-
CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
07.11. 2016р. До Дня української писемності та мови.

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття» (Панас Мирний).

7 листопада бібліотека нашого ліцею традиційно не залишилася осторонь святкування Дня української писемності та мови. У читальній залі бібліотекарем Фріндт Ю.М. організовано книжкову виставку «Слово наше – слово українське», за допомогою якої учні здійснили літературну подорож стежками української писемності: познайомилися з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками та розширили свій кругозір про нашу рідну мову, про шлях її становлення та розвиток.

Супроводжуючи читача у чарівний світ літератури, бібліотекар допомагає йому відчути силу, багатство української мови, навчає любити, цінувати і плекати рідну мову...

До 150 - річчя з дня народження М.Грушевського.

Цього року Україна відзначає 150-річчя з дня народження М. Грушевського (1866-1934), видатного українського вченого, державного і політичного діяча. Кожен подібний ювілей - це, безумовно, знаменна подія. Але, як зазначав сам М.Грушевський, "є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, сотворюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других".

Повний текст статті

14.09.2016р. Знайомство першокурсників з бібліотекою.

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж, в цей вселюдський храм науки.

За всіх часів люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт. Книга завжди ототожнювалась із світлом, яке, незважаючи ні на що, намагались загасити варвари, знищуючи книжкові скарби. Книга і сьогодні – важливе джерело знань. 14 вересня в бібліотеці Тячівського професійного ліцею зав.бібліотекою Фріндт Ю.М. була проведена виховна година на тему: «Книга –храм науки, будинок життя та мудрості», на якій були присутні учні І курсу. Бібліотекар ознайомила ліцеїстів з історією виникнення книг, про те, як їх правильно зберігати, розповіла про цінність книги в наш час.

Юлія Миколаївна наголосила на тому, що книги потрібно шанувати і привела в приклад жителів Стародавнього Єгипту, які називали їх “аптеками для душі”, тому що книги роблять людську душу благородною, а розум сильним. Вона довела, що читання книг – це не тільки насолода і відпочинок, але і величезна користь для самого читача, адже у світовій практиці читання вважається основною формою засвоєння найрізноманітнішої змістової та емоційної інформації, особливим засобом розумового і духовного розвитку особистості. Також бібліотекар дала учням рекомендації щодо правильного вибору книг та пошуку їх в бібліотеці, пояснила, як користуватися картотеками, систематичними каталогами та бібліографічними покажчиками.

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Виконуючи план заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, затверджений Кабінетом Міністрів України, бібліотекою Тячівського професійного ліцею було підготовлено та проведено інформаційну годину «Злочин, якому немає прощення» та оформлено книжкову виставку «Пам’яттю реабілітовані». Молодь почула про одну з найтрагічніших сторінок історії – примусове виселення кримськотатарського аселення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року.

Повний текст статті

Книжкова виставка до Дня Перемоги.

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться з пам'яті людськї , не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитись до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

І в ці дні урочистої пам'яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: “Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи його від покоління до покоління. І в наших серцях ніколи не згасне світло Перемоги!”

З нагоди Дня Перемоги в бібліотеці Тячівського професійного ліцею експонується книжкова виставка: "Роки війни – століття пам’яті", на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Книжкова виставка до 30 - річниці Чорнобильської трагедії

Чорнобиль... Це слово відоме всій планеті. Його й досі вимовляють із тривогою в очах, бо це була най¬страшніша катастрофа світового рівня. Аварія призвела до небезпечного забруднення природного середовища, радіоактивного опромінення мільйонів людей

Повний текст статті

23 КВІТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

21 квітня в читальній залі бібліотеки Тячівського професійного ліцею організовано книжкову виставку, присвячену Всесвітньому дню книги та авторського права, яке було запроваджено відповідним рішенням ЮНЕСКО ще у 1995 році.

Повний текст статті

До Дня української писемності та мови

«… І поки живе мова — житиме й народ, як національність…»

Іван Огієнко

Бібліотека нашого ліцею традиційно не залишилася осторонь святкування Дня української писемності та мови і провела 10 листопада 2015 року День бібліографії «Українська мова! Не загинула вона у течії віків!».

Повний текст статті

Подорож в історію
(до річниці вигнання нацистських окупантів з України та Закарпаття )

Переможній ході Радянської Армії від Сталінградської битви до визволення Закарпатської України була присвячена подорож в історію «Шана за подвиг, вдячність за мир», що відбулась у бібліотеці Тячівського професійного ліцею.

