 (майстер виробничого навчання Губанова Л.Л., класний керівник Зеленчук М.М.) проведено батьківські збори. На порядку денному були питання:

- аналіз рівня успішності та поведінки учнів у І-му семестрі 2016-2017 н.р.;

- особливості нарахування стипендії та інших доплат;

- про досягнення учнів в олімпіадах;

- завершення стану укладання угод для проходження виробничої практики.

В роботі зборів прийняла участь заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В., яка наголосила, що систематична, постійна участь батьків у процесі навчання дітей є необхідною умовою підготовки їх до самостійного життя, формування моральних рис особистості.

День безпечного Інтернету.

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету». Тисячі людей в усьому світі об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн. З кожним роком кількість користувачів світової мережі неухильно зростає. Більш того, разом із дорослими доступ до комп`ютера отримують також і діти, а тому не секрет, що серед відвідувачів Інтернету зростає частка юної аудиторії. Інтернет – це не тільки величезне зібрання різноманітної корисної інформації, а й реальні загрози для малих користувачів глобальної мережі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися отримувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.

Саме тому 8 лютого вихованці гуртка «Світ комп’ютерів» (керівник Кость Н.С) та педагогічні працівники активно долучилися до участі у Всеукраїнському вебінарі «Як зробити Інтернет безпечним», який провела Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».

Під час інформаційної години «Інтернет-загрози для дітей», яку провела викладач спецдисциплін Кость Н.С., учні дізналися про небезпеку як для дітей, так і для дорослих, що прихована в Інтернеті, які бувають інтернет-загрози, що таке “комп`ютерна залежність” та як уникнути зв`язків з інтернет-хуліганами, навчилися розпізнавати онлайн-загрози, у вигляді цікавої гри ознайомилися з правилами безпечної поведінки в Інтернеті.

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26