-
CSS Drop Down Menu by PureCSSMenu.com
Шляхом Великого Кобзаря

«Шевченківський тиждень»: 09.03.2016 - 12.03.2016

Встань, поете, подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує, поете,

незлим тихим словом!


Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня в нашому ліцеї відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Викладачі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години, інформаційна хвилинка «Жінки у долі Кобзаря», літературні читання «Вінок Кобзареві!», вечори вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють книжкові та художні виставки, експозиції.

Учасники заходів доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Одна з сокровенних мрій Кобзаря збулася. Україна стала незалежною. Але хіба сьогодні можемо стверджувати, що виконали всі його заповіти? Ні. Нам ще треба довго йти до Шевченка, до втілення його ідеалів на своїй землі.

Тож будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові. Нехай Шевченкове ім’я об’єднає нас незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного краю.Заходи на відзначення 202-річчя

від Дня народження видатного поета, письменника

та художника Т.Г. Шевченка.

№ з/п

Назва заходу

Дата проведення

 1.

  Лінійка присвячена відкриттю «Шевченківських днів».
  Виставка книг, стіннівок до дня народження Т.Г. Шевченка.

07-09.03.2016

 2.

 Виховна година на тему: «Світове значення творчості Т.Г.Шевченка»

07.03.2016

 3.

 Інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко».

Протягом року

 4.

 Перегляд художніх фільмів про Т.Г.Шевченка

Протягом року

 5.

 Книжково-ілюстративна виставка «Уклін тобі, Тарасе»

Жовтень-березень

 6.

 Урок - конференція на тему:"Творча спадщина Т.Г.Шевченка - гостра зброя за незалежність України"

09.03.2016

 7.

 Лекції на тему:
 - «В сім'ї вольній, новій, ми тебе не забули Тарасе...».
 - «Доля жінки у творчості Т.Г.Шевченка».
 - «Змалювання борців за волю в поемах Т.Г.Шевченка».

09.03.2016

 8.

 Конкурс на виготовлення кросвордів, чайнвордів, ребусів, настінних газет ("Твори Шевченка очима дітей"), складених з уривків творів та біографічних матеріалів із життя Т.Г.Шевченка.

07-09.03.2016

 9.

 Конкурс декламації поезії Т.Г.Шевченка. Літературно - мистецьке театралізоване свято "Вінок немеркнучої слави великому народному співцю"

10.03.2016

 10.

  Закриття тижня. Урочиста лінійка. Підведення підсумків.

11.03.2016

 11.

 Покладання квітів до пам'ятника Великого Кобзаря

09.03.2016


    Заступник директора з НВР            Л. Г. ДеренМи пам’ятаємо тебе, Кобзарю!

В похилій хаті, край села,

Над ставом чистим і прозорим

Життя Тарасику дала

Кріпачка – мати, вбита горем.

«Мудра й світла книга — то «Кобзар» Тараса» - під такою назвою проведено годину спілкування, присвячену 175 річниці із часу виходу у світ(1840) першої поетичної збірки Т.Шевченка «Кобзар», яке виповнюється 26 квітня. Провели її викладачі української мови та літератури Ташликович М.М. та Ледней Н.П. Учні дізналися про те, що уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами».

Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко після своїх деяких повістей починав підписуватись «Кобзар Дармограй». Ліцеїсти, з натхненням декламуючи вголос твори Т. Г. Шевченка, ще раз впевнилися в тому, що у біографії Шевченка, - здавалося б, такій знайомій! – так багато вражаючого… Вражає навіть те, що день народження і день пам’яті цієї великої людини стоять у календарі поряд: народився 9 березня 1814 р., помер 10 березня 1861р. Може доля навмисне звела ці дати в календарі докупи, щоб ми ще краще побачили велич цієї людини.

Вражає незламність цього чоловіка. Вражає масштабність його мислення. Вражає, нарешті, його велика любов до України, здатна запалювати серця мільйонів.

Свою Україну любіть,

Любіть її… во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

26 квітня у читальній залі бібліотеки був проведений День інформації «Ювілейні дати «Кобзаря» Т.Г.Шевченка» та організована книжкова виставка «Кобзаревий світ». Саме 26 квітня 2015 року виповнюється 175 років з дня виходу першого прижиттєвого видання «Кобзаря».

Свого часу «Кобзаря» найбільш вдало охарактеризував класик української літератури І. Франко : « Поява Шевченкового «Кобзаря 1840 року в Петербурзі мусить уважатись епохальною датою в розвою українського письменства... Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла немов джерело чистої, холодної води, засіяла невідомою досі в українському письменництві ясністю, простою і поетичною грацією вислову».

Завідуюча бібліотекою Фріндт Ю.М. ознайомила присутніх з історією виходу першого видання «Кобзаря», про людей, причетних до цієї визнаної події в житті українського народу. Вийшло воно накладом 1000 примірників по 150 сторінок. Воно містило лише 8 поезій. Зворот першого аркуша книжки був прикрашений малюнком Василя Штернберга «Кобзар з поводирем». Одразу після виходу збірки Т.Г.Шевченка почали називати Кобзарем.

На завершення Юлія Миколаївна наголосила: сподіваюся, що палке слово Великого Сина України не залишило нікого байдужим і маю надію, що звернувшись до нашої книжкової виставки, ви відкриєте щось особисте в поезії Кобзаря.