Повний текст статі

25 жовтня 2015 року
145 років від дня народження Івана Буніна (1870-1953), російського письменника

«Выньте Бунина из русской литературы, и она потускнеет, лишится живого радужного блеска и звездного сияния его одинокой страннической души..." М. Горький

Повний текст статі

20 жовтня 2015

Напередодні святкування 70-річчя Організації Об'єднаних Націй в бібліотеці навчального закладу організовано виставку « ООН – центральний орган у боротьбі з тероризмом».

Організація Об'єднаних Націй є міжнародною організацією, яка була заснована після Другої світової війни представниками 51 країни, прибічниками курсу підтримки миру і безпеки у всьому світі. Її унікальний характер та покладені Статутом повноваження дають Організації можливість здійснювати діяльність по широкому колу запитань. Дата набуття чинності Статуту 24 жовтня відзначається як День Організації Об'єднаних Націй. На виставці представлено матеріали, що розповідають про історію створення організації, її структуру, діяльність.

«І оживає дух козацький…»
Подорож в історію
(до Дня українського козацтва)

Дніпре-брате, чим ти славен?

Чим ти красен, чим ти ясен?

Ой я славен бурлаками,

Низовими козаками...

Історії українського козацтва, а також святу Покрови Пресвятої Богородиці був присвячений цикл заходів «Україна – славний край козачий», які пройшли у бібліотеці нашого ліцею.

Читачам – учням відкрився захоплюючий світ Запорізької Січі. Вони дізнались про причини виникнення українського козацтва, про державний устрій Козацької республіки, гетьманів, отаманів, ватажків і кошових, про боротьбу українського народу проти іноземних поневолювачів; ознайомились з життям і побутом козаків, їх військовим мистецтвом і системою фізичного виховання, з козацькими клейнодами, культурою і традиціями.

Завідуюча бібліотекою Фріндт Ю.М. ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Україна – славний край козачий», де представлена історична, пізнавальна, художня література про козацькі часи в Україні – з фондів бібліотеки.

Бібліотекар розповіла аудиторії про те, що 14 жовтня є ще і народним церковним святом – святом Покрови Пресвятої Богородиці. З цим святом пов'язаний цикл народних традицій, обрядів і прикмет. Православна церква в житті козаків мала велике значення, а Святу Покрову запорожці здавна вважали своєю заступницею.

Учні дізнались, що в сучасній Україні відроджуються історичні традиції: діє козацький рух, існують козацькі табори відпочинку, а юнаків урочисто приймають в козаки.

Впродовж всього заходу лунали козацькі історичні пісні.

«Моцарт російської поезії»

03 жовтня 2015 року

«Моцарт російської поезії» - під такою назвою в бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку, присвячену 120 річниці від дня народження Сергія Єсеніна (1895-1930), російського поета.

Російську поезію XX століття неможливо уявити без віршів Сергія Єсеніна. До вершин поезії поет піднявся з глибин народного життя. З юності в його серце запали сумні та розлогі пісні його Батьківщини, бунтарський разінський дух та кандальний сибірський брязкіт, церковний благовіст та сільська тиша, веселий дівочий сміх та горе матерів, що втратили своїх синів на війні. І пізніше все це знайшло своє відображення у віршах поета.

Поет, співець ї природи, людина бурхливої і сумної долі, автор задушевних і музичних віршів, багато з яких і тепер звучать як романси. Особливості поетики С. Єсеніна виявляються в генетичному спорідненні його лірики з російським фольклором: там, у глибинах народної свідомості, він знаходив джерело живого поетичного образу. В основі його поетики – жива метафора, що наділяє рисами народного характеру світ навколишньої природи.

Книжкова виставка знайомить читачів з біографією і творчістю поета, вірші якого і сьогодні викликають емоційні переживання у сучасників, тому близькі і зрозумілі кожному.

Всесвітній день бібліотек

30 вересня 2015 року

«Хто володіє інформацією – той володіє світом». Під таким девізом наша бібліотека відсвяткувала сьогодні Всесвітній день бібліотек, який відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 №471/98.

У читальній залі, де розміщені найрізноманітніші книги, завідуюча бібліотекою Фріндт Ю.М. зібрала учнів, яким запропонувала « Екскурс в історію виникнення бібліотек». До слова запрошувалися найкращі читачі, які розповіли про те, чим саме їх приваблює бібліотека. Учні відмітили, що бібліотека – це зручна установа, в якій навчатися і здобувати знання можна зручно, швидко і безкоштовно.

