CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

13.12.2017р. Участь в обласній методичній секції викладачів математики.

13 грудня в режимі онлайн відбулося засідання обласної методичної секції викладачів математики на тему „Шляхи здійснення міжпредметних зв’язків та професійної спрямованості викладання математики у ПТНЗ”. На засіданні з доповіддю «Дослідження при викладанні математики. Застосування похідної при розв’язуванні задач із електротехніки» виступив викладач математики, викладач-методист ліцею Цимбалістий В.М.

08.12.2017р. Засідання педагогічної ради.

Відповідно до річного плану роботи 8 грудня відбулося засідання педагогічної ради навчального закладу.

На порядок денний виносилися такі питання:

1. Про стан професійно-практичної підготовки учнів з професії секретар керівника (підприємства, організації, установи), оператор комп’ютерного набору. Відповідність рівня досягнень учнів вимогам державних стандартів.

2. Про роботу психолога щодо профілактики негативних явищ в учнівському середовищі.

3. Про підготовку навчального закладу до атестаційної експертизи.

05.12 2017р. Засідання методичної комісії.

05 грудня відбулося планове засідання методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки, під час якого у формі круглого столу було розглянуто питання: «Формування ключових компетентностей учнів через організацію самостійної роботи на уроках теоретичного навчання». Викладачем суспільних дисциплін Копчалюк М.А. проведено відкритий урок з предмету «Людина і світ» на тему «Нація». Під час уроку ефективно використано інтерактивні методи навчання, організовано роботу так, що учні стали активними співавторами уроку, висловлювали власну думку, спілкувалися, дискутували.

Урок характеризувався цікавою, грамотною добіркою навчального матеріалу, мав високий темп. Всі матеріали та методи роботи, використані на уроці, були доцільними, вмотивованими, результативними.

28.11.2017 р. Засідання методичної комісії електромонтажних професій.

Одним з обов’язків педагогічних працівників в професійно-технічному закладі є постійне підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності. Цьому значною мірою сприяє організація методичної роботи педагогічними працівниками ліцею. Найпоширенішими формами є робота методичних комісій.

28 листопада на черговому засіданні члени методичної комісії електромонтажних професій (голова Цимбалістий В.М.) ділилися досвідом роботи з теми «Формування ключових компетентностей учнів через організацію самостійної роботи на уроках теоретичного та виробничого навчання». Урок вступного інструктажу виробничого навчання на тему «Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових та інженерних спорудах», проведений майстром виробничого навчання В. Ф. Лазур у групі № 15 в черговий раз продемонстрував, що уроки виробничого навчання мають необмежений простір для творчих пошуків.

Під час відкритого уроку з предмету технологія електромонтажних робіт (ТЕР) на тему: «Електропроводки плоскими проводами» в гр. №11, викладач В.М.Цимбалістий зумів успішно організувати пізнавальну діяльність учнів на всіх етапах уроку. Протягом усього уроку вдало використано його мультимедійну підтримку, що зробило засвоєння знань більш повним і свідомим. Інтерактивні вправи, робота з підручником, проблемні ситуації – все це у поєднанні із змістовним і доступним поясненням викладача сприяло розвиткові пізнавального інтересу учнів, зробило урок ефективним, а роботу учнів-активною.

Усі уроки пройшли на високому професійному рівні та продемонстрували педагогічну компетентність педагогів, їх творчий підхід до вирішення навчально-розвивальних завдань сучасного уроку.

23.11.2017 р. Участь в обласному засіданні методичної секції

23листопада відбулося засідання методичної секції педагогічних працівників електротехнічних професій ПТНЗ області. Тема засідання: „Роль методичної комісії професійного спрямування в реалізації завдань підготовки кваліфікованого робітника”. Викладачі Тячівського професійного ліцею Принц М.В. та Цимбалістий В.М. (голова методичної комісії електромонтажних професій) інформували про включення до робочих навчальних програм спецдисциплін регіональної компоненти.

