CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
http://mon.gov.ua/

proftekhosvita.org.ua/uk/

zpto.ues.by

uon.uz.ua

pedpresa.com

Пошук роботи

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  

29 січня 2014 року

Супроти хижої навали,
Супроти смерті — в стужу й сніг —
Ось тут вони, ось тут стояли,
І всього жменька — триста їх.
Стихали Києва хорали.
Його заслін — ці юнаки.
Ось тут — редут. Ось тут вмирали,
Приймали кулі і штики.

Під час бою загинуло 250 курсантів і студентів та 10 старшин, у тому числі й командир Студентського січового куреня Омельченко. Під ранок усе стихло. Село потопало у крові… Найсміливіші крутяни виходили з хат, щоб подивитися, що там біля залізниці – картина була страшна. Скільки юнаків полягло під Крутами, досі достеменно не відомо. Кажуть, чоловік триста, а може й більше. Останки замордованих тільки 19 березня 1918 року перевезли до Києва, де на Аскольдовій горі перепоховали з військовими почестями. Дві доби родичі впізнавали тіла своїх закатованих дітей.

Логічним завершення циклу заходів присвячених річниці бою під Крутами стала тематична лінійка на тему: « Пам’ятай про Крути». Активними учасниками якої стали учні групи №11 (професія секретар керівника(організації, установи, підприємства), оператор комп’ютерного набору), а саме: Дарвай О., Мелеганич Н., Товт М., Фоменко Н., Руснак В., Фанта О., Дикун А., Юраш М. та учасники гуртка «Патріот» під безпосереднім керівництвом Копчалюк М.А..

28 січня 2014 року

Під Крутами сніг і пронизливий вітер
У січні ридає, голосить, гуде;
Шукає могили, де воїни-діти
На вічнім спочинку…

29 січня 1918 року. Маленька станція Крути на Чернігівщині. І знову бій. І знову 300. І знову в ім’я ідеї, в ім’я Батьківщини.

Тим, хто загинув в боротьбі за волю і за кращу долю України - ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ - урок історичної пам’яті: «Квіти у полі, там де Крути».

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Дорога від залізничної станції Крути веде до поля, де відбувався бій. Там стоїть пагорб, на якому височіє потрісканий від дощів та вітрів березовий хрест. На скромній табличці вигравірувано напис: «Тут береже Україна вічний сон молодих своїх синів, які загинули героїчною смертю в борні за її волю під Крутами».

27 січня 2014 року

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» - говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Саме тому ми повинні знати свою історію та своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію, як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Тому, з нагоди вшанування Героїв Крут у стінах нашого ліцею було оформлено книжкову тематичну виставку.

24 січня 2014 року

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!

За сприяння викладача історії Копчалюк М.А. та учасників гуртка «Патріот» проведено тематичну лінійку під назвою: «Велика Злука». Мета даного дійства полягала в тому, щоб виховати в учнів почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до культурних цінностей, літературної спадщини та історії власного народу.

Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Не має такої, як ти, на землі

22 січня 2014 року

22 січня відбувся перегляд відеофільму "Собор на крові", "Невідома Україна. Нариси з історії". З фільму учні дізналися про те, що ідея Соборності була загальнонаціональною мрією, невід'ємною частиною всіх українських визвольних програм, про величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності.

На протязі тижня організовано книжкову виставку, приурочену до Дня Соборності України.

21 січня 2014 року

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Саме цій знаменній даті і була присвячена історична година «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!", яка була проведена за активної участі учнів Тячівського професійного ліцею. Прологом до виступу стали слова великого українського класика Олеся Гончара: «Бережіть собори душ наших!». Акцентувалась увага на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 – початку 1919 року охопив майже всю Україну. Ця розповідь викликала у присутні почуття радості і гордості за свій народ, який вперше за стільки часу зробив серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

10 січня 2014 року

Проведено педагогічні читання на тему: «Інноваційні підходи до розвитку творчої активності учнів на уроках». З доповідями виступили майстри виробничого навчання Погоріляк О.І. та Копотюк І.Г., викладачі Ледней Н.П., Гарагонич Т.В. та вихователь Лазаренко О.П..

09 січня 2014 року

На базі Закарпатського територіального відділення МАН України пройшов захист науково-дослідницьких робіт з історії. Черговий раз учні Тячівського професійного ліцею, в силу своєї наполегливої праці та старанності, показують хороші результати. Адже, в даній категорії учениця третього курсу групи №11 Товт Марія (професія секретар керівника(організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору) виборола перше місце, успішно захистивши роботу на тему: «Партизанський рух та підпільна боротьба на Закарпатті у роки Другої світової війни».

25 грудня 2013 року

У стінах Тячівського професійного ліцею проведено конкурс професійної майстерності на звання "Кращий кухар". Метою даного дійства було виявити рівень знань, вмінь та навичок учнів, одержаних в процесі теоретичного та виробничого навчання.

Конкурс проходив у два етапи:

І тур - виконання теоретичного завдання;

ІІ тур - виконання практичного завдання.

Під час оцінювання практичного туру, основна увага зосереджувалась на:

- правильності організації робочого місця;

- підборі інструментів, посуду;

- дотриманні правил ведення технологічного процесу;

- приготуванні напівфабрикатів;

- готовій страві;

- відпуску готової страви;

- якості та швидкості завдання.

В результаті найкращі бали показали такі учні групи № 17 (професія кухар):

І місце - Пуїк Наталія Вікторівна;

ІІ місце - Бабич Богдан Йосипович;

ІІІ місце - Шустур Ганна Михайлівна.

А до нас гості!!!

Анатолій Цуперяк – один із найцікавіших учасників кулінарного шоу «Мастер Шеф» , наш земляк та колишній слухач, завітав до Тячівського професійного ліцею, щоб підтримати підростаюче покоління кухарів у нашому навчальному закладі. Тепла та задушевна розмова з Анатолієм ще більше «розпалила» кулінарний дух в серцях наших учнів, адже кожен з них мріє, щоб його талант і майстерність оцінила вся країна, а це, як виявляється, можливо!

      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26