Юлія Миколаївна провела «Літературну вікторину», продемонструвала найкращі експонати літератури. Далі завідуюча бібліотекою розпочала свою доповідь про культуру читання в сучасному інформаційному суспільстві. Наводимо фрагмент її виступу: «Залучення особистості до книги і читання як важливої розумової діяльності починається з дитинства, а, отже, з сім'ї і школи. Формування учня, як читача полягає не в тому, щоб навчити складати букви в склади, склади - у слова, слова - у речення тощо. Грамотне читання має бути зорієнтованим на те, щоб осмислювати письмові тексти та реагувати на них для досягнення цілей, розвитку знань та комунікативних можливостей особистості.

Стає очевидним, що зараз уже недостатньо читати багато, необхідно усвідомлено й уміло вибирати літературу для читання. Італійський поет Ф. Петрарка, якого називають «батьком гуманізму» вважав, що «тільки істинно хороші книги варті того, щоб їх читали! Підживлювати свій розум багатьма книгами без усякого вибору - значить позбавляти його власної сили польоту і навіть зовсім губити його». Таким чином, насущним завданням сьогоднішнього дня стає формування культури читання.

Педагогічний колектив нашого ліцею ставить перед собою завдання не тільки дати учням глибокі та міцні знання з основ наук, а й сформувати відповідне ставлення до набутих знань, стійку потребу займатись самоосвітою, а в подальшому житті зуміти застосувати набуті знання в життєтворчій діяльності.

Сьогодні важко собі уявити, якою була б наша країна, якби не було бібліотек – осередків історії, духовності, збереження культури, своєрідних організаторів спілкування.

03 квітня 2015 року

97 річниця з дня народження Олеся Гончара

3 квітня 2015 року виповнюється 97 років з дня народження видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. Його життя тісно пов’язано з Дніпропетровщиною: саме у Ломівці, що зараз увійшла до складу міста Дніпропетровськ, народився Олесь Терентійович, тут він деякий час навчався, працював над відомими творами.

3 квітня в читальній залі нашого навчального закладу , проведено літературну годину «Доля - як вибір життєвих доріг».

Скригоче залізом округа,

Смертю повітря хурчить.

Я знаю той ступінь напруги,

Коли вже ніщо не страшить.

О. Гончар - совість суспільства, людина, яка обрала тернистий шлях служіння народу і до кінця чесно пройшла його.

Ю. М. Фріндт, бібліотекар навчального закладу, познайомила учнів з творами, які є в читальній залі та бібліотеці ліцею.

У слові рідному велика сила є,

Що розбива граніт і золото кує.

(М.Рильський)

Так поетично почала свою розповідь бібліотекар Фріндт Ю. М. присв’ячену 130-річчю з дня народження видатного поета М. Рильського. Вона наголосила, що українська поезія дала людству таких велетнів світового рівня як І. Франко, Л. Українка, ранній Тичина, Маланюк, Стус. Та з-поміж них постать М.Рильського вирізняється яскравими неповторними гранями. Його творчий доробок вражає вагою зробленого, довершеністю художньої форми, вишуканістю образу та глибиною думки.

Шедеврами української поезії стали вірші Рильського раннього періоду, серед яких «Яблука доспіли, яблука червоні!» сприймається з особливою глибиною і хвилюванням. У цьому вірші ми бачимо Рильського, сповненого пластики почуттів, які навіть у розлуці розсипаються цілою палітрою напівтонів. Ми ніби бачимо, душею відчуваємо кожний рух рядків твору. Так відкривається перед нами Рильський – художник, митець слова.

Бібліотекарем Фріндт Ю.М. проведено конкурс читців – декламаторів до Шевченківських днів, під назвою «Тарасове слово зігріває українців», в якому взяли участь учні груп № 2,7, а також підготовлена тематична полиця «Низький уклін тобі, Кобзарю».

… Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла...

Невгамовний біль розриває груди, а сльози застилають обличчя кожного свідомого українця, хоча вже минув рік з того часу, як на очах всього світу у центрі Києва – європейській столиці – цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, діячів культури, журналістів, робітників, пересічних громадян. В історію України вони увійшли як Небесна сотня. Трагічним подіям січня-лютого 2014 року, як втілення глибокої ідеї переродження суспільства, присвячена книжкова виставка-вшанування “Назавжди воїни і патріоти”, що розгорнуто для відвідувачів бібліотеки в читальному залі. Ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а душі загиблих завжди будуть над нами армією ангелів.

03 лютого 2015 року

Не бійся заглядати у словник:

Це пишний сад, а не сумне провалля,

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля.

М. Рильський

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь. Бібліотека – саме та крапка на карті села, міста де зароджуються і горять найбільш яскраві думки та почуття, вона – центр культури. Тому основне завдання бібліотекаря – у прищепленні дитині любові до книги, навчання учнів – читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково – бібліографічним апаратом.