21.11.2017 р. Екскурсія на підприємство

Cучасна ринкова економіка увійшла в жит¬тя кожної людини, руйнуючи стереотипи ставлення до роботи, іноді вражаючи своєю непередбачуваністю та ставлячи людину в складні умови на ринку праці. Наш ліцей, враховуючи сучасні умови та вимоги працевлаштування, ставить перед учнями завдання: знайти своє місце в соціумі у нових умовах ринкових відносин, виявляючи високопрофесійні якості, обізнаність в інформаційному просторі, гнучке ставлення до технологічних змін. З метою підвищення професійного рівня та ознайомлення учнів професії столяр, тесляр з виробничими технологіями, майстри виробничого навчання Гейцій В.І., Чонка Ю.В., викладач спецдисциплін Павлюк К.І., за сприяння Тячівського районного центру зайнятості організували ознайомлювальну екскурсію на ДП «Ламелла», одне з найбільших ринкоутворюючих підприємств Тячівського району, де відбулася презентація роботодавця.

Читати далі...

Заступник директора ДП «Ламелла» І.Д. Мандзюк ознайомив присутніх з історією підприємства, характером та умовами праці, особливістю роботи, розміром заробітної плати, розповів про роботу підприємства, асортимент продукції, про актуальні вакансії. Іван Мандзюк зазначив, що для осіб, які бажають працювати, але не мають відповідного досвіду роботи, є можливість стажування та навчання безпосередньо на робочому місці, зокрема за направленням служби зайнятості.

Для учнів корисно та цікаво було побачити як організовані повноцінні технологічні процеси виготовлення виробів з масивної деревини на сучасному деревообробному устаткуванні провідних іноземних виробників. Майбутні столяри отримали додаткову інформацію про обрану професію, побачили наочно ряд виробничих процесів, закріпили знання з теорії та з задоволенням поспілкувалися зі спеціалістами-професіоналами. Побувавши на підприємстві та на власні очі переконавшись в його масштабності, потужності та перспективах розвитку, учні зацікавились пропозицією проходження виробничої практики. Учні та майстри висловили подяку за організовану екскурсію заступнику директора І.Д.Мандзюку, начальнику відділу взаємодії з роботодавцями Тячівського РЦЗ Б.Б.Кікеші.

Сподіваємося, що обраний шлях до своєї професії відтепер молодь нашого навчального закладу подолає більш свідомо та цілеспрямовано.

20.11.2017 р. Безпека на дорозі – безпека життя

З метою запобіганню травматизму на дорогах та порушенню правил дорожнього руху на філії Тячівського професійного ліцею був проведений тиждень безпеки дорожнього руху. Протягом всього тижня проводилася робота по виявленню, закріпленню та розповсюдженню знань щодо виконання правил дорожнього руху. В рамках тижня викладачем ПДР Павлюк К.І. організовано позакласний захід «Безпека на дорозі – безпека життя», на якому учні ліцею пригадали правила дорожнього руху і в ігровій формі практичними навичками закріпили свої знання. Увага учнів була зосереджена на п'яти складових:

- управління безпекою дорожнього руху;

- безпечні дороги і мобільність;

- безпечні транспортні засоби;

- безпечна поведінка користувачів доріг;

- надання медичної допомоги постраждалим в ДТП.

16.11.2017р. Тиждень безпеки дорожнього руху.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України № 3-907 від 07.11.2017 року щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху, з метою виконання заходів у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, в Тячівському професійному ліцеї пройшов тиждень «Безпека дорожнього руху».

Завдання Тижня безпеки дорожнього руху – нагадати учням про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки, розширити поняття про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, розвивати увагу, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах у різну погоду, виховувати бажання бути в безпеці на дорогах.

В рамках тижня головою методичної комісії професії слюсар з ремонту автомобілів, викладачем ПДР Чайка Б.М. проведено:

- виховну годину на тему: «Безпека дорожнього руху. Основні причини ДТП за участі пішоходів», під час якої учні переглянули відеоролик «Обережно! Пішохід!»;

- конкурс газет;

- тематичну вікторину з елементами бесіди.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

02.11.2017р. Виробнича практика.

Згідно з Державними стандартами професійно-технічної освіти виробнича практика проводиться наприкінці кожного етапу підготовки та передбачає отримання необхідного обсягу практичних знань та вмінь відповідно до кваліфікаційного рівня робітника.

Головна мета виробничої практики - вдосконалення набутих знань, практичних навичок для досягнення встановленого рівня кваліфікації відповідних робітничих професій, а також забезпечення соціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.

Учні групи №2 Тячівського професійного ліцею (професія секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп'ютерного набору нещодавно вийшли на виробничу практику. Робочими місцями їх забезпечили районна редакція «Дружба» (Фіцай О. Ю.), КПТ Райдрукарня (Терп’як А. Ф.), ПП Дьордяй С. В., Тячівська міська рада, Тячівський РО ТЧХУ, КЗ Тячівська РЛ № 1 та інші. Під час практики роботодавці мають нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм по закінченні навчання робочі місця.

