- Шляхами подвигу
CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
Афганістан болить в моїй душі...

15.02.2018 р.

З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Республіки Афганістан, у групі №6 майстром виробничого навчання Сойма М.В. проведено виховну годину «Їх вибрав час». Учні розширили знання про події афганської війни 1979-1989 років та віддали данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям поклавши квіти до пам’ятника у центрі м. Тячів.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Традиційно 15 лютого вшановуємо подвиг воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, учасників АТО. 15 лютого виповнюється 28 років з часу виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан. В цей день ми висловлюємо глибоку вдячність усім, хто чесно і мужньо виконував військову присягу в "гарячих точках" планети. Ми схиляємось в скорботі за тими, хто не повернувся з далеких країв додому. За участю учнів нашого ліцею проведені виховні години, уроки-пам’яті, присвячені цій даті, які організували заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В., викладачі суспільних дисциплін Кадар Н.М., Бокоч Л.М., майстер виробничого навчання Губанова Л.

Разом з провідними бібліотекарями Центральної районної бібліотеки Гуцул.М.Ю. та Мейсарош І.М. організовано історичну годину «Відлуння минулих боїв». Ведучі заходу Бедей М., Драненко Р., Ковач І., Михалчич І., Оразбаєв Р. розповідали присутнім про тяжкі роки війни в Афганській республіці, де солдати колишнього Радянського Союзу виконували свій інтернаціональний обов’язок. Учні ліцею читали хвилюючі віршовані рядки про біль матерів, які втратили своїх синів у тій брудній підступній війні. А між розповідями звучали мелодії пісень…

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Сьогодні, на жаль, "гарячою" точкою стала наша країна. Ми захищаємо інтереси своєї держави, її територіальну цілісність, демонструючи всьому світові нескореність агресору, приклади мужності і вірності громадянському обов'язку.12 лютого 2015 року

…Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану навіки

В душах людських не замовкає…

15 лютого щорічно відзначають день пам’яті воїнів-афганців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок. 26 років вже минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі…26 років, ніби один день, пролетіли і зникли за обрієм… Але, цитуючи генерала-полковника Громова, «ніхто і ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. Знати і пам’ятати!»

Викладач суспільних дисциплін Бокоч Л.М. ознайомила учнів із книгою "Закарпатці у вирі Афганської війни", присвяченою учасникам бойових дій в Афганістані. В ній зібрані і систематизовані біографічні дані учасників війни, спогади та інтерв'ю очевидців.

Під час заходу учні переглянули відеофайли, фотоматеріали.

Людські жертви, страхіття війни, переживання, які довелось там пережити нашим співвітчизникам, хай нагадують нам слова - заповіт живим видатного борця проти фашизму Юліуса Фучика "Люди! Будьте пильні, бережіть мир!"

Ці слова і сьогодні не втратили свого значення й актуальності.

Закінчився захід під звуки Афганського гімну, який виконує О.Розенбаум "Чорний тюльпан". Учні вшанували пам'ять героїв Афганістану хвилиною мовчання.27 лютого 2014 року


14 січня в ліцеї день розпочався з єдиного тематичного уроку "У полум'ї війни" який було проведено в усіх групах навчального закладу. Після уроку Рада самоврядування провела лінійку присвячену 25-річниці виводу Радянських військ з Афганістану "Афганістан болить в моїй душі..."

Для груп ІІ-ІІІ курсів було проведено круглий стіл "Афганістан - незаживающая рана" ("Зустріч поколінь"). На зустріч з учнями було запрошено воїна-інтернаціоналіста Дерена Станіслава Івановича.
ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки і проведення у 2014 році у Тячівському професійному ліцеї
Року учасників бойових дій на території інших держав