Сучасні програми вимагають формування в учнів уміння самостійно підготувати виступ, доповідь, реферат, конспект і в навчальному процесі вони займають значне місце. Оволодіння вказаними вміннями та навичками базуються на використанні можливостей бібліотеки, які включають знаходження потрібної літератури, знання джерел інформації, вміння працювати з ними.

Дати учням загальні відомості про довідкову літературу та навчити користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями, допомогти проникнути у світ нового і цікавого, прищепити любов, навички та інтерес до читання довідкової літератури – такою була мета бібліотечного уроку на тему: «Книга – джерело інформації», який провела 3 лютого бібліотекар Фріндт Юлія Миколаївна.

22 січня 2015 року

З нагоди 96-ї річниці проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західно-Української Народної республіки у бібліотеці ліцею проведено годину спілкування на тему: «Соборна мати-Україна, одна на для всіх, як оберіг», присвячена цій вікопомній події. Бібліотекарем Фріндт Ю.М. організовано виставку та огляд літератури «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене», де була представлена література з фонду бібліотеки.

17 - 21 листопада в бібліотеці ліцею організовано:

- виставку книг і періодичних видань на тему: «Злочин, якому немає прощення»;

- літературну годину: «У пам’ять про скорботний 33-й»;

- оформлено стінгазету: «Злочин проти людства».

Протягом 10-14 листопада 2014 року до Дня української писемності бібліотекою проведено такі заходи:

- інформаційна година «Етапи становлення української писемності».

Метою заходу, проведеного бібліотекарем Фріндт Ю.М. було ознайомлення учнів з головними етапами виникнення та розвитку української писемності, виховання любові до книги, рідної мови, збагачення знаннями, патріотичні почуття;

- виставка книг та періодичних видань на тему: «Пізнаймо в серці рідне слово»;

- усний журнал «Цікаві сторінки української писемності».

Робота бібліотекаря

Бібліотека - скарбниця мудрості і знань.

Кожна людина звертається до книги з раннього дитинства, бо саме читання книг збагачує наше життя, робить його більш цікавим і наповненим, допомагає пізнавати світ через книгу. Сучасна бібліотека повинна не лише прищеплювати любов до книги, виховувати виховні та культурологічні функції, але й бути справжнім інформаційним центром, стати вікном у безмежний світовий простір інформації, невичерпним джерелом нових знань учнів, викладачів, майстрів.

Бібліотека є обов’язковим структурним підрозділом професійно-навчального закладу і здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного та навчально-виробничого процесів, як в урочний так і позаурочний час.

Тячівський професійно-технічний ліцей існує вже понад 40 років, точніше – з першого вересня 1973 року. Ним успішно пройдено складний процес становлення і розвитку, з честю подолано кілька реорганізаційних етапів. Історія закладу, що складається з доль учнів, педагогів, майстрів виробничого навчання та інших працівників багата цікавими подіями. З часу заснування ліцею працює і бібліотека.

В бібліотеці ліцею працюю з листопада 2005 року. Закінчила Київський державний інститут культури О.Є. Корнійчука, за спеціальністю бібліотекознавство та бібліографія і присвоєно кваліфікацію бібліотекар-бібліограф. Працювала в Тячівській районній бібліотеці для дорослих. Займала посади методиста, зав. методичним відділу, заступником директора, директор централізованої бібліотечної системи. Продовжую працювати над підвищенням свого фахового рівня. Відвідую обласні семінари, проходила курси підвищення кваліфікації працівників культури області, тематика навчання «Удосконалення роботи бібліотеки з різними категоріями користувачів». Підтримую тісний зв’язок з працівниками районних бібліотек та працівниками бібліотек шкіл міста.

У своїй роботі керуюсь Конституцією України, Законами України «Про освіту», « Про професійно-технічну освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Типовим положення про бібліотеку професійно-навчального закладу, Інструкцією про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації від 18 грудня 2013 року №2137/24669 та іншими нормативно-правовими документами. Повна версія статті

Зав. бібліотекою Ю.М. Фріндт

Матеріали до заходів, які були проведені в бібліотеці:

- Час не має влади над пам’яттю

- Т. Г. Шевченко - великий син українського народу. Сценарій усного журналу

- «Я маю в серці те, що не вмирає…» (до дня народження Лесі Українки)

- Чорна трагедія на кольоровій землі (година скорботи присвячена Чорнобильській трагедії)

- Соборність України - основа державності!Бесіда-розповідь