Зокрема, учні Бедей М. М., Михалчич І. І., Оразбаєв Р. Ю. (на фото), під час проходження практики ознайомлюються з організацією роботи виробничого підрозділу, до якого їх прикріплено та закріплюють знання, уміння і навички, одержані в процесі теоретичного і практичного навчання. Контроль за проходженням практики здійснюють старший майстер Мізерак О.М. та майстер виробничого навчання Губанова Л.Л.

31.10.2017р. Засідання методичної комісії.

31жовтня відбулося чергове засідання методичної комісії професій громадського харчування (голова Григоренко Г.П.). На порядок денний виносилися слідуючі питання:

1. Про поповнення електронної бази педагогічних напрацювань з професій громадського харчування.

2. Проведення та обговорення відкритого уроку виробничого навчання в групі №8 (професія офіціант, бармен, майстер в/н Овечкіна Н.А.) Тема уроку: Приготування та оформлення коротких та середніх алкогольних напоїв. Методична мета: якість і рівень виконання навчальної програми.

Обговорення змісту комплексних кваліфікаційних завдань з професійно-теоретичної професійно-практичної підготовки та комплексних контрольних робіт з предметів загально професійної підготовки у групі №8 (професія офіціант, бармен).

Під час проведення відкритого уроку майстер виробничого навчання Овечкіна Н.А. вдало використала мультимедійну презентацію з показом технології приготування та оформлення алкогольних напоїв, інтерактивні методи навчання, ігрові вправи «Знайди зайве», «Ланцюжок», а також тестові завдання, які дали змогу оцінити рівень знань учнів з нової теми.

Співпраця з біржею праці.

31 жовтня 2017 року в актовому залі Тячівського професійного ліцею було проведено майстер-клас «Відеорезюме». Учням було надано корисні поради, а також відеоінформацію.

Виконання комплексних кваліфікаційних завдань.

27 жовтня 2017 року учні групи № 16 з професії столяр, тесляр успішно виконали комплексні кваліфікаційні завдання.

Засідання обласної методичної секції 25 жовтня 2017 року.

25 жовтня 2017 року викладачі Тячівського професійного ліцею брали участь в засіданні обласної методичної секції викладачів суспільних дисциплін. Від навчального закладу з доповіддю виступила Кадар Н.М.

17.10.2017р. За освітою – до профтехосвіти!!!

Саме цієї осені, вступивши до Тячівського професійного ліцею, учні знайшли себе в професії, яку люблять. Саме тут вони стали справжніми друзями. Не проґавте можливість приєднатися до них, бо час спливає!

 Повний текст статті

Святкування Дня Захисника Вітчизни.

Тересвянська філія Тячівського ліцею урочисто вшанувала захисників Вітчизни, тересвянців, які брали участь у війні на Сході України і тих, що загинули при виконанні священного військового обов’язку перед українським народом і Україною.

 Повний текст статті

13.10.2017р. День цивільного захисту.

12-13 жовтня, відповідно до наказу директора ліцею було проведено День цивільного захисту. Під час планування заходів головним завданням було визначити практичну перевірку готовності навчального закладу до проведення ефективних заходів щодо захисту особового складу під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру, можливих терористичних актів, організованого переведення системи роботи з мирного часу на військовий стан, виховання в учнів високих морально-психологічних якостей, відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності.

Під час проведення Дня цивільного захисту працівники та учні ліцею були ознайомлені з правилами техніки безпеки при користуванні електроприладами, легкозаймистими речовинами, правилами протипожежної безпеки та засобами пожежогасіння. Викладачами предмету «Захист Вітчизни» Лазаренко О.П. та Небола М.М. були показані індивідуальні засоби захисту та вимірювальні прилади, а під керівництвом викладача Вакій О.М. достойно проявили себе дівчата - у змодельованій надзвичайній ситуації показали навички медико-санітарної підготовки.

У формі змагань пройшло відпрацювання дій під час сигналів «Радіаційна небезпека» та «Хімічна тривога». Змагання було розділено на чотири етапи:

1. Використання індивідуальних засобів захисту органів дихання і шкіри.

2. Вміння надання першої медичної допомоги при опіках, переломах та втраті свідомості.

3. Транспортування потерпілого на ношах.

4. Використання вогнегасників при гасінні пожежі.

Завершальним етапом була евакуація ліцею, де учні та викладачі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

День цивільного захисту проведено цікаво та повчально. Учні та педагогічний колектив удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

25.09.2017р. Участь у Всеукраїнському вебінарі.

25 вересня викладач спецтехнології Чайка Б.М. та майстер виробничого навчання Патрус М.М. (професія слюсар з ремонту автомобілів) долучились до участі у Всеукраїнському вебінарі «Машинобудування та професійна освіта України – разом до Європейського майбутнього», який проводив навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області.

У ході означеного заходу учасники обмінялися досвідом співпраці навчальних закладів та партнерів-замовників кадрів, презентували роботу щодо підготовки кваліфікованих робітників з використання елементів дуальної форми навчання, сучасних педагогічних та виробничих технологій. Окрім того, обговорювались проблеми машинобудівної галузі та можливості їх вирішення.

Під час вебінару представники різних регіонів дійшли до висновку, що поглиблення та розширення партнерських взаємовідносин із замовниками робітничих кадрів є першочерговим завданням для ефективної діяльності та розвитку машинобудування всієї країни.

01.09.2017 р. Першовересень знову кличе…

Ось і закінчилось сповнене веселощів і радості літо. Якби не впертий календар, то ми б і не повірили в це, адже зелень на деревах ще така свіжа, а небо таке пронизливо-синє і високе. І лише замріяні осінні вечори підтверджують правоту календаря.

 Повний текст статті

Засідання педагогічної ради.

Відповідно до річного плану роботи 29 серпня 2017 року відбулося засідання педагогічної ради навчального закладу. Учасники педради зробили детальний аналіз роботи ліцею за 2016-2017н.р., та затвердили план роботи на 2017-2018 н.р. Особливу увагу було звернено на зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу, комплексно-методичне забезпечення предметів та професій. Радою окреслено орієнтовні напрями, за якими працюватиме навчальний заклад у новому навчальному році, одними з основних завдань на наступний рік є: підготовка до атестаційної експертизи, працевлаштування випускників, ефективна організація виробничої практики, подальше зміцнення навчально-матеріальної бази, активізація діяльності педагогів.

ВИПУСК З ПРОФЕСІЇ КУХАР, ОФІЦІАНТ

В 2016/17 навчальному році колективом Тячівського професійного ліцею Закарпатської області підготовлено черговий випуск з професії кухар, офіціант. 30 червня 2017 року в урочистостях випуску учнів брали участь представники адміністрації навчального закладу, педагогічний колектив та гості.

Зі словами привітання до випускників звернувся директор ліцею Бокоч П.М.: «Шановні випускники! Ми відчуваємо гордість за вас, за те, що ви проявили наполегливість та цілеспрямованість, змогли стати справжніми фахівцями. Віримо, що викладачам навчального закладу вдалося підготувати вас до самостійного професійного життя, що вас чекає успіх в подальшій професійній діяльності!»

30.06. 2017р. Поетапна кваліфікаційна атестація.

На підставі вивчення ринку праці навчальний заклад ліцензує підготовку молоді за одиночними та інтегрованими професіями. Ступенева освіта передбачає поступове навчання учнів за професіями, починаючи з найнижчого кваліфікаційного рівня. Після навчання за кожним кваліфікаційним рівнем виникає необхідність перевірки знань, умінь та навиків учнів, присвоєння їм конкретного кваліфікаційного рівня. Цей період навчання відноситься до проміжного контролю навчальних досягнень та рівня кваліфікаційної атестації учнів, слухачів. Цей комплекс заходів визначається терміном «поетапна атестація».

30 червня 2017 року після успішного закінчення виробничої практики, виконання пробних кваліфікаційних робіт про свою готовність до самостійного виконання комплексу робіт з обраної професії звітувала група №15 з професії електромонтажник силових мереж та електроустаткування, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж (майстер в/н Лазур В.Ф., класний керівник Цимбалістий В.М.).

Учні відповідально поставились до цієї події. Найкраще відповідав на поставлені запитання під час екзамену Марко Стасюк. Комісія у складі викладача М.В.Цимбалістої, зав. філії В.В.Декета, майстра в/н В.Ф.Лазур залишилася задоволеною знаннями учнів.

30.06.2017р. Державний кваліфікаційний іспит.

Напруженим виявився останній тиждень червня для учнів групи №3 з професії кухар, офіціант. Свої досягнення в теоретичних знаннях вони демонстрували під час проведення державного кваліфікаційного іспиту. Затамувавши подих, слухають своїх вихованців наставники - майстри виробничого навчання Григоренко Г.П. та Погоріляк О.І. Багато зусиль вкладено педагогами ліцею, щоб підготувати сучасного працівника, який вирізняється компетентністю, самостійністю, відповідальністю і мобільністю, системним і аналітичним мисленням; інформаційною, правовою і екологічною культурою; підприємницькою і творчою активністю, готовністю до постійного оновлення знань.

Майбутні робітники ретельно підготувалися до ДКА, про що свідчили змістовні відповіді. Навіть ті учні, які сильно хвилювались, переборювали свої емоції, збиралися з думками та ґрунтовно відповідали.Заступник директора ліцею Балашова Ю.В. привітала випускників з отриманими результатами, які допоможуть їм в самостійному житті і побажала успіху.

29-30.06.2017р. Тихо! Ідуть іспити!

Саме під таким гаслом розпочався завершальний тиждень навчання у нашому ліцеї. Згідно плану роботи ліцею на 2016-2017 навчальний рік та зведеного графіку навчально-виробничого процесу 29-30 червня в групах №№ 1,2,5,7,10, 15 була проведена поетапна кваліфікаційна атестація. Атестація проводилась відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах. Всі учні успішно пройшли виробничу практику, виконали кваліфікаційні пробні роботи на робочих місцях, передбачені програмою виробничої практики.

Про міцні професійні знання, навички і уміння свідчать наслідки кваліфікаційних іспитів. Більшість учнів показала знання і вміння з обраної професії на достатньому рівні.

На фото: іспити здають офіціанти, бармени, слюсарі з ремонту автомобілів, оператори комп’ютерного набору.

27.06.2017р. Звіт директора.

Закінчується навчальний рік і традиційно у актовій залі ліцею зібралися представники трудового колективу, піклувальної ради, педагоги, щоб підсумувати роботу навчального закладу, оцінити діяльність директора протягом 2016/2017 навчального року. На зборах була присутня директор НМЦ ПТО у Закарпатській області Слюсарєва О.В.

На порядку денному – звіт директора ліцею Бокоча П.М. «Про підсумки роботи Тячівського професійного ліцею у 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік».

Директор відзвітувався перед колективом про діяльність закладу за 2016-2017 навчальний рік, розповів про виконання плану виробничої діяльності, заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази ліцею, вказав на досягнення як учнів, так і працівників. Підтримати директора виявили бажання працівники закладу – викладач хімії та біології Мацола М.І., майстер виробничого навчання Погоріляк О.І., заступники директора Балашова Ю.В. та Зизень Я.М. Кожний працівник у своєму виступі позитивно схарактеризували роботу директора, а також з розумінням висловилися, як нелегко бути керівником такого закладу побажали успіхів у нелегкій справі.

Перед присутніми виступила О.В. Слюсарєва, яка зазначила, що в новому навчальному році особливу увагу потрібно звернути на атестацію професій, рекомендувала активізувати навчально-виробничу діяльність закладу і побажала педагогічному колективу творчих здобутків та наснаги. Шляхом таємного голосування роботу керівника визнано задовільною.

20.06.2017р. Готуємося до нового навчального року.

Закінчується навчальний рік, розпочинається пора літнього відпочинку не лише в учнів, а й у педагогів – пора розваг, емоцій, вражень та подорожей. Однак, уже сьогодні адміністрація Тячівського професійного ліцею переймається нагальними питаннями: результативністю вступної кампанії 2017/2018 н.р. та ремонтними роботами. Так, впродовж останніх двох тижнів, ми маємо можливість спостерігати, як після ремонту змінюється естетичний вигляд майстерень виробничого навчання, навчальних кабінетів. Роботи, що наразі виконуються, жодним чином не впливають на процес навчання.

На особливому контролі дирекції навчального закладу поліпшення побутових умов проживання учнів у гуртожитку: проводиться побілка в кімнатах, встановлено 17 метало-пластикових вікон, планується провести поточний ремонт вбиральні в цьому приміщенні, розпочато облаштування підлоги керамічною плиткою у фойє першого поверху, замовлено та оплачено 12 шаф для книг і одягу. «Складнощі і проблеми в усіх навчальних закладах однакові, – переконані працівники ліцею. Але особистість керівника і наполегливість колективу можуть навіть у складних економічних умовах вирішувати найгостріші проблеми, відповідати умовам часу